Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Hello!
Chwilowo stug zaległ z boku stołu, bo musiałem coś szybko skleić, a przy okazji zrealizowało się moje ciche modelarskie marzenie.
Tydzień temu dostałem kolorowe zdjęcia testoweo sklejonego modelu u Wydawcy i po oglądnięciu zdjęć sporządziłem listę spostrzeżeń i uwag. Skontaktował się także ze mną Projektant i zaczęła się nasza kilkudniowa i wytężona praca. Analizowaliśmy dziesiątki, a może bez przesady setki zdjęć. Maciek spokojnie (przynajmniej w korespondencji) przyjmował moje kolejne uwagi i poprawiał większe i mniejsze detale. Tak naprawdę cała obła część wieży powstała na nowo, co odmieniło tą cześć modelu byście mogli mieć niezłą zabawę ze świetnym ostatecznym efektem.
Poniżej moje pierwsze fotki jeszcze niegotowej wieży. Więcej o Wydawcy i Projektancie w kolejnej odsłonie. Zobaczcie jak pięknie zbiegły się listki na obłości wieży. O sposobie formowania jaki zastosowałem opowiem później.
Wieża została na szybko ustawiona na kadłubie mojego plastikowego T34-85 (stąd widać różnicę średnicy pierścienia wieży). Metalowa lufa F34 produkcji PHA, jest dostępna w sklepie w serii limitowanej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Do następnego . Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Pora już kończyć te relację, bo miała być krótka i szybka. Niestety nie umiem sklejać testowo, to trzeba jasno powiedzieć. Wiele rzeczy zmieniłem, pewne cześci, takie jak oklejki wyrzuciłem, bo i tak model maluję. Teraz już zdjęcia i krótki komentarz do nich.

Tak jak lubię, czyli otwierane włazy, a w przyszłości we włazie figurka jako element obowiązkowy. Tutaj poszedłem dalej i zrobiłem otwierany port dla świec dymnych i rakiet sygnalizacyjnych.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Detale wieży

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Solidnie ospawane osłony bocznych peryskopów oraz porty pistoletowe.

Obrazek Obrazek Obrazek

Przerobione jarzmo armaty, uchwyty do podnoszenia wieży oraz peryskop.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nowości które zastosowałem przy budowie to fototrawione cyferki z zestawu R03 oraz główki śrub 35A101 firmy Aber oraz żywiczne śruby zamiast ciętych laserem, które często się rozwarstwiają.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na koniec pokazałem obecną wieżę przygotowaną do malowania z modelem z Małego Modelarza z roku 1968 (?) w opracowaniu Bohdana Wasiaka. Model był sklejany około roku 1973, więc ma 40 lat i to więcej niż 2 epoki w modelarstwie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obecnie wieża już pomalowana zielonym schnie i czeka kolejnych kroków czyli kalek . Ostateczne wykończenie czyli weathering, wash, etc dopiero jak doczeka sie podstawki w postaci kadłuba.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

To już ostatnia odsłona w relacji z testowego sklejania wieży.
Pierwsze malowanie i delikatne cieniowanie góry.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Następnie Sidolux i kalki z serii "Wojsko Polskie" produkcji Panzer Hobby Art, czyli mojej.
Po położeniu i dociśnięciu kalek kolejne warstwy Sidoluxu dla ich "zatopienia".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejny krok po wyschnięciu lakieru to washe Valleyo w 3 odcieniach, a następnie odrapiania.
Nie są tak piękne jak Jackyla, pewnie otoczenie strzelające do czołgu było mniej subtelne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec mała figurkomania i kończymy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dopiero gdy wieża doczeka się kadłuba całość zostanie ostatecznie zmatowiona.

Tak jak obiecałem robiąc Wam świąteczny prezent przedstawię Wydawcę i Projektanta.
Model ukaże się po Świętach Wielkanocnych w GPM w innym niż moje malowaniu i mam nadzieję, że klejąc go będziecie mieli tyle zabawy co ja.
Projektantem, który dzielnie znosił moje marudzenia i wybrzydzanie, by ostatecznie osiągnąć taki efekt jest Maciej Herbut.
Dzięki Macieju za możliwość pracy z Tobą, te wspólne godziny dopracowywania modelu to była prawdziwa przyjemność, a wysiłek włożony odpłacił ostatecznym efektem.

Wesołych Świąt Wielkanocnych i mokrego Dyngusa !
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ODPOWIEDZ