(R) KW-1 - wnętrze czołgu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Po poprawkach nastąpiły kolejne poprawki . Ostatecznie napęd mógł wyglądać następująco ( pozostało oprzewodować , pomalować i wkleić bo do wnętrza gabarytami pasuje ) :

Obrazek


Wujek .
Awatar użytkownika
ziółek
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 11:10
Lokalizacja: Festung Breslau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ziółek »

poezja Wujku :shock:
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Być może Ziółku ...

Przymierzając nowe elementy pstrykam kolejną fotkę na podstawie której mogę sprawdzić jak to wszystko razem wygląda .
I tak sobie myślę , ile ja bym dał za takie jak poniższe zdjęcie gdybym właśnie teraz rozpoczynał pracę nad modelem ?!!!


Obrazek

Wujek
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Mam pytanie. Na pierwszym (na tej stronie) foto pokazane jest koło/korba nałożone na metalową oś. Czy dobrze widzę, że oś ta ma wieloklin?
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Wygląda na to, że tak. Wujek tak naprawdę jest człowiekiem, który opracował maszynę do miniaturyzacji tylko się tym nikomu nie chwali.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Niestety nie .

Staliście się ofiarami pułapek jakie zastawia analiza fotografii . To najzwyklejszy refleks światła na wypolerowanym od nakładania korby na ocynkowany drut żelazny ( było tego kilkanaście prób w czasie przymiarek i korekt ) . Tak może się zdarzać w wielu przypadkach . Widzisz na zdjęciu jakieś coś i dałbyś sobie rękę uciąć że to coś tam jest ... a nie ma .
Albo niczego nie widzisz a inne coś właśnie tam jest . Widać na podobnym zdjęciu pod innym kątem i to sytuacja komfortowa . Mniej komfortowa gdy nie ma podobnego zdjęcia i sam musisz zdecydować o istnieniu lub nieistnieniu cosia .
Wtedy decyzje pozostają dwie . Podejmując pierwszą rzucasz wszystko w diabły i zaczynasz kleić Tygrysa , w przypadku drugiej ewentualne błędy interpretacyjne bierzesz na siebie , narażając na szwank opinię o własnej nieomylności i idealności . Nie każdego na to stać i stąd tyle Tygrysów i innych T-34 .
Ale o tym już w tej relacji było i chyba wystarczy .

Jest pewne że nie ma wieloklina ani wielowpustu a ja nie jestem cudotwórcą ... :haha:
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Wujek jesteś moim GURU. Ja do tej pory zlepiłem jedną namiastkę modelu Camel od MM, teraz męczę się z drugą, ale wstyd mi zakładać galerię. Jest to PZL P11 z MM wiem że piękny samolot i dlatego postaram się go nie zepsuć.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

wuka1308 .

Wprawdzie nie przepadam za słowem GURU , ale jeśli już to staram się zasłużyć na nie . Nie ilością różnych forów na których pisuję bądź ilością klepanych na nich postów ale starannością wykonania i interesującym przedstawianiem tego nad czym pracuję . Jednym słowem - dziękuję .

------------------------------------------------------

To już wszystkie elementy wyposażenia lewej wewnętrznej ściany wieży . Poniżej zwierciadlanego przyrządu obserwacyjnego "przykręciłem" jedną z puszek telefonu łączności wewnętrznej TPU ( jeśli była to prawdopodobnie w tym miejscu ) . Jeszcze niżej skrzynka , chyba na zapasowe części wyposażenia optycznego , z pokrywką i zamknięciem .

Coraz trudniej fotografować tą gęstwę . Jedne elementy zasłaniają drugie a będzie jeszcze gorzej jak dojdzie armata . Na razie daleko do tego :

Obrazek


Wujek .
Awatar użytkownika
micek
Posty: 198
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Wujku,
czy z okazji ukończenia lewej strony wieży,, można prosić o fotkę w kolorze? ;-)

Wszystko wygląda bardzo fajnie!
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Proszę bardzo , choć to nie święto .

Obrazek

Wujek .
ODPOWIEDZ