Jak piankować ??

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wlodi
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 14 2012, 12:55
Lokalizacja: Severodvinsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wlodi »

Szanowny Tomaszu D. Czy istnieje możliwość otrzymania wspomnianego artykułu na temat piankowania i szpachlowania Twojego autorstwa? Chciałbym spróbować tej techniki i śledze wszystkie wzmianki na ten temat. Próbowałem pisać na priv ale jakoś nie działa mi. Z góry dziękuję za odpowiedź.
POZDRAWIAM
Martinez
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

eeagle pisze: Brak jakiegoś rozpuszczalnika do pianki to BŁĄD. (klejące się paluchy to masakra)
Aceton (do kupienia w hipermarketach budowlanych i nie tylko).
Z tym, że najlepiej działa na niezaschnięta piankę.
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Uściślę tylko, że warto rozejrzeć się niekoniecznie za dosłownie acetonem, tylko za płynem do czyszczenia pistoletów do pianki - jego głównym składnikiem jest aceton, ale pod takim określeniem może będzie łatwiejsze do znalezienia.
Tusiek
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 09 2008, 22:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tusiek »

Ten płyn do czyszczenia pistoletów do pianki nazywa się: "czyścik do piany" firmy TYTAN i jest dostępny w każdym markecie budowlanym. Wygląda dokładnie tak samo jak piana tylko puszka jest troszkę mniejsza. Nie zmienia to jednak faktu, że czyścik nie poradzi sobie skutecznie z zaschniętą pianą.
ODPOWIEDZ