[R] Morris LRC Mk.I (skala 1:25)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Szkoda, że przy tak rozbudowanym projekcie nie zrobiłeś resorów w pasków blachy.Przynajmniej kilka pierwszych pasków mogło być blaszanych, a kolejne z listków z materiału o większej sztywności.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

He, trzeba było podczas lania żywicy zalać jakieś druciki po prostu w formie resorowej - problem byłby z głowy. Po prostu zrób toto jeszcze raz i tyle. W końcu detale nie są aż takie duże jak u mnie kurde ;-) , żywicy i gumy aż tyle nie poleci, a i sumienie ciut czyściejsze jakby .....:D
Projekt zacny - nie powiem - szkoda że kurduplasta skala :mrgreen:
Andrzej
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2877
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 825

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

no, cienkie stalowe drutki załatwiły by sprawę wytrzymałości.
Po przemyśleniu i poustawianiu doszedłem do wniosku, że nie będę już robił od nowa bo:
1. trzymać się będzie stabilnie,
2. robienie od nowa mocno cofnęłoby mnie w czasie (czytaj: nie chce mi się
:lol: ) a tym łatwiej dogadać się z sumieniem bo
3. nie będzie tego widać. Dojdą jeszcze nadkola więc mocowanie przednie nie będzie widoczne, a do tylnego dojdą jeszcze takie dwa "wałki", które zasłonią całkowicie uchwyty resorów.

Obrazek


pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

PITERPANZER pisze: Przynajmniej kilka pierwszych pasków mogło być blaszanych, a kolejne z listków z materiału o większej sztywności.
Hej
Nie potrzeba materiałów o "większej" sztywności :D
Od dawna montuję resory z pasków blaszki po piwie.
I powiem tak - nośność (i sztywność) takiego resora jest gigantyczna (oczywiście biorąc poprawkę na skalę :P). Swego czasu w ramach eksperymentu zrobiłem sobie "resoraka" z M3 Grant'a ma gąsienicach Friula (a więc naprawdę ciężkich) zwijając z piwnej blaszki sprężyny taśmowe do wózków jezdnych.
Wracając do resorów ... można skleić cały resor z pasków blaszki albo - kiedy potrzebna jest pewna elastyczność - zmontować kompozyt/przekładaniec: blaszka-polistyrenem.
Fakt - bawię się w 1/35, ciężary występujące w 1/25 nieco większe.
Jeżeli potrzebujemy większej nośności wystarczy pierwszy, najdłuższy pasek wyciąć z blachy po Faxe (jest grubsza od zwykłej "piwnej" ale cały czas daje się ciąć nożyczkami) i albo przykleić na odlew, albo tak jak napisał Bigtank - utopić w żywicy.

BTW - Gdybyś zrobił nową formę do resora z doklejonymi tulejami, to dodanie stalowego szkieletu do odlewu nie cofnęłoby Cię zbytnio w czasie :D
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2877
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 825

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

ZzB
Nie będę już nic ruszał przy resorach – odczuwam mocny wewnętrzny opór :haha:. Elementy są mocno niewidoczne.
Tym niemniej obiecuję poprawę i Wasze porady zrealizuję w kolejnym czterokołowcu, choć też nie będzie miał zbyt eksponowanych resorów.

Nadkola:
Obrazek

I tak, dla automobilizacji:
Obrazek

Pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Mam nadzieję, że będzie to Humber scout car w polskim malowaniu.Jeśli tak resory idą w zapomnienie ,a ja obiecuję cichą pomoc przy humberze.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2877
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 825

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Pancerny Piotrze,
Humber - jest piękny. Niemniej zachorowałem na pewien londyński hotel na kółkach z marzycielską koncepcją zestawienia wersji HP w malowaniu naszej 1 DPanc oraz LP w afrykańskim kamuflażu.
Jak by jednak nie czarować to z morriskiem zejdzie jeszcze pewnie z pół roku - więc priorytety mogą ulec zmianie ;-).

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2877
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 825

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Żeby zamknąć górne tylne pokrywy nad nadkolami tzn. pozbawić się dostępu do mocowania resorów i możliwości pomalowania tych okolic, malunki tylnej części robię teraz. Takie tam początki kolorowania:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Pięknie :jupi:
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2877
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 825

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Pedały sprzęgła z lewej i hamulca roboczego z prawej. Z pedałem hamulca połączony jest tłok i zbiornik z płynem hamulcowym. Luzem leży trójnik przewodów hamulcowych poprowadzonych do przednich kół. Na przewody hamulcowe zamówiłem drut ołowiany – miedziany jest trochę zbyt sztywny i trudno się układa. Mam nadzieję, że z ołowianym pójdzie lepiej.

Obrazek

pzdr Grzegorz
ODPOWIEDZ