[R/G] BR 50 Skala HO ITALERI

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
martinus
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 28 2010, 18:32
Lokalizacja: Koszalin

[R/G] BR 50 Skala HO ITALERI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: martinus »

Witam.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią chciałbym zaprezentować kolejny model parowozu w skali HO (1:87) firmy Italieri.

Obrazek

Model jest już na ukończeniu. Obecnie trwają prace nad podstawkami do obu lokomotyw wg przepisu kolegi Rolanda.
Wkrótce też zostaną nałożone kalkomanie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Model posiada części wspólne z drugim modelem tej firmy - BR 41 i na ramkach znajdują się części, których nie trzeba wykorzystywać.
Największym znalezionym błędem jest zastosowany w modelu mechanizm stawidłowy (jeśli się mylę co do nazwy to przepraszam), który jest krótszy w tym modelu, jednak otwory do jego poprawnego przyklejenia znajdują się w całkiem innym miejscu.
Co jest dziwne, ponieważ pomost w tym modelu jest inny (dłuższy) niż w BR 41.

Obrazek

Drugą znalezioną "usterką" jest przewidziana przez producenta, duża odległość pomiędzy lokomotywą a tendrem, prawdopodobnie w celu pokazania wnętrza budki lokomotywy.
Co do jej usuwania, pozostawiam sprawę otwartą.
Ja, po uwadze kolegi Tempesta, zmniejszyłem ją w modelu BR 41, dlatego w tym modelu uczyniłem podobnie.
Uwaga! Chociaż podwozie tendra w obu modelach jest takie same, w tym modelu tender na inne nadwozie, stąd odległość do skorygowania jest inna.

Pomimo opisanych wad polecam ten model, jak i BR 41. Skleja się przyjemnie, a duże uproszczenie modelu czyni go łatwym, nawet dla takich nowicjuszy jak ja.

Pozdrawiam
półkownik pospolity, czyli zbieracz... ale do czasu :-)
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

O, fajnie, że zamieściłeś zdjęcia. Model bardzo ładny.

A powiedz jest gdzieś ten sposób na podstawkę opisany na forum ?? Sam z chęcią bym poczytał.

Widzę, że zabierasz się za skalę 0. Czekam z niecierpliwością na relację.
martinus
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 28 2010, 18:32
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: martinus »

Witam.
Przepis na podstawkę wziąłem z sąsiedniego forum:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=7428.0

Fanem skali 0 jestem od kiedy w moje ręce wpadła książka Pana T. Dąbrowskiego: "Modele kartonowe wagonów i lokomotyw" (to już kilkanaście lat :oops: ).
Mam wszystkie wydane modele w tej skali.

Model T448p powoli się już skleja. Na razie powstaje wózek (problemy z detalami wycinanymi laserowo - ale o tym w relacji) oraz torowisko.
Jednak, to na razie troszkę za mało aby zacząć o nim pisać...

W szafie czeka również jeszcze jeden model plastikowy lokomotywy, ze względu na wielkość czeka na zwolnienie miejsca w warsztacie :lol:
Na zdjęciu poniżej, fragment lokomotywy i tendra w porównaniu do modeli BR41 i BR50:
Obrazek
półkownik pospolity, czyli zbieracz... ale do czasu :-)
ODPOWIEDZ