BRDM modelik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
micek
Posty: 197
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

BRDM modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześć,

zafascynowany tym co wyprawia Wujek Andrzej i Metalmic, postanowiłem skleić coś jeżdżącego. Nie jest to co prawda czołg z wnętrzem, ale nie od razu Rzym zbudowano.

Model jest przeznaczony dla początkujących zaawansowanych, nie posiada wnętrza i wiele elementów jest mocno uproszczonych, ale wszystkie części są dobrze wymierzone, a jakość opracowania i wydruku jest naprawdę rewelacyjna. To wszystko powoduje, że jest spore pole do popisu dla ambitnych :-)


Mam nadzieję że za bardzo nie spieprzę :-)


Najpierw szkielet
Obrazek
Obrazek
na drugim zdjęciu już widać pierwsze przeróbki. Model nie ma w projekcie wałków napędowych, i kilku innych elementów podwozia, które ja mam zamiar wykonać.
Spód modelu oklejony (wstępnie)
Obrazek
wszystkie obłości są obciachane nożem, wyszlifowane, potem nasączone bcg i wygłaskane igłą lekarską i/lub końcem pincety, a po wyschnięciu kleju znów szlifowane. Na końcu nakleję żebra usztywniające podłogę samochodu. Plan jest taki, żeby najpierw zrobić spód samochodu łącznie z zawieszeniem, i dopiero portem zabrać się za górę.

obudowa mechanizmu różnicowego:
Obrazek
tu jeszcze w częściach, a poniżej most już nabiera kształtu, ale jeszcze sporo pracy mnie z nim czeka:
Obrazek

to na razie wszystko co mam.

jeżeli macie jakieś sugestie czy pytania, to proszę :-)

Pozdrowionka
micek
Awatar użytkownika
gnam
Posty: 48
Rejestracja: ndz lis 16 2008, 20:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gnam »

W tym modelu aż się prosi przekonstruowanie wnęk na koła pomocnicze.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

No , cała przyjemność po mojej stronie . Jeśli się postarasz micku będzie i po twojej . Szerokość zdjęć ustalaj na 800 pikseli , wysokość nieistotna .
:papa:
Awatar użytkownika
LELO
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 23 2007, 20:59
Lokalizacja: Mazowieckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LELO »

Korzystasz z jakiś planów, czy tylko uplastyczniasz model :?:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
micek
Posty: 197
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

gnam: dojdę do tego, na razie robię mosty

Wujek: dzięki, a zdjęcia będę zmniejszał do 800

LELO: korzystam ze zdjęć znalezionych w internecie (jest bardzo dużo) i z tego że sam miałem okazje takie auto wymacać, obejrzeć i obfotografować.
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Micku zaintrygował mnie temat i Twój sposób podejścia do niego. Będę dopingował tym bardziej, że miałem okazję nawet takim pojeździć.
Awatar użytkownika
micek
Posty: 197
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Metalmic: no nie gadaj że masz takiego w garażu! :-) tak serio, cieszę się że wpadłeś, mam nadzieję że to autko będzie rozgrzewką przed projektem o którym z Tobą rozmawiałem na priv :-)

Dziś pokazuje mosty, tylny gotowy, trzeba tylko pomalować, przedni nie ma śrub scalających połówki mech. różnicowego, a to dlatego że przykleję je przed samym malowaniem, żeby się nie pogubiły przed tym. Stylowe stojaczki na mosty, mam nadzieję że ułatwi malowanie, mosty jak będą schnąć nie będą dotykać niczego żadnym pomalowanym fragmentem.

Mosty są wygładzone i wyszlifowane, ale tak naprawdę dopiero malowanie pokaże czy wszystko jest ok.

Zacząłem też robić napęd kół pomocniczych, ale idzie powoli, bo element będzie niewielki, a mi zwyczajnie brak wprawy, ale się nie spieszę, jak będzie to pokarzę :-)

Obrazek

Obrazek

Dobranoc :-)
Awatar użytkownika
micek
Posty: 197
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześć,

dziś mały detal, wykonany całkowicie od podstaw :-)

to jest fragment napędu kół pomocniczych, z dziurek będą wystawać osie, na osiach będą zembatki które łancuchami będą napędzać koła pomocnicze.


Zrobienie tego zajęło mi dwie godziny :-( a efekt?? cóż, wszystko fajnie, ale miejsce gdzie sklejone są dwie części, po pomalowaniu powstaje na nim kreseczka (widać je na zdjęciach) i nie mam pojęcia jak tego uniknąć :-(

Element na zdjęciach jest wstępnie pomalowany, żeby zobaczyć czy jest gładki i czy jakieś frędzelki na farbie nie wyjdą. teraz dostanie śruby mocujące, i korek spustowy oleju i zostanie pomalowany jeszcze raz. Jestem dumny z tego że go zrobiłem, i że bardzo przypomina ten prawdziwy, ale jednocześnie załamany tym jak wiele brakuje mi do Wujka i Metalmica, zastanawiam się czy ich modelarstwo to przypadkiem nei fotomontaż... (to żart z tym fotomontażem chłopaki! nie obrażajcie się :-) )

oki teraz fotki:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Może troszkę szpachli i będzie po krzyku? ;-)
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
micek
Posty: 197
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

ten element jest za mały i ma trochę za bardzo fikuśny kształt żeby się go dało wyszpachlować a potem ładnie wyszlifować w tych zakamarkach..... tak mi się wydaje.... nie jest?
ODPOWIEDZ