[Relacja]Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 projekt własny

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Robcio
Posty: 66
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 21:41
Lokalizacja: z Łodzi pochodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcio »

Jest to dla mnie wyraźny sygnał do ruszenia czterech liter i zrobienia wreszcie modelu. Podejmuję rękawicę. Czekam na ukazanie się Mgrebowa w druku i robię/maluję. Słowo harcerza !
Pozdrawiam :!:
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

Cześć

Robcio takie deklaracje to ja lubię i już zacieram łapska z radości oglądania go w Twoim wykonaniu, teraz to już Ci nie odpuszczę ;-). Zmobilizowany obietnicą przysiadłem wczoraj żeby szybciej projektu ujrzał światło dzienne.

W dzisiejszej odsłonie wieża tylnego strzelca, powoli kadłub zapełnia się więc finał bliżej ;-).
Widoczny element z listków będzie oczywiście zdublowany i wykonany w dwóch wariantach z małych gęstych listków i z większych dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w wycinaniu i klejeniu tego typu części .



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdro
Awatar użytkownika
Robcio
Posty: 66
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 21:41
Lokalizacja: z Łodzi pochodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcio »

Piotrek, a propos malowania, przyglądam się bocznym osłonom działa w tylnej wieży i zastanawiam się czy podczas malowania te cienkie płytki kartonu nie ulegną wypaczeniu/deformacji, pierwotnego kształtu ?Wiem, pytanie typowe dla plastic population. Jest szansa na wydanie tego dziwadła, jeszcze w tym roku ? Już nie pytam o wydawcę, bo nie wypada.
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Jak nie będzie to farba wodna, co gorsza nakładana pędzlem, to raczej nie ma szans :)
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

Cześć

Moim zdaniem nie będzie problemu z deformacją tych części podczas malowania, modelarstwo teraz idzie do przodu, więc przed malowaniem pojawia się zabezpieczenie kartonu różnymi lakierami bezbarwnymi, klejami tylu Superglut ;-) itd., więc można to wykorzystać dla pewności, ale jestem przekonany, że nie będzie takiej potrzeby.

Zrobię wszystko by model pojawił się w tym roku, zakończenie klejenia przewiduję za dwa tygodnie potem zabawa z instrukcją i malowaniem zobaczymy jak będzie szło ;-). Wydawca, tu na chwilę obecną nic nie powiem ;-) ;-).

Pozdro
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

Cześć

Tym razem wszystko co na dole ;-).



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek





Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Pozdro

--
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

Cześć

Chwilowy przestój w aktualizacji relacji dedykuję nitom ;-) na początku wydawało się, że jest ich naprawdę mało i wszystko pójdzie sprawnie, ale jak to zazwyczaj bywa okazało się inaczej :).
Na chwilę obecną zakończyłem pierwszy etap czyli sklejanie testowe, na poniższych renderach, zdjęciach wersja ostateczna tego co znajdzie się w finalnym druku (no może dojdzie jeszcze jeden mały szczegół ;-) ).
Sprawa malowania ..na to pewnie będzie trzeba trochę poczekać raz, że nie mam kompresora, buduję go od …sam już nie pamiętam od kiedy ;-) druga sprawa jeszcze nigdy niczego nie pomalowałem więc sami rozumiecie, po trzecie muszę teraz wykonać całą instrukcję z numeracją a to nie jest taka szybka sprawa. Obiecuję, że nie odpuszczę malowania i zobaczycie model w wersji finalnej.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Skromna galeria końcowa modelu testowego :)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Obrazek

Pozdro
Awatar użytkownika
Robcio
Posty: 66
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 21:41
Lokalizacja: z Łodzi pochodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcio »

Piotrek, ja już nie mogę się doczekać na malowanie tego cudaka/cudeńka.
Bazowy kolor, możesz kupić w sprayu : Gunze albo Tamiya.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

Cześć

Robcio uwierz mi ja również chciałbym widzieć go już u siebie pomalowanego, albo lepiej wydrukowanego przez wydawcę to oznaczałoby koniec roboty i możliwość zajęcia się innym tematem ;-).Bede się starał zakończyć możliwie szybko prace, ale bez szkody dla projektu.
Zadecydowałem, że zostaje przy malowaniu z kompresora muszę go zbudować a model będzie dobrym pretekstem żeby to zrobić.
Najbardziej będzie mnie interesowała Twoja finalna wersja po malowaniu.

Pozdro
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No to nie mogę się już doczekać kiedy, będzie go można sklejać, naprawdę fajny i oryginalny projekt. Lubie takie starocie. Życzę powodzenia w robieniu instrukcji i malowaniu!
Obrazek
ODPOWIEDZ