Budowa Poloneza w wersji milicyjnej-Mały modelarz 10/79

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Piotrek91
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 22 2011, 22:38

Budowa Poloneza w wersji milicyjnej-Mały modelarz 10/79

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek91 »

Witam,chcialbym zaprezentowac na forum swoja pierwsza prezentacje modelu nad ktorym obecnie pracuje,a dokladniej jest to model poloneza w wersji "MO" ktorego przerabiam samodzielnie posilkujac sie numerem Malego modelarza,w ktorym to polonez zostal zamieszczony,a ktorego jestem posiadaczem. Model przedstawiany przeze mnie jest to skan oryginalu (szkoda mi bylo psuc oryginal przerabiajac go na milicje,przyda sie na potem :) ) Obrazek
Piotrek91
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 22 2011, 22:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek91 »

zamieszczam kilka fotografii z obecnego stanu pracy,przepraszam za jakosc ale nie posiadam chwilowo aparatu ,zdjecia wykonane sa telefonem,w pozniejszym okresie postaram sie juz o aprat i lepsze tlo dla zdjec. :) Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
model na chwile obecna prezentuje sie nastepujaco :) zostal pomalowany jedynie pierwsza warstwa koloru niebieskiego i czarnego podkladu oba z revell. oczywiscie wszystko to zostanie jeszcze odpowiednio poprawione :) niedlugo dalsze postepy,dziekuje :)
Piotrek91
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 22 2011, 22:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek91 »

Jest to moj pierwszy model kartonowego samochodu,dlatego tez zapewne nie bedzie wolny od wad,dzis np musialem poprawic dach,poniewaz ten wedlug projektu z modelarza wykonany z jednej warstwy zapadl sie dajac nieladny efekt :( wiadomo karton jest materialem plastycznym szczegolnie plastycznym pod wplywem kleju :( ale uratowalem sytuacje podajac od zewnatrz dodatkowa plytke z bloku technicznego usztywniona od spodu kawalkiem tektury odpowiednio uformowanym ktory ma nadac dachowi efekt wypuklosci :) zdjecia zamieszcze pozniej :)
Awatar użytkownika
matiatwork
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 24 2006, 15:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Budowa Poloneza w wersji milicyjnej-Mały modelarz 10/79

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matiatwork »

Wszystko ładnie i pięknie :) ale możesz dać więcej zdjęć ? :) Też na dniach będę robił model Poloneza :)
My style is your style, and your style is mine
Piotrek91
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 22 2011, 22:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek91 »

wrzuce niedlugo nastepne zdjecia,narazie ze wzgledu na przerwe swiateczna i to ze nie ma mnie w domu troche stanałem z praca :) model jak narazie skleja sie bardzo przyjemnie ale mozna sie latwo zwiesc na pierwszy rzut oka na jego czesci iz jest banalnie latwy,jednak zeby nadac karoserii odpowiedni ksztalt trzeba sie sporo "ponaginać" :) po ukonczeniu poloneza przymierzam sie do rozpoczecia czolgu twardy,rowniez z malego modelarza :) ma ktos moze doswiadczenie z jego budowy? :) czytalem po innych forach ze ponoc czesci nie sa zbyt dopracowane,w sumie narazie przegladajac egzemlarz ktory sam posiadam nie natrafilem na zbytnie uchybienia poza moze 2-3 wregami... :)
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Zapraszam do mojej galerii na Kartonworku. Tam jest fotka tegoż Poldka którego popełniłem wiele lat temu. :)
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Awatar użytkownika
matiatwork
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 24 2006, 15:34
Lokalizacja: Gliwice

:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matiatwork »

Ok czekam ;) Ja mam w planach coś takiego:
Obrazek
tylko że model będzie z hipsu :)
My style is your style, and your style is mine
Piotrek91
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 22 2011, 22:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek91 »

ciekawa opcja :) model mozna fajnie zwaloryzowac,np poprzez wstawienie i zaprojektowanie we wlasnym zakresie silnika. fajnie sie temu podda. :) ja nie bawilem sie z silnikiem chociaz mialem to w glowie. chcialem skleic poloneza mozna powiedziec "na szybko" . ale uwazac nalezy na wykonanie wnetrza. obrazki instrukcji nie sa zbyt precyzyjne,a i samo wnetrze jest jakby troche za duze. musialem je odpowiednio podocinac poniewaz "rozpychalo" mi burty pojazdu. ale jest ok :) czekam na twoja relacje.
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Szanowny kolego Aviator.
Wpisałem w wyszukiwarkę na "czarnym" zarówno: "polonez" jak i "poltruck" i ...i nic :oops: . Znaczy się coś tam znalazłem, ale nie Twojego autorstwa (chyba że jesteś tam pod innym nickiem). Czy zechciałbyś podlinkować swoją galerię? Zależy mi na przejrzeniu istniejących kartonów poloneza lub poltrucka. Z góry DZIĘKI

Piotrek91, skoro już Ci się "wciołem" to pokażę Ci swój pomysł na silnik do "poldka" - tym razem diselek
Obrazek
Piotrek91
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 22 2011, 22:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek91 »

bardzo fajny silnik. wystarczy przerobic dwie wregi podtrzymujace klape od silnika zrobic komore silnikowa i bedzie fajna waloryzacja. a co do modelu Aviatora to jest. ja dzis ogladalem zdjecie. wyszukaj Aviator w uzytkownicy i kliknij na galeria. :)
ODPOWIEDZ