[Relacja] Douglas M-2 - wydawnictwo GPM - KONIEC!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

[Relacja] Douglas M-2 - wydawnictwo GPM - KONIEC!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

Hej!
Po ukończeniu mojego pierwszego modelu, jakim był U-boot "Hecht" przyszła kolej na kolejny model. Tym razem wybrałem samolot Douglas M-2 z wydawnictwa GPM. Do modelu zakupiłem także wręgi wycinane laserowo.

Obrazek

Obrazek

Pracę nad modelem już rozpocząłem; wpierw zapoznałem się bardzo dokładnie z instrukcją, elementami i oczywiście historią tego pięknego wg. mnie samolotu ;) skleiłem także szkielet, do którego skromne zdjęcie wklejam poniżej...

Obrazek

Póki co wręgi sklejało się bardzo przyjemnie, następnym etapem będzie oklejenie szkieletu poszyciem... jak tylko mi się to uda, to oczywiście od razu podzielę się fotkami.

Pragnę jeszcze raz zwrócić uwagę na fakt, iż jest to dopiero mój drugi model, dlatego też każda wskazówka, rada udzielona przez Was moi drodzy koledzy będzie dla mnie bardzo ważna, za co z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony czw maja 31 2012, 18:39 przez Tradek, łącznie zmieniany 1 raz.
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

Skleiłem boki poszycia; stawiałem także swoje pierwsze kroki jeśli chodzi o retusz farbkami Pactra. W dniu dzisiejszym będę próbował skleić dalszą część poszycia. W następnym etapie jest do wykonania kokpit i kilka pierwszych elementów do wykonania z drutu. I tutaj mam pytanie; z jakiego najlepiej drutu wykonywać wszelkiego rodzaju części? Najlepiej, aby dał się łatwo modelować, ale aby jednocześnie był w miarę sztywny, no i dobrze by było, aby bez problemu można go było pomalować...

Obrazek

Obrazek
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Przede wszystkim sprawdź jaką grubość powinien mieć ten drut. Rodzaj..... to co komu pasuje.... stalowy, miedziany, mosiężny, a nawet cyna do lutowania czasem znajduje swoje miejsce w modelu. A pomalować to każdy można.
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

dzięki cyrylus :)
udało mi się skończyć dzisiaj dolne poszycie samolotu; srebrny element był dla mnie bardzo trudny do prawidłowego przyklejenia ze względu na swój kształt...
Zanim przejdę do górnej części poszycia, to wpierw czeka mnie wykonanie całego kokpitu. Także będę teraz miał pierwszą okazję do poeksperymentowania z drucikami ;) kolejne fotki i prace nad modelem prawdopodobnie dopiero po świętach...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

Dzisiaj udało mi się skończyć kokpit. Za sobą mam także swoje pierwsze zmaganie z "drucianymi" elementami :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Bardzo sympatycznie Twoja robota wyglad - zwlaszcze jezeli to pierwsze latadlo. Temat wybrales sobie nielatwy - dwuplat z naciagami, ale powoli dasz rade!
Pozdrawiam
MarcinS
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

dziękuję MarcinS za miłe słowo; faktycznie jest to mój pierwszy model samolotu :)
ostatnich kilka dni spędziłem nad górnym poszyciem... białe, kartonowe elementy na ogonie zamieściłem tymczasowo po to, aby mieć pewność, że kąty proste są zachowane i aby nic mi się nie odkształciło podczas wysychania kleju. Następne w kolejności do wykonania są szczegóły na samym kadłubie oraz silnik, a więc zasiadam do dalszych prac :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Tradek,
bardzo ładna, czysta praca!
Wycięcie kokpitu wyłożone izolacją od przewodu elektrycznego czy jakaś inna metoda?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

dziękuję Heinrich za miłe słowo :)
jeśli chodzi o kokpit i elementy w nim użyte; nie jest to izolacja od przewodu, wyprostowałem zwykły spinacz biurowy i pomalowałem go markerem na czarno - kilka razy, ponieważ po pierwszym razie marker nie pokrył odpowiednio druciku. A "zgrubienie" na drążku, to kawałek papieru zwiniętego bardzo ciasno w rulonik, ale faktycznie ten element można było wykonać za pomocą izolacji - spróbuję przy okazji kolejnego modelu :)
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Ale mnie chodziło o wyłożenie otworu kokpitu...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ