"Blaszki" niefototrawione

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Panie Andrzeju. Okrutnie niechlujna ta zapałka. Nie pasuje do reszty ;-) :mrgreen:
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Irimi, to jest zapałka wielokrotnego użytku :chytry: i w trakcie wzmożonej eksploatacji nieco się sfatygowała. Zamiast narzekać, fundnąłbyś Mistrzowi nowe pudełeczko pełne nowiutkich zapałeczek. Żeby szybciej do Andrzeja dotarły, wyślij mailem :chytry:
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Mundziu, z tą zapałką to jesteś bliski prawdy – to jedyna zapałka w domu :lol:
A wczoraj wreszcie skończyłem robić wszystkie elementy integralne ogona i tym sposobem zamknąłem kolejny duży etap prac. Dziś aerografem psiknąłem to wszystko, co ma być w szarym kolorze. Potem jeszcze kawałek na niebiesko i zielono, a później polerowanie i ślady eksploatacji i znowu polerowanie, no i następnie czeka mnie powstawianie różnych drobiazgów i „wsnucie” w to wszystko przewodów instalacji.
Krytyczny moment malowania był z tą częścią (czyli większością), która jest „kratownicowa”. Ktoś zdaje się miał wcześniej wątpliwości, czy uda się to pomalować. Udało się! Nic się nie zalało! Mój nowy nabytek - Iwata CMC Plus – sprawił się rewelacyjnie. Teraz mogę przyznać, że trochę stracha miałem, że jakieś gluty się pojawią. Jednak bardziej bałem się, że maskowanie może uszkodzić elementy „blach” na końcówce ogona, ale jakoś się nic na szczęście nie zdewastowało. Czyli mogę powiedzieć – uff :!:
Fotka, jeszcze na mokro, zaraz po zakończeniu sesji malarskich i zdjęciu maskowań:
Obrazek
Jak był budowany ogon w szczegółach, krok po kroku możecie śledzić w kolejnych aktualizacjach, które będą się sukcesywnie pojawiać na portalu modelarstworedukcyjne.pl. Tam na razie doszedłem do opisu wstawiania dwóch pierwszych kawałków wału napędu śmigła ogonowego.
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
leopard
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 24 2011, 15:49

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leopard »

Podziwiam twoją prace i owacje na stojąco :uzi: :snajper:
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

W którymś tam odcinku opisu budowy na portalu Modelarstwo Redukcyjne .pl napisałeś, że to całe szczęście, że nie jesteśmy jeszcze na etapie oceny modeli przez lupę. Jak oglądam kolejne zdjęcia z postępu Twoich prac, to nie widzę jakiegokolwiek powodu dla którego ogląd przez lupę mógłby wpłynąć na zmianę oceny Twojej pracy. Rewelacja!!!
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Rutek napisał:
nie widzę jakiegokolwiek powodu dla którego ogląd przez lupę mógłby wpłynąć na zmianę oceny Twojej pracy
„Przez lupę” Rutku to już, niestety, widać jakieś braki precyzji, ale bardziej dokładnie robić nie daję rady. Trzeba by się „przeprosić” do technik komputerowych, ale dla mnie to już wtedy nie miałoby takiego uroku, jak „ręczne dzióbdzianie”, więc musi zostać w takiej np. postaci:
Obrazek
Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

...ta zapałka jest tak gigantyczna, że pod własnym ciężarem się załamała...? :D :D :D
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Powinieneś Andrzeju mieć specjalną ( może Złotą ? ;-) ) Zapałkę Pomiarowo-Poglądową.
Obecna nie dotrzymuje kroku Twoim, wyśrubowanym standardom. :D
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Awatar użytkownika
Marcin_Matejko
Posty: 92
Rejestracja: ndz lip 18 2010, 15:50
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin_Matejko »

Tak jak wspominałeś przez telefon, nieźle się napracowałeś, godne podziwu :shock:
Pozdrowienia od IPMS Świdnica
Marcin
Per aspera ad astra
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Trochę nawtykałem do środka:
Obrazek
Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
ODPOWIEDZ