[Relacja] Douglas M-2 - wydawnictwo GPM - KONIEC!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

wrzucam ostatnie zdjęcie z postępów pracy przed końcową galerią. Wykonałem rury wydechowe, a także podwozie. Pozostało śmigło i całe olinowanie...

Obrazek
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

model ukończony! to, na ile mi wyszedł możecie sami zobaczyć i ocenić na poniższych zdjęciach. Naciągi były najtrudniejszym do zrealizowania elementem - wydaje mi się, że dlatego, że zostawiłem je na sam koniec... skrzydła także przysporzyły mi wiele problemów, a więc w kolejnych modelach na te właśnie elementy będę musiał zwracać największą uwagę. Cieszy mnie fakt, że sobie poradziłem z podwoziem, bo jego także bardzo się obawiałem.
Nie umiem na etapie swojego dotychczasowego doświadczenia ocenić, jak model jest zaprojektowany, czy dobra jakość papieru itd, ale jedno wiem na pewno - trochę brakowało większej ilości szczegółowych rysunków, a niektórych elementów w ogóle nawet nie opisano, ale można sobie jakoś z tym poradzić :)
dzięki wszystkim za rady w trakcie klejenia! :)
PS: czy mógłby mi ktoś jeszcze podpowiedzieć, jak się robi miniaturki?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
air_22
Posty: 120
Rejestracja: pn lis 02 2009, 11:53
Lokalizacja: Katowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: air_22 »

Najlepiej mi się korzysta z photobucket.com tam zaznaczasz w ustawieniach jakie chcesz miec przy zdjęciu linki, czy to dużego zdjęcia czy małego itd... potem tylko kopiujesz i wklejasz do postu :)

Model fajny :)
Seb 545
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 10 2012, 15:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seb 545 »

Witam :-)
Mi także model się podoba , fajnie wykonany :-)
Pozdrawiam.
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

dzięki Panowie za miłe słowo :)
A tak przy okazji... dzisiaj byłem na wystawie modeli kartonowych we Wrocławiu i zobaczyłem, jak można wykonać model... od niektórych modeli ciężko było oderwać wzrok! wiele z nich było po prostu mistrzowsko wykonane!
Ja aktualnie używam kleju poliuretanowego, ale zastanawia mnie, jakiego kleju mogą używać modelarze, którzy wykonują te niezwykle drobne i precyzyjne części? zero śladów kleju, zero jakichś niedociągnięć, wszystko czyściutkie...
za każdą podpowiedź bardzo dziękuję!
Awatar użytkownika
air_22
Posty: 120
Rejestracja: pn lis 02 2009, 11:53
Lokalizacja: Katowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: air_22 »

Ja właśnie jestem we wrocławiu, przynieś jutro ten model na zlot:) teraz jestem w etapie na wyscigowej:)
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

do Wrocławia niestety wracam dopiero jutro wieczorem... :(
ODPOWIEDZ