RMS TITANIC 1:250 kolekcja Hachette -relacja

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
xander10
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 04 2011, 22:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xander10 »

Witam Ponownie krystianie nadal czekam na twoja odpowiedz o skontaktowaniu sie z toba bo mam kilka pytan i jednoczesnie podziwiam ten model i twoje wykonanie bo wielu tak prubowało a nie wielu sie udało. A co do nad buduwek to mozna je kupic teraz na allegro z wytrawionymi oknami na zamówienie sam tak robiłem kosztuje to grosze a oko cieszy. Jesli ktos jest zainteresowany to moge podac namiary trawi wszystkie elementy jakie sie człowiekowi zamarzy:) pozdrawiam
krystiano007
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 12 2011, 12:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystiano007 »

Witam po przerwie i przepraszam za nieobecność oraz brak obiecanych zdjęć :oops: Zdjęcia nie wychodzą za dobrze i planuję zamieścić je po pomalowaniu całego kadłuba farbą podkładową. Ostatnio prace nie bardzo posunęły się do przodu-trochę leń, trochę inne obowiązki. A poza tym jak pisałem wcześniej -po rezygnacji z miedzianych bulajów -uległa zmianie koncepcja i trzeba wykonać sporo przeróbek przy kadłubie. Xander przepraszam ale nie posiadam i nie używam gadugadu(dziwne? ale prawdziwe). Proponuję (po raz kolejny) żebyś założył relację i pokazał wszystkim swoją pracę. Mam nadzieje że się nie mylę i że właśnie "To forum" jest po to by zadawać pytania ( a jak wiesz głupich pytań nie ma..) i uzyskiwać odpowiedzi a wtedy i inni będą mogli (ewentualnie) skorzystać. A tak na marginesie - dzieki za miłe słowa ale z podziwem to naprawde przesadziłeś a do "modelu" to jeszcze bardzo daleka droga, na razie walka z "kadłubem". Pozdrawiam i pytaj smiało. Jeżeli będę w stanie cokolwiek pomóc to zrobie to z przyjemnością. I jeszcze raz ponawiam apel o TWOJĄ RELACJĘ. Pozdrawiam.
xander10
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 04 2011, 22:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xander10 »

Witam. Dodaje swoje zdjecia tak jak mnie prosił pan Krystian. Jak widac na zdjeciach jeden model Titanica juz zbudowałem i sprzedałem go na allegro. Teraz zabieram sie za drugi model tylko na podstawie planów i zdjęć oryginalnego Titanica. Porównując obydwa kształty kadłuba to widac jak hachette zaniedbało szczeguły ale to jest na razie początek budowy po pierwszym szpachlowaniu. Udoskonaliłem troche ster ze stałego na ruchomy ( tak mnie cos natchnęło) Lecz nie jest on jeszcze wykonczony do oryginału wiele brakuje:) Do zdjec podaje linki bo jestem nowy na forum i nie opanowałem jeszcze wklejania przepraszam za utrudnienia i czekam na opinie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f43 ... fe5cd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e77 ... e172a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf9 ... 4d053.html
dragon
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 25 2011, 21:39

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dragon »

Witam
Xander10 mogę prosić o namiary na gotowe akcesoria do titanica o których wspominałeś wyżej.Z góry dzięki.Pozdrawiam.
xander10
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 04 2011, 22:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xander10 »

Witam panie dragon prosze tutaj link do tej aukcji
http://allegro.pl/fototrawienie-i1881861376.html
pozdrawiam
krystiano007
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 12 2011, 12:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystiano007 »

Witam. Xander dziękuję za zdjęcia. Napradę jestem pod ogromnym wrażeniem. Piękna robota. A ten drugi-to rozumiem , że to też szkielet Hachette (skala 1:250) , ale po modyfikacjach. Powiedz jak uzyskałeś taki kształt dziobu kadłuba?. A tak na marginesie-daj spkój z tymi "panami" - "..My -brać modelarska"".. mam nadzieje że nie uraziłem PRAWDZIWYCH MISTRZÓW tej pięknej sztuki. U mnie niestety cały czas poprawki kadłuba-nic ciekawego i nic specjalnie do pokazania. Pozdrawiam.
xander10
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 04 2011, 22:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xander10 »

Witam. No to jak nie na pan to jestem Mateusz. A kształt kadłuba było bardzo ciezko uzyskac zrobiłem to moze w dziwny sposób ale użyłem 1,5kg szpachli samochodowej model jest teraz naprawde ciezki napewno by zatonol:) i to tez jest titanic. Jak myslisz krystianie czy poprawiony kaształt kadłuba na oryginalny jest ładniejszy? czy moze taki jak zaprojektowali z hachette?? Teraz czekam na twoje zdjecia z budowy modelu. Mam takie pytanie jak wykonałes porecza na tych elementach od nadbudówek i liny z krążkami co wychodza od żurawi bo w hachette były one prośćiej rozwiazane a u cb widze wiele udoskonalen. pozdrawiam
xander10
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 04 2011, 22:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xander10 »

dragon
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 25 2011, 21:39

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dragon »

Witam
Ponieważ mam problem z doborem farb do malowania titanica,zwracam się z gorącą prośbą- może ktoś z szanownych kolegów ma gotowy wykaz farb potrzebnych do malowania,mam namyśli np. ravella,tamiya bądż humbroll.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!

Dragon: coś słabo szukałeś w necie malowania dla Titanica :D
Wystarczyło wejść na pierwszą lepszą stronę dotyczącą modelu tego statku. Wszystko znajdziesz tutaj http://titanic-model.com/paint/

xander10: A ten oryginalny ładny kształt kadłuba to wg jakiej dokumentacji zrobiłeś i jak się on ma do rzeczywistości (oryginalnego Titanica)
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
ODPOWIEDZ