BRDM modelik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
micek
Posty: 198
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześć,

prace trwają dalej. Idzie powolutku, robię po kolei detale, które na końcu przykleję do samochodu. Na razie sklejam, niczego nie maluję, dziś trochę detali:

maska, jeszcze nie kompletna, ale coś widać już:
Obrazek
Obrazek

Poler, będzie znajdował się z przodu samochodu, tu w częściach:
Obrazek

A tu poskładany na sucho, ale nie sklejony:
Obrazek

klapa, zakrywająca przednią szybę "w razie czego", jeszcze bez szyby (szybę wstawię po pomalowaniu elementu):

Obrazek

reflektory (gotowe do pomalowania, potrzebne są dwa, zrobiłem cztery, wybiorę dwa które wyszły najlepiej:
Obrazek

Idzie powolutku, ale idzie, nie spieszę się, w planie mam go skończyć przed gwiazdką :-)

pozdrowionka
micek
Awatar użytkownika
micek
Posty: 198
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześć,

dziś już koniec (mini) relacji.
najpierw fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak Wam się podoba????


Teraz kilka refleksji, po pierwsze model:

Autor stwierdził że jest przeznaczony dla zaawansowanych początkujących, i jako drugi lub trzeci model mogę go polecić. Wydruk i opracowanie super, detali jest sporo ale nie tak żeby przerażały, rozmierzone jest wszystko extra (drobny feler pojawił się przy montażu tylnej burty, ale był bardzo prosty do usunięcia). Jakość wydania absolutnie rewelacja!

Wujkowe techniki :-)

Cóż, zabawy było co nie miara :-) choć czasem miałem ochotę rzucić wszystko w diabły (zanim udało mi się wykonać w pełni prawidłowy prototyp felgi, zrobiłem 46 sztuk felernych....)(słownie: czterdzieści sześć sztuk)! Techniki wujkowe wymagają wprawy, i jeszcze długa droga przede mną. Ale efekty są moim skromnym zdaniem super :-)

Strasznie mi się klejenie tego modelu podobało, mogę polecić i model, i próby jego waloryzacji metodami

Zapraszam do komentowania :-)
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3280
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Nieźle wyszedł Ci ten model. Co do zdjęć to w tej trawie model się traci. Zrób jak wyjdzie słońce fotki na jakiejś podstawce. I koniecznie w kolorze.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
micek
Posty: 198
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześć,

no to tym razem w kolorze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jak Wam się podoba?
Pozdrowionka
micek
Awatar użytkownika
dona
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 02 2012, 17:56
Lokalizacja: p-ń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dona »

fantastyczne wykonanie :) jestem dopiero początkujący i robię jak na razie drugi model w życiu ale stanowczo mogę stwierdzić iż wyszło fantastycznie. czym go malowałeś??
AVE JA !!!
Awatar użytkownika
micek
Posty: 198
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześć,

malowałem Humbrolem 159, bezpośrednio na papier. Ale malowanie to mi idzie średnio, następnym razem będę najpierw malował bezbarwnym, a dopiero potem kolor.

farbkę lekko rozcieńczałem, nierozcieńczona jest za gęsta i nierównomiernie sie nakłada...

Ale jak mówię, z malowaniem to jeszcze długa droga przede mną...
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Model wygląda naprawdę świetnie. Moje gratulacje. Zadbałeś o dokładne wykonanie wszystkich detali i dzięki temu z ogromną przyjemnością ogląda się ten model. Szkoda, że tam mało zdjęć...

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
micek
Posty: 198
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

wk82: dzięki :-) z ust (palców) kogoś kto zrobił takiego dizla jak Ty w swojej ładowarce, taki komplement ma podwójną wartość :-)

A co do ilości zdjęć, mój obiektyw się nie nadaje do focenia modelu :-( jakby mi ktoś pożyczył makro z bagnetem EOS na jeden dzień, to by było więcej zdjęć ;-)
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2934
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 868

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

micek,

podoba się, tylko strasznie jednolity. W następnym mógłbyś trochę podziałać więcej z malowaniem. Jeśli nie używasz aerografu to model możesz ożywić washem ze zwykłej akwareli szkolnej (z olejnego humbrola zmyjesz bez problemu, nawet do czysta jak coś nie wyjdzie) i Humbrolem (rozjaśnionym) suchym pędzlem.
A po co chcesz malować najpierw lakierem? Wg mnie nie da to żadnych korzyści. Po piewszej warstwie farby trzeba przeszlifować papierem takim ze 2000, żeby pozbyć się ewentualnych kłaków czy papierowego meszku.

Pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
micek
Posty: 198
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

gk: w papier szybko wsiąka rozpuszczalnik, jakieś smugi zostają :-(

najlepiej wyszło malowanie, na elementach które były nasączane BCG i głaskane szpilką. Powierzchnia takiego elementu jest gładka i nic w nią nie wsiąka. Wyglądała bardzo dobrze praktycznie po nałożeniu pierwszej warstwy...

Nie bardzo znam się na "brudzingu" i prawdę mówiąc nie wiem w jaki sposób ożywić ten model... teraz wygląda jak nówka sztuka która właśnie zjechała z taśmy, ale jak to zmienić???
ODPOWIEDZ