"Blaszki" niefototrawione

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
erkamo
Posty: 74
Rejestracja: pt sie 17 2007, 16:12
Lokalizacja: EU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkamo »

Koledzy, nie dajcie się nabrać. Przecież to 1 kwietnia. :lol:
Pozdrawiam

erkamo
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Andrzeju Wszystkiego Najlepszego z okazji rocznicy urodzin. Kolejnych sukcesów i kolejnych wspaniałych modeli. :szampan:
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Andrzej !

Masz i moje Najlepsze Życzenia ... :pisze: :cmok:
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Sto lat w zdrowiu i nieustającego entuzjazmu do twórczości modelarskiej życzę Ci Andrzeju. :szampan:
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefotorawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Dziękuję Wam za życzenia. Przy okazji przypomnieliście mi, że dawno nic nowego tu nie pokazywałem. Ale nie bardzo jest co. Chyba na razie tylko ten mały elemencik wnętrza - do zamontowania pod podłogą komory transportowej przy tylnych wrotach. Już modnie „spatynowany” zaciekami brudu:

Obrazek
Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Trochę niefotrawionych blaszek doszło - okucia i gniazda mocowania podwozia oraz zawiasów wrót komory transportowej:

Obrazek

Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Jak tak patrzę na te okucia to się zastanawiam jak ci mechanicy wyciągnęli blachę zza nich. Czy nie są one instalowane jak już jest tam położone pokrycie? Być może ciekawym rozwiązaniem byłoby zostawić taką lekko poszarpaną obwódkę blachy - że niby podczas zdzierania poszycia po prostu pocięli je dookoła tych mocowań. Nie rzucało by się tak w oczy że "coś tu nie pasuje".

A jeżeli chcesz tak zostawić to zamiast nitów chyba powinny być dziurki tam gdzie nie ma blachy?
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Jak tak patrzę na te okucia to się zastanawiam jak ci mechanicy wyciągnęli blachę zza nich.
Bardzo słuszna uwaga. Ale cały model to eksperyment – że tak powiem – „nierealistycznego zaprezentowania realizmu” konstrukcji wewnętrznej płatowca. Gdybym chciał się kierować wyłącznie realiami jakiegoś hipotetycznego remontu, to i tak nie mógłbym pokazać, jak wygląda zdecydowana większość tego wyposażenia, które można będzie zobaczyć dzięki tej nietypowej „konwencji”. Innymi słowy – coś za coś. Ale te obecnie rażące (również mnie) okucia w dużym stopniu nie będą tak „biły po oczach”, gdy całe podwozie zostanie zmontowane i na nim zostaną osadzone dodatkowe zbiorniki paliwa, które są ogromne. One je po prostu zasłonią na tyle, że trzeba się będzie mocno wpatrywać, by je zobaczyć, a jak się już je zobaczy to obok i tak będzie dużo więcej „ciekawszych rzeczy do oglądania”, żeby sobie zawracać głowę tymi maleńkimi okuciami. Opracowanie wizualnej koncepcji całego modelu zajęło mi sporo czasu. Jest ona bardzo starannie przemyślana… przynajmniej tak mi się wydaje. :lol: A jak to będzie w praktyce odebrane to sam jestem ciekaw. Lancaster też miał mnóstwo rozmaitych „nielogiczności” z punktu widzenia mechaniki i eksploatacji, a jednak całkiem przyzwoicie „obronił się” w wielu konkursach, w tym także w bardzo rygorystycznej ocenie brytyjskiej grupy SIG specjalizującej się w Lancasterach, czy choćby u Amerykanów, którzy są mocno upierdliwi w sprawach realizmu. Mam więc chyba uzasadnioną nadzieję, że Mi-6 w tej dziwacznej postaci też „da se radę”. ;-)
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

To ty jesteś specjalistą od wpływania na sędziów :)

No i robienie dziurek po przyklejeniu byłoby dość kłopotliwe.
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
bob44
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 20 2010, 10:06
Lokalizacja: cork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bob44 »

Andrzeju Irlandia Cię pozdrawia czeka na obronę trofeum na jesień 2011
bob
ODPOWIEDZ