HMS ONSLOW - relacja

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Saraneth
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 28 2005, 14:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Saraneth »

Dzięki serdeczne, przyznam się że prawie 10 lat nie kleiłem modeli, i od niedawna znowu się zabrałem za to. A co ciekawe powrót do modelarstwa rozpocząłem od właśnie tego modelu a co jeszcze ciekawsze zawsze kleiłem pojazdy lub samoloty, więc jest to mój pierwszy okręt w całym życiu. Dlatego szukam rożnych rozwiązań i technik. Tak jak z tymi relingami. Pozdrawiam i życzę dużo zabawy :D.
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

Wątek tonął w czeluściach forum ale powraca. Przepraszam za tak długą przerwę w relacji ale są to uroki braku własnego aparatu. Model obecnie wygląda tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jak widać są pewne braki w retuszu ale będzie to uzupełnione. Jest to wynik m. in. pospiechu, ponieważ chciałem skończyć model na Kruszwicę ale niestety nie udało się. Dalsze fotki niech same mówią za siebie:
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Do ukończenia pozostało olinowanie, bomby głębinowe z zrzutniami, dalocelownik z radarem na pomoście, dokończyć reling na prawej burcie, zwiesić gotowe łodzie i resztę pontonów. Ostatnie fotki z tej serii:
Obrazek Obrazek Obrazek
Lukassz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 14:20
Lokalizacja: Nowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukassz »

też będę się przymierzał do budowy tego modelu na razie skończyłem szpachlowanie, a ty nie piankowałeś? musiałeś coś zrobić bo ładnie i równo poszycie wyszło, powiedz proszę, czym wycinałeś części zakładam że przyklejałeś na tekturę 1 mm
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

Na tekturę 1mm naklejony był tylko szkielet i pokład. Model wykonany w bez malowania podklejania itd. teraz jest już gotowy, i zaliczył parę konkursów. Ponieważ muszę zamknąć wątek to wkrótce przygotuję galerię końcową.
Lukassz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 14:20
Lokalizacja: Nowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukassz »

to rozumiem, ale wytłumacz mi jak udało ci się uzyskać taką równość kadłuba bez piankowania i szpachlowania :) wykorzystałeś jakieś dodatkowe elementy? skończyłem właśnie szpachlować ten model i szukam wskazówek
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

Kadłub modelu niszczyciela jest dość wąski więc osobiście nie widzę potrzeby jego dodatkowego wzmacniania ale to moje zdanie. Poszycie dna było przed przyklejeniem kształtowane na sucho, gdy zaczęło nabierać odpowiedniego kształtu jeszcze raz przymiarka i jeśli wszystko pasuje przyklejamy. Trzeba też zwrócić uwagę na dokładność wycinania. Onslow ma burty naklejone na poszycie denne, w budowanym obecnie Saumarezie poszycie denne jest na styk z burtami, nie ma więc uskoku na linii wodnej.
Lukassz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 14:20
Lokalizacja: Nowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukassz »

nie rozumiem co masz na mysli poprzez kształtowanie na sucho, chodzi ci o zawijanie kawałków papieru?
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

Chodzi mi ukształtowanie części tak by miały przed przyklejeniem z grubsza nadany kształt. Łatwiej się klei a karton nie ma tendencji do sprężynowania.
Lukassz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 14:20
Lokalizacja: Nowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukassz »

tak myślałem, czyli poprostu zawijasz części?
dziwie się ze taki efekt uzyskałeś :) ja bede szpachlował jeszcze a potem naklejał inaczej nie wyjdzie mi tak dokładnie
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

Nie, nie zwijam. Kształtuję na krawędzi stołu i dopasowuję do wręg modelu.
ODPOWIEDZ