[R/G] Woroszyłowiec - ciągnik gąsienicowy - projekt własny

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Witam,

Małe dodatki do kabiny - drążki sterownicze i deska rozdzielcza. Nawet taki ciągnik może mieć ciekawą deskę rozdzielczą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Michał
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Witam

Po sklejeniu błotników, reflektorów, dachu i innych drobnych detali skończyłem kolejny etap budowy woroszyłowca. Skleiłem wszystkie części, które musiałem sprawdzić. Poskładałem wszystko razem i oto, co teraz mam:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po długim weekendzie zabieram się za nanoszenie poprawek na części, a nazbierało się ich trochę, i za zrobienie dokumentacji. Pozostałe koła nośne i resztę gąsienicy zrobię później.

Michał
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
Lucjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 08 2011, 9:00

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lucjusz »

Cześć. Co wstawiłeś w miejsce żarówek w reflektorach jeśli można wiedzieć? Świetny projekt :)
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Michał, gdzie i kiedy planujesz go wydać?
Ten model mnie powala na kolana, chociaż ani pancerki nie kleję, ani samochody mnie nie rajcują, ale to wygląda obłędnie.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Trudno tu coś napisać poza - ja się opierzę, genialnie wychodzi... Świetnie wykonane są te drobne zaokrąglenia tu i ówdzie.
Ten pojazd wygląda jak z jakiejś rzeczywistości techno-fantasy.
Pozdrawiam!
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Dzięki Panowie.

@Lucjusz: Żarówki są zasymulowane przez główki szpilek. Wybrałem te, które miały w miarę regularne i błyszczące główki. Przyciąłem je krótko i przykleiłem kropelką gluta.

@Laszlik: Właściwie jestem już umówiony z wydawcą, ale na razie nie będę się chwalił. Kiedy? Skończyłem sklejanie testowe i mam już wszystkie (mam nadzieję) błędy i niedoróbki spisane. W tym tygodniu będę starał się wszystko nanieść na istniejący projekt i jak najszybciej dostarczyć wydawcy. A jak szybko się on pojawi to już ja wpływu miał nie będę.

@Jacob: Ponieważ ten egzemplarz jest modelem testowym wszystkie obłości są wykonane tak jak będą w finalnej wycinance. I są tylko te, które da się wykonać.
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Witam,

Połajany przez kolegów odłożyłem na bok inne projekty, które pojawią się wkrótce, i postanowiłem skończyć ten model. Jak okazało się gąsienice nie były zbyt pracochłonne, ale troszkę czasu zabrały. Najtrudniejszym było sklejenie zębów. Wszystkie ogniwka są już sklejone i połączone razem.
Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnimi brakującymi elementami są koła nośne. Nie dość, że jest ich 32 to jeszcze składają się z 31 elementów każde. W sumie jedynie 992 elementy. Trochę chyba przesadziłem, ale takie są te koła i powinny ładnie się prezentować. Tutaj najtrudniejszym etapem jest sklejenie bandaży gumowych, 32 koła x 2 bandaże x 3 krążki. Wszystkie elementy pasują na styk. To dobrze, ale niedokładne wycięcie elementów spowoduje, że będzie ciężko te koła skleić. Tak czy siak, najpierw skleiłem "felgi", potem same bandaże. Na koniec nałożyłem bandaże na "felg" i je przykleiłem BCG. Teraz mnie czeka lekkie szlifowanie i przyklejenie kół do wahaczy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

No, ponieważ wszystkie elementy woroszyłowca mam już sklejone teraz czeka mnie zabawa ze składaniem wszystkiego do kupy. Wygląda na to, że jeszcze w tym tygodniu model pokryje się farbą.
Michał
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
Awatar użytkownika
meserszmidt
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 15 2010, 23:02
Lokalizacja: Wrocław
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: meserszmidt »

Szkoda malować, farba zasłoni pięknie wykonaną robotę.
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Witam,

No i udało się. Skończyłem wczoraj sklejanie surówki mojego woroszyłowca.
Składanie modelu rozpocząłem od zamontowania małych wahaczy do wózków. Do tak przygotowanych wózków doklejałem poszczególne koła nośne tak, aby na koniec wszystkie koła dotykały podłoża. A że kół jest 32 a i wózki i wahacze są ruchome to zajęło to trochę czasu. Dla porównania render z projektu. Wyszło coś takiego:
Obrazek Obrazek Obrazek

Jak już wózki były gotowe to założyłem gąsienice. Okazało się że mam 20 ogniwek zapasu :) Ale nie zmarnują się. Pójdą na pakę. I dostałem na koniec coś takiego:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Teraz muszę to wszystko rozmontować, zamaskować okna i reflektory przygotowując wszystko do malowania. Czyli w czwartek pierwsze krople farby pojawią się na modelu.

Michał
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Witam
Panie Michale projekt i wykonanie rewelacyjne. :shock:


Offtop
Jest pan projektantem modeli i modele są naprawdę na wysokim poziomie.
Większość modeli to pancerka z okresu II wojny światowej. I tu pojawia się moje pytanie czy jest jakaś szansa na coś współczesnego np. coś takiego
Faun FS 42.75/42 lub Oshkosh M1070 HET
myślę że powyższe pozycje cieszyłyby się dużym zainteresowaniem (przynajmniej tak mi się wydaje) były by doskonałym dodatkiem do modeli leoparda, panzerhaubicy czy abramsa.
:)
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
ODPOWIEDZ