Ursus C 45 + przyczepa

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

No ja też klejem Konrada, nazywa się puzzle glue i nadaje się do tego jak i imitacji nitów i różnych wypukłości. W kabinie kierowcy na podłodze jest taka blacha ryflowana. Masz może jakiś sposób na to żeby była wypukła? Myślałem o sreberku z fajek ale teraz są tylko jakieś płaskie papierki w paczkach.
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Wothan pisze:W kabinie kierowcy na podłodze jest taka blacha ryflowana. Masz może jakiś sposób na to żeby była wypukła? Myślałem o sreberku z fajek ale teraz są tylko jakieś płaskie papierki w paczkach.
Podobno można zastosować taśmę, która służy do pakowania dużych przesyłek, w magazynach jest ich bez liku, ale nigdy tego nie używałem i nie wiem jak to może wyglądać na modelu, ale warto przetestować.
Mówię o taśmie takiego typu
Obrazek
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Właśnie dokładnie taka fakturka jest mi potrzebna. To chyba taśma do bindowania z tego co widzę, jakoś się ją zdobędzie, Dzięki :)
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Dokładnie o taśmie do bindowania mówię, od kiedy zacząłem kleić modele to zbieram co tylko mi się napatoczy na oczy i z czymś mi się skojarzy :D Mam w domu kilka kawałków takiej taśmy które leżę i czkają w kolejce na mój następny model :D Powodzenia w dalszych pracach, jestem ciekaw jak ta taśma będzie wyglądała na modelu. Nawiasem mówiąc ta taśma to nie mój pomysł, gdzieś kiedyś wyczytałem to na tym forum.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Hehe mam i ja :P zawsze coś się może przydać...
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Witam, coś takiego wykombinowałem. Zdobyłem paski do bindowania skleiłem je razem bokami na kartonie, po czym z foli aluminiowej wytłoczyłem wypukłości za pomocą gumki i pomalowałem kilkoma warstwami farbki akrylowej, rozcieńczonej. przykleiłem bcg do modelu, wyciąłem po obrysie i jakoś jest. I połamałem ostrze skalpela na tej taśmie do bindowania :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Wothan pisze: ...połamałem ostrze skalpela na tej taśmie do bindowania :(
Obrazek
Obrazek
Pięknie Ci to wyszło, byłem ciekaw jak to będzie wyglądało i jest super. Dobrze, że ostrza nie wbiłeś sobie w palucha. Ja ostatnio zakupiłem na allegro zestaw 100 ostrzy do skalpela, razem z przesyłką kosztowały niecałe 20 zł więc nawet jak się coś stanie to nie jest żal, a RŻNĄ wyśmienicie :D Jedyna wada jest taka, że są dłuższe od standardowych i przy cięciu trzeba mocno uważać na to jak się prowadzi ostrze bo nie jest tak stabilne.
Kupiłem coś takiego tylko numer ostrza 25A
Obrazek
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Sprawdziłem te ostrza, sporo modeli i cena fajna :D na stronce są też dedykowane uchwyty do nich, może tak byłoby bezpieczniej ;) Przy okazji znalazłem fajną lampkę i chyba się na nią skuszę.
http://www.conrad.pl/Lampka-warsztatowa ... ireusocl=1
Po latach nie sklejania, mocno uszczuplił się mój warsztacik, za dużo trzeba improwizować a to wszystko ma wpływ na jakość modelu. Dobrze byłoby widzieć wyraźniej co sie robi( :shock: :idea: )
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Ja wkręcam w nożyk na standardowe ostrza i też daję radę, tylko tak jak mówię trzeba uważnie ciąć. A tych ostrzy jest od groma i trochę na allegro.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Witam, model ursusa powoli przechodzi do fazy końcowej. Ostatnio pracowałem na kabiną, jeszcze kilka elementów zostało.
Obrazek
I kilka ogólnych fotek całości:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ