[R] Kraz 255B 1:25 Renova Model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrira
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 11 2008, 22:03
Lokalizacja: Waterford

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrira »

Witam
jestem zagorzałym czytelnikiem i obserwatorem tego co Ty wyprawiasz z tym kartonem,ale nie tylko.Pilnie sie przyglądam i w zaciszu pokoju ćwiczę lub może staram się skopiować niektóre rzeczy, z marnym skutkiem ale ćwiczę.
Mam prośbę mógłbyś pokazywać elementy przed ostatecznym malowaniem,chodzi Mi o wiedzę materiałów jakich wykorzystujesz do budowy .Wiem że opisywanie każdego elementu z czego i jak to zrobione zajmuje ,ale fotka wszystko może wyjaśnić .Kiedyś to opisywałeś
Twój FaN
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Piotrira ... obiecuję, że będę fotografował elementy przed malowaniem. Dzięki za miłe słowa. Zawsze chętnie odpowiem na pytania związane z budową danego elementu.

Dzisiaj nie ma ważnych nowych elementów z wyjątkiem małych drobiazgów. Ten etap budził jednak moje poważne obawy. Obawiałem się problemu z wysokością przodu i tyłu oraz ustawienia kół bo piasty były dzielone. Wszystko jednak udało się, jak trzeba. Jedyną rzeczą jaką musiałem poprawić - to uchwyty dolnych wahaczy, które zbyt pochopnie przykleiłem. Powoli też brudzę elementy podwozia, ale robię to powoli i w odstępach aby nie przesadzić. Brakuje oczywiście jeszcze smaru, kurzu, kawałków piasku itd.

Kraz wreszcie stoi na kołach:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Seb 545
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 10 2012, 15:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seb 545 »

Witam podglądam już od dawna co tu powstaje, jestem pełen podziwu i czekam na jakąś relację z klejenia jakiegoś latadła z chęcią nauczę się więcej... Bo sposób relacjonowania u Ciebie jest bardzo ciekawą lekturą.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj i dzięki Seb

To co tu widzisz, to w mniejszej części relacja, a w większej sprawozdanie z budowy. Niestety do relacji straciłem motywację, ale zawsze bardzo chętnie odpowiem na pojawiające się pytania.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
tomasz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 21 2011, 19:03

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomasz »

Witam,
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Cześć Niki, Praca Twoja włożona w ten model.. pozostawię to w milczeniu, ale nie omieszkam napisać, Ty nie jesteś modelarzem.. tylko rzeźbiarzem, rzeźbisz w papierze. Teraz coś co spędzało mi sen z powiek, Czy tylne mosty są przyklejone na stałe ??? jeżeli tak czeka cię przeróbka, nie wiem dokładnie jak to się nazywa, ale to są chyba drążki stabilizacyjne one nie są tak zamontowane, u Ciebie wiszą w powietrzu trzymając się tylko siebie, w takiej konfiguracji nie spełniały by swojego zadania. Powinny być przymocowane do blachy poprzecznej, przymocowanej do ramy na potwierdzenie wysyłam fotkę.
Obrazek
Nie odzywałem się bo myślałem, że to tylko tymczasowo tak połączone ze sobą, i prawdopodobnie to mój błąd, powinienem to napisać już dawno temu :D
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj b_milek

Dzięki za zauważenie ewidentnego babola. Przegapiłem to zdjęcie, a na rysunkach tego nie widać. Sprawa jest już nie do ruszenia. Musiałbym rozwalić spory kawałek modelu. Wszystko zostało posklejane i jest w trakcie brudzenia. Wygląda na to, że muszę przełknąć ten błąd. Gdyby to był parowóz, to zapewne robiłbym wszystko od początku. Ale ten samochód to jednorazowa przygoda z modelarstwem samochodowym.
Budowałeś ten model, więc siłą rzeczy wiesz już na co patrzeć. Polecam się na przyszłość.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Teraz będę zerkał uważnie i od razu pisał jak coś zauważę, z drugiej strony patrząc na tą część.. myślę że jak by udało Ci się rozciąć tylko te drążki to sam kawałek poprzeczki by wszedł... ale.. przykro mi że tak późno napisałem.
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Powoli się buduje. Najpierw stare w nowej wersji, czyli zdjęcia z procesu brudzenia. Oczywiście do wersji finalnej jeszcze trochę brakuje.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz nowe elementy przed malowaniem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po malowaniu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
McTavish
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 08 2012, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: McTavish »

Ech, ale to wygląda. Po prostu perfekcja. Chętnie podpatruję Twoją relację, ponieważ pracuję nad takim samym Krazem.

Pozdrawiam
McTavish
ODPOWIEDZ