[Relacja-koniec]; GeeBee R1, free download; 1:33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

To robiłbym tak jak w wycinance; graficznie jest to bardzo fajnie zrobione, tzn. imituje przez cieniowanie wypukłość powierzchni lotek. Stery wysokości są tak skonstruowane, że moim zdaniem „nie opłaca“ się ich robić oddzielnie – dosłownie nic z tego nie widać.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, w celu wykonania oddzielnych lotek proponowałem byś ponownie wydrukował skrzydła i z nich wyciął lotki tak jak pokazałem na zdjęciu i z tych odciętych kawałków zrobił lotki.

Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Coś też tak myślałem. Żeby jeszcze te cienie zlikwidować i linie podziału przesunąć.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Ostoja, cyrylus, myślę że zrozumiałem, tak też chcę to zrobić. Z opracowania CAD´em zrezygnowałem, bo nie umiem w tym programie imitować odpowiednim „cieniowaniem“ miejsc mocowania poszycia do żeberek. Wkleiłem więc oryginalny PDF-plik do mojego Corela Paint Shop Pro, skopiowałem lotki i te skopiowane połówki lotek połączyłem w całość, pousuwałem „cienie“ i wszystko, co niepotrzebne.
Dopiero teraz zauważyłem, że napisy na lotce prawej i lewej nie są identycznie rozmieszczone, co wynika z niesymetrycznego profilu lotki –muszę prawą lotkę jeszcze raz opracować.

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 12 2018, 18:37 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Heniu, coś mi się zdaje, że powinieneś pomiędzy górna i dolną częścią lotki wstawić pasek bo ci materiału braknie jak siatkę lotki zagniesz po linii krawędzi natarcia. Lotka bez takiej wstawki będzie miała za małą cięciwę. Dlatego proponowałem by ciąć lotkę trochę dalej niż na linii podziału lotka-skrzydło. Chyba, że już tak zrobiłeś czego na zamieszczonym zdjęciu nie bardzo widać aaaa to wtedy zwracam honor.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

No i kto by pomyślał, że takie maleństwo może takie zainteresowanie wzbudzić i tyle uwagi pochłonąć. ;-) :lol:.
Życzę powodzenia w przerabianiu i satysfakcji z efektu.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Ostoja, niestety musisz zwrócić honor, bo właśnie tak zrobiłem… :D
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

:pice:
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Dzisiaj dokończyłem próbny montaż skrzydeł wraz z lotkami – moim zdaniem wyszło idealnie, ja przynajmniej jestem zadowolony. Linki naciągu skrzydeł chciałem zrobić z białych nici a potem z 0,3 mm drutu miedzianego – przy obu próbach nie dałem jednak sobie rady z wystarczającym napięciem linek – dlatego zdecydowałem się na mandryny z igieł do punkcji lędźwiowej. Mają przekrój 0,3 mm i są idealnie „elastycznie sztywne“, tzn. przechodzą bez problemów przez otwory mocujące w kadłubie względnie w skrzydle i zachowują absolutną prostolinijność przebiegu.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 12 2018, 18:38 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Heinrich Kosmala pisze:zdecydowałem się na mandryny z igieł do punkcji lędźwiowej.
Co to jest :roll: - ciemna magia :roll: - jak to wygląda? Lotki wpasowały się idealnie.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
ODPOWIEDZ