[Relacja] s/s WILNO - wydawnictwo GPM

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

[Relacja] s/s WILNO - wydawnictwo GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

Witajcie drodzy Koledzy,
po krótkiej, wakacyjnej przerwie wracam do modelarstwa i zabieram się za swój trzeci w karierze model - tym razem zdecydowałem się na swój pierwszy statek. Jak widać w temacie jest to s/s WILNO.

Obrazek

Miałem okazję zobaczyć ten piękny model w czerwcu tego roku na wrocławskiej wystawie i od razu bardzo mi się spodobał; nie wiem tylko, czy poprzeczki nie podniosłem sobie zbyt wysoko... na razie jedynym postępem, jaki wykonałem w kwestii budowy modelu, to bardzo szczegółowe zaznajomienie się z rysunkami i częściami. Bardzo cieszy mnie fakt, że jest sporo rysunków montażowych, jasno przedstawionych, także wszystko teraz będzie zależało od mojego zaangażowania w pracę ;)
nie pozostało mi nic innego, jak życzyć sobie samemu dużo radości z klejenia, a Wam drodzy Koledzy cierpliwości w odpowiadaniu na moje - czasami dosyć oczywiste - pytania ;)
dobra, dosyć tego pisania; trzeba korzystać z weekendu, bo niestety bardzo krótki... na dniach pochwalę się pierwszymi fotkami z prac ;)
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

czy ktoś drodzy Koledzy mógłby mi pomóc z wrzucaniem fotek w celu aktualizacji moich postępów pracy? ciągle mi się te fotki odwracają, nie mogę normalnie ich w prosty sposób "powrzucać"... :( chyba, że polecacie, jakich inny darmowy serwis do wrzucania fotek?
Ostatnio zmieniony pn wrz 10 2012, 21:40 przez Tradek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Tradek pisze:ciągle mi się te fotki odwracają, nie mogę normalnie ich w prosty sposób "powrzucać"
Na czym polega to "odwracanie"?

Photobucket, z którego korzystasz jest bardzo dobry, a informacje o wstawianiu fotek masz tutaj: viewtopic.php?t=8068&start=0
Sam model bardzo mi się podoba - powodzenia w budowie :)
Moje modele: archiwum
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

chodzi o odwracanie zdjęć - rotate - kiedy fotka jest np. pionowa, a ja potrzebuję ją wyświetlić, jako poziomą. Nie wiem, czy teraz wyraziłem się dostatecznie jasno, ale chodzi o obrót w lewo, lub w prawo o kąty 90, 180, 270 i 360 stopni. Po odwróceniu do należytego położenia linki nie działają, lub wyświetlają się właśnie tak, jak wkleiłem powyżej... dzięki Syzyf za link, zaraz sobie jeszcze przestudiuje co i jak... a póki co wracam jeszcze do modelu, bo wciąga... ;)
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Rozumiem, że te obroty wykonujesz poprzez funkcję "edit" na stronie Photobucket? Rzeczywiście nie działa to poprawnie albo sam komputer fałszuje wyświetlanie, bo sięga np. do jakiś plików tymczasowych. Podobne efekty miałem, gdy próbowałem podmienić fotkę na inną, ale o tej samej nazwie pliku.
Najpewniejszym sposobem jest obrobienie zdjęcia przed jego wysłaniem na serwer, w jakimś dowolnym programie graficznym. Jest ich sporo w darmowych wersjach i z podstawowymi funkcjami edycyjnymi poradzą sobie bez problemu.
Zobacz: viewtopic.php?t=11102&start=0
Czyli: najpierw obróbka na komputerze, a potem wysyłka na serwer i będzie OK.
Moje modele: archiwum
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

dzisiaj większość mojego wolnego czasu, który chciałem poświęcić na klejenie modelu przypadł niestety na naukę prawidłowego umieszczania zdjęć na forum. Mam nadzieję, że już wszystko dobrze się wyświetla ;)
Dziękuję bardzo Syzyf za pomoc :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

Wykonałem pokłady główne mojego pierwszego statku :) Teraz czekać mnie będzie wykonanie całego poszycia, ale wpierw muszę wyrównać wszystkie niedoskonałości papierem ściernym...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ