[Galeria] TY2 - Moja pierwsza lokomotywa

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Dołączę się z wyrazami zachwytu :-) Poproszę też przy okazji, o większe zdjęcia, zdjęcia detali, aby oko nacieszyć.

Co następne?
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
Hiob
Posty: 90
Rejestracja: sob kwie 28 2007, 12:33
Lokalizacja: Norwich/Anglia
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hiob »

Witam dziękuję wszystkim za miłe słowa. Jeżeli chodzi o różne odcienie czerwieni, jest to (jak teraz zrozumiałem ) oczywisty błąd. Przyjołem błędnie, jak to sie okazało własnie kolor Pactry A26 jako kolor wyjściowy(czyli świeżo pomalowanego koła w fabryce jeszcze przed eksploatacją). Kolega Precyzyjny właśnie mi naświetlił w czym rzecz. Pactra A 26 jest już kolorem wyblakłym , który trzeba tylko dobrudzić. Na zdjęciach dopatrzyłem się że zbiorniki są błyszczące(fakt przesadziłem nieco z tym połyskiem). Jak pisałem wcześniej nie jestem znawcą tematu, a dzięki Waszym radą mam nadzieję uda mi się poprawić ten błąd. I tutaj mam pytanie jaką farbę najlepiej urzyć do przemalowania zbiorników? Niki68 jeżeli chodzi o brudzenie wynikł problem (chociaz brzmi to paradoksalnie), próbowałem wielokrotnie brudzić koła efekty były opłakane. Koła wyglądały wstrętnie.Na tym forum znalazłem wątek o brudzeniu i jak widzę pobrudzić ładnie element jest trudniej niż pomalować. Dlatego brudzenia muszę się jeszcze nauczyć,szczęśliwie dostęp do kół jest doś łatwy i po nabraniu nieco doćwiadczenia w tej materii napewno to uczynię.Mario 555 aktualnie męczę się Sea Gladiatorem ciężko mi to idzie bo doświadczenia w samolotach dużego nie mam (mojej żonie Gladiator bardzo się podoba, a wiadomo żonie się nie odmawia). Natomiast następny jest Kursk z Firmy Gomix. Pozdrawiam wszystkich i obiecuję powsadzać trochę zdjęć detalii w najbliższym czasie
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Ja bym zaproponował humbrola mat 60 zmieszanego z satin 174, w proporcjach 70% 60 i 30% 174. W razie gdyby kolor był całkiem matowy, to możesz delikatnie psiknąć lakierem półmatowym.
Jeśli chodzi o brudzenie to proponuję Tobie Vallejo pigments negro carbon black, vash lavado 73201 i train color 73002. Wszystko jest akrylowe więc możesz rozcieńczyć to w wodzie. Ja wymieszałem wszystko razem, rozcieńczyłem w wodzie i delikatnie brudziłem. Musisz sam popróbować. Na pewno się uda.
Może koledzy mają jeszcze jakieś pomysły i swoje sprawdzone sposoby, to coś podpowiedzą.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Hiob
Posty: 90
Rejestracja: sob kwie 28 2007, 12:33
Lokalizacja: Norwich/Anglia
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hiob »

Dziękuję za informację Robert B. Jeżeli chodzi o humbrola to nie ma problemu, jeżeli chodzi o inne marki farb to w UK wybór jest raczej ograniczony, ale kupiłem właśnie TAMIYA Smoke X19 którą muszę wypróbować. Dzieki za radę i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paolo vanKossi
Posty: 39
Rejestracja: śr mar 10 2010, 18:51

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paolo vanKossi »

Myślę, że tu coś powinieneś znaleźć.
Pozdrawiam
Paolo
----------------------------------------------------------
Kleję bo lubię a nie dlatego, że potrafię

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005
Awatar użytkownika
maniek72
Posty: 81
Rejestracja: ndz lut 15 2009, 12:04
Lokalizacja: Solec Kujawski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maniek72 »

Witaj.

Gratuluje fajnie wykonanego modelu.
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Witam.

Dołączam się do tych którym podoba się wykonanie tego modelu. Wiem coś o tym :D Powiem tak, każdy następny model będzie lepszy. Gratuluje i pozdrawiam.
KAROL
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 09 2011, 19:23
Lokalizacja: Świdnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KAROL »

Witam!
Chciałbym pogratulować wykonawcy ;-) Nie ukrywam że jest to jeden z tych modeli, które są inspiracją do działania w tym kierunku żeby ciągle się doskonalić.
Pozdrawiam :-)
Każdy jest kowalem swojego losu...
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Witam
Gratulacje z ukończenia modelu. Naprawdę prezentuje się świetnie. Przeglądałem również relację na papermodelers.com kawał dobrej roboty.
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
Hiob
Posty: 90
Rejestracja: sob kwie 28 2007, 12:33
Lokalizacja: Norwich/Anglia
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hiob »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, to bardzo inspirujące. pracuję jeszcze nad poprawieniem błędów z malowaniem ( zwłaszcza zbiorników). Jak skończę to pokażę jak to wygląda po poprawie i kilka zdjęć obiecanych detali. Proszę również o cierpliwość bo z przyjacielem otworzyliśmy małą firmę w UK i ostatnio troszkę mało mam czasu, ale wszystko będzie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ