[R] Pt47 -- Projekt własny -- czas na parę

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Robert posiadam te rysunki dokładnie z tej samej strony:D.Z samych tych rysunków nie można zaprojektować tej części o którą mi chodzi, z prostego powodu, brak wszystkich rzutów co uniemożliwia zaprojektowanie tego. Wyjaśnię może dokładniej.
Dla laików i od podstaw. Silnik parowy składa się z tłoka roboczego, to ten cylinder niżej, oraz tłoków zaworowych , cylinder wyżej, i teraz para z tłoków zaworowych przechodzi do tłoka roboczego. To jest jasne :D dla każdego maniaka parowozów. Mnie interesują rury które doprowadzają parę roboczą do tłoków zaworowych, i potem z tłoka roboczego wydostaje się do przewodu - Trójnika i kolana wylotowego.
Pod tym linkiem widać dokładnie o czym piszę
http://plany.zonk.pl/Ol49/album04/pg.027.png
Da się z niego wyczytać jak układają się "przewody" doprowadzające i jak układa sie odprowadzający, Moje pytanie jest takie, czy te z rysunku wyżej są takie same w Pt47 lub podobne. Mam nadzieję że teraz dokładniej opisałem o co mi chodzi i zrozumialej, Dodam że te części przy odpowiednim zbudowaniu modelu będzie widać, więc trochę mi na tym zależy. Jeżeli ktokolwiek zna odpowiedź będę wdzięczny. Z fotografii które posiadam wyraźnie widać niektóre części tych właśnie przewodów pomimo założonych osłon. Ty w którymś ze swoich modeli wykonałeś dokładnie całą część widoczną z przodu, dokładniej w Ol49, a mnie chodzi o to co jest po drugiej stronie :D czyli z tyłu.
Powoli zaczynam rozumieć jak te maszyny działały. :D tylko po co mi to.....cóż modelarstwo to ciekawe hobby, zabawa i nauka w jednym.
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Ogólnie podobne to to jest, ale diabeł tkwi w szczegółach. Spróbuj odtworzyć interesujące Cię rzeczy z innych rysunków - skrzyni poddymniczej która wskazał Ci Robrt, przekrojów cylindrów, rysunków otuliny, rur dolotowych i odlotowych - na samym cylindrze w zasadzie i tak będą tylko kołnierze do tych ostatnich.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

uboottd z tych rysunków co mam to nie da się tak za bardzo wydedukować, bo jak poprowadzić rury dolotowe z dymnicy i wylotowe czyli te "Trójnik i kolana wylotowe" to ja wiem, mnie bardziej chodzi o same kolektory w silniku, bo chyba tak się to może nazywać, a tego nie do końca sie da wydedukować z tych rysunków, brak konkretnych rzutów,. :D
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Obrazek Obrazek
Myślę, że jak chcesz tak bardzo odwzorować silniki, to te zdjęcia oraz rysunki jaki są dostępne, powinny wystarczyć.
Nawet jak trochę dasz sie ponieść fantazji, i zrobisz coś, co mogłoby tak wyglądać, to nikt nie będzie miał tego za złe. Jak nam nie powiesz co zrobiłeś po swojemu, to nie wiele osób się zorientuje
;-)

P.S-Na zdjęciach są cylindry z Ol49.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Ty mój ....., wybacz ty w niebiosach. Robert niech ziemia pod Twoimi stopami będzie ozłocona :D Skąd Tyś to wytrzasną ??
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Zdjęcia nie są mojego autorstwa. Więc jeśli autor by je zobaczył to z góry przepraszam.
Jak budowałem silniki w moim modelu Ol49, to przeszperałem cały internet i nazbierałem sobie potrzebne mi zdjęcia.
Sporo opublikowanych jest na konradusie. Znalazłem jeszcze dwa na dysku.
Ale nie potrafię sobie przypomnieć z jakiej strony pochodzą :(
Obrazek
Obrazek
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Robert_B. pisze:przeszperałem cały internet
Zagadka super modeli Roberta sie rozwiązała, to alter ego Chucka Norrisa :-)
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Łosiu ja też przeszperałem, ale na te zdjęcia nie trafiłem ;P Myślę że Robert tam pojechał i pokazał Chucka Norrisa... wejście smoka i takie tam .. Panowie się wystraszyli i pozwolili zrobić mu zdjęcia.. kto z nas nie boi sie Chucka.. :D
Awatar użytkownika
maniek72
Posty: 81
Rejestracja: ndz lut 15 2009, 12:04
Lokalizacja: Solec Kujawski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maniek72 »

pozdrawiam Mariusz

Modele ukończone.
Pm3 Invicta Cysterna 401R Betoniarka150L
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Łoł. Wyjątkowe fotki :-)
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
ODPOWIEDZ