*[Relacja/Samochód] Jelcz 272 MEX - MPK Łódź

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Pisząc jakiś czas temu o przydatności długich zimowych wieczorów, nie miałem na myśli aż tak długich, a w szczególności zimowych. Moja puchówka woła o litość, a buty wchłonęły już tyle polskiej, drogowej soli ile niejedna solidnie przesolona czeska zupka. Wiosna! Przyłaź!
Po przydługim wstępie czas przewietrzyć warsztacik. Po "chwilce" przerwy w budowie w końcu zmordowałem siedzonka. Mimo stosowania szablonów nie są idealnymi klonami, ale w końcu każdy klon w obliczu mocy inny jest (szczególnie ten z PRL). Zatem czas pokazać fotki tej radosnej zbieraniny i zdjęcie "rodzinne" (no nie mogłem się powstrzymać).

Obrazek

Obrazek

Oby do wiosny!
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 424
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

No wreszcie......:) Pat i Mat wzięli się do roboty!
Prześlicznej urody są te siedzonka. A teraz czas osadzić je na swoich miejscach, no bo przecież autobus musi wyjechać na majową paradę ogórków..:)
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

I znowu na nocnej zmianie.
Zrobienie siedzisk to jedno, ale wklejenie ich wszystkich do środka przez dostępne otwory tak, żeby jakoś w miarę się równo układały to już insza inszość. Po kilku dniach męczenia siedzenia są na swoich miejscach na stałe. Nie twierdzę, że wszytko się udało, ale wydaje mi się, że tragicznie nie jest. Zrobienie jakiś sensownych zdjęć też było nieco problematyczne, dlatego wybaczcie wszelkiego rodzaju prześwietlenia, niedoświetlenia i dziwaczne kadrowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobranoc.

PS. Paweł, na paradę nie zdążę wyjechać ogórkiem :lol: , ale co gorsza chyba tam znowu nie będę mógł być i podziwiać zabytki z bliska bo inne terminy kolidują :evil:
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Przy oglądaniu tych zdjęć aż czuć jego drgania, zapach spalin i skraplającego się chuchu pasażerów. Gwiazdą tu nie jestem ale przyjmij wyrazy podziwu.
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 424
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Jakub, naprawdę wygląda to super realistycznie!
Czekam kolejnych odsłon! :)
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć koledzy. Witaj mkraskow w warsztacie, miło że wpadłeś! Co do gwiazd, luzik - to w końcu nie X-fak...or inny Pudelek.
To teraz porcja kolejnych beznadziejnych zdjęć, bo nie mam za bardzo pomysłu jak fotografować wnętrze w obecnej konfiguracji. Kolejny wiekopomny krok to podsufitka i wnęki uchylnych pokryw dachowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsufitka to drukowany w groszek papier barwiony w masie (rozważałem wersję dziurkowaną półautomatycznie - ale chyba by wyszła jakaś masakra), a wnęki to malowany brystol z dodatkiem cynowego drutu. To teraz jeszcze poręcze, lampki, kasowniki, jakieś przepierzenie za kierowcą i kilka innych "cudów" do środka i będzie można zamknąć kabinę.

No to dobranoc
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Oglądam Twoją pracę cały czas z podziwem. Piękna robota!
Efekt podsufitki - bardzo dobry. W/g mnie nie potrzeba tam dziurkowanego papieru. Jest dobrze!.
Zdjęcia w całej relacji są świetne. Na tym etapie budowy modelu masz też w niektórych miejscach problem bo kasta jest praktycznie zamknięta :) No i można focić tylko przez istniejące otwory a to sprawia pewne problemy.
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
ckkielce
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 12 2013, 21:53
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ckkielce »

Co tu dużo pisać!
Cud, miód i orzeszki jak to się mawia;)
Przejrzałem cały temat od początku do końca i powiem ze projekt świetny. Wiele godzin włożonych w trudy sklejania.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Zamknięcie kabiny rzeczywiście skomplikowało mocno możliwość umieszczania w środku różnych dynksów, na szczęście nie zostało ich już dużo do upchnięcia, zatem może do reszty nie osiwieje przy kolejnych podejściach mocowania tego i owego. Co do zdjęć, te ostatnie sprawiają nieco problemów, ale cieszę się że je dobrze oceniasz. Staram się, aby fotki miały w miarę ręce i nogi i nie straszyły :D
To teraz kolejny elemencik, "ścianka" za kierowcą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tej przegrodzie będzie zainstalowana dodatkowa tablica kierunkowa. Oglądałem różne zdjęcia tego elementu. O ile stelaż jest ten sam, to ścianki bywają ze zwykłych płyt drewnopodobnych, jakichś sklejek wiórowych, a czasem z mlecznego lub malowanego na powierzchni szkła. Wybrałem "szklane" i aby je nieco upodobnić do pierwowzoru zrobiłem wytarte i z zaciekami. Trochę w ramach eksperymentu pobawiłem się na dolnej płycie od strony siedzenia kierowcy w zdzieranie farby (w razie wpadki i tak tego nie będzie widać). Zastawiałem się, czy nie zrobić tak na tej górnej od pasażerów, ale wolałem jednak nie ryzykować.
To na razie.
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Oferuję pomoc przy odtworzeniu wyglądu i wymiarów tablic rejestracyjnych dla tego modelu. Może być do tego potrzebnych kilka zdjęć takich ogórków z epoki. Wystarczy PW do mnie, gdy nadejdzie czas.
ODPOWIEDZ