*[Relacja/Samochód] Jelcz 272 MEX - MPK Łódź

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 424
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Pełen szacunek Jakub! Tak trzymaj. Bardzo podoba mi się Twoja hala montażowa... już nie mówiąc o tym co się w niej dzieje.....:))
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
stary
Posty: 330
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Model i sposób prezentacji wyborny.
Bardzo...smacznie to wszystko wygląda :)
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

A moim zdaniem mało realistycznie, znaczy ten warsztat.
Gdzie nie pojedziesz teraz, to chłopaki wieszają kalendarze, te, z tymi... no... Ale możesz to jeszcze poprawić :D

Tyle żartów, mam sentyment do ogórka i też lubię tu zaglądać.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
pawlo100
Posty: 204
Rejestracja: ndz kwie 10 2011, 22:30
Lokalizacja: Częstochowa
x 33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawlo100 »

Jedna z najciekawszych relacji właśnie ze względu na styl, a że sam Ogórek też super wykonany to całość przednia.
Przypominają mi się zaprzeszłe czasy, kiedy się w takim gniotłem niemiłosiernie.
Tyma - Kompletnie się na tym nie znam, więc chętnie się tym zajmę. - dobrze tutaj pasuje.
Pozdrawiam
Paweł
ORP Żubr,Wodnik,Pruski Parowóz T3,Ls410D
Obrazek
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Tak mi sie skojarzyło odnośnie kalendarza

http://www.youtube.com/watch?v=7CNI-Q7c80w
☠Rock Honor Ojczyzna☠
maus
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 04 2007, 17:01

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maus »

Model świetnie wychodzi i będzie na pewno perełką. Mam małe pytanie : można poprosić o fotke warsztatu w jego całej okazałości, bo trochę miejsca to on zajmuje :D
Obrazek
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

No tak, wychodzi na to, że warsztat zaczyna żyć własnym życiem - a miał być tylko przyjaznym tłem dla MEX'a :) Chyba przemaluję go na różowo i trzasnę wzorki w kucyki to się od niego odczepicie :twisted: ... A tak na serio - bardzo cieszę się, że plan zdjęciowy Wam się podoba, chociaż co innego ma tu być gwoździem programu. Przyznam się bez bicia, że prowadzenie relacji z wykorzystaniem takiej "scenografii" daje mi dodatkową przyjemność w kreowaniu pewnej wymyślonej rzeczywistości dla pokazywania tego co się dzieje z modelem.

Zgadzam się z tobą Art - kiepski ten realizm - ale kalendarze oczywiście są, tylko w innym pomieszczeniu :razz: - w socjalnym, bo jakby tu jakaś delegacja zuchów wpadła albo inny aktyw to by się porobiło niewesoło.

Trochę trudno będzie mi zrobić pojedyncze, dobre zdjęcie całego warsztatu bez pokazywania zagraconego pokoju/mocnego kadrowania - w zasadzie m.in. po to go sobie wybudowałem żeby nie kombinować za każdym razem jak tu tym rulonem dużego formatu zasłonić "pledzik i kolekcję kurzu na półkach". Ale przy następnej okazji jak go rozstawię spróbuję wykonać jakieś "kompleksowe" zdjęcie i może go pokrótce opisać.

No i znowu po północy...Dobranoc :idea: pstryk
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Przednia oś pomalowana i pobrudzona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z nowych rzeczy doszedł bak na paliwo.

Obrazek

Obrazek

A tak to wygląda po zamontowaniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To teraz mały OT - warsztat. Próbowałem zrobić pojedyncze zdjęcie - ale nic dobrego mi nie wyszło. Tak jak pisałem wcześniej, nie chciałem budować jakiejś rozbudowanej dioramy. Kiedy robiłem pierwsze zdjęcia i walczyłem z ustawianiem papierowej planszy i kadrowaniem tego czego nie powinno być widać na zdjęciu, doszedłem do wniosku że robienie zdjęć może być prostsze w sztucznie stworzonym "pomieszczeniu" przeznaczonym do tego celu (w zasadzie nic odkrywczego). Oglądając wiele zdjęć z renowacji ogórków - warsztat był zupełnie naturalnym wyborem. I tak powoli się rozwija - wzbogaca się o jakieś drobiazgi, nadal jednak nie mam ambicji do przekształcania go w dioramę. Ta w zasadzie scenografia, rzeczywiście zajmuje nieco miejsca - ale dopiero po złożeniu. Składa się z pięciu tekturowych paneli mniej więcej formatu A4, które składam do kupy i mocuję za pomocą klipów biurowych. Na zdjęciach wszystko widać - na ostatnim tak to wygląda po rozłożeniu, między panelami ścian są fragmenty podłogi. Całość mieści się do zwykłego pudełka. Ot i cała filozofija - warsztat odczarowany :cry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Było merytorycznie i Offowo to teraz czas na moją małą głupawkę - mam nadzieję, że moderator mnie nie pogoni za nadmiar wariactwa :-? .
Ostatnio wpadli do mnie dwaj małomówni celebryci - chyba dobrze znani w pewnych kręgach. Oglądali uważnie ogórka i chyba (o ile dobrze zrozumiałem) sugerowali przerobienie go na wysokowydajny kompostownik, a oś przednią na dwuosobowego segway'a. Wysłuchałem uważnie rad - ale do przeróbek ich nie dopuściłem :razz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoją drogą, zawsze podziwiałem jakość dekoracji i rekwizytów z ich serialu...

A JE TO!
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

No jak ci dwaj pomagają w robocie to będzie wesoło!!! :D
Awatar użytkownika
stary
Posty: 330
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

To modelarstwo oprócz ciężkiej orki może być także dobrą zabawą??? :shock:
Oczywiście to żarcik :D
Dobry nastrój u mnie pojawia się automatycznie gdy zaglądam do Twojej relacji :D
ODPOWIEDZ