[R] Rosyjski samochód pancerny.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

[R] Rosyjski samochód pancerny.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Witam, rozpocząłem zabawę z nowym modelem. Tym razem mój wybór padł na rosyjski samochód pancerny FAI wydany przez MODELIK. Moim zamiarem jest wykonanie modelu w pełnej waloryzacji, oczywiście na miarę moich zdolności manualnych. Zastanawiam się nad brudzeniem, ale tę decyzję podejmę w ciągu najbliższych dni, oczywiście zanim poskładam zbyt dużo elementów do kupy coby było mi łatwiej pobrudzić wszystkie elementy. Do tej pory podkleiłem elementy tekturą 1mm i 0,5 mm według zaleceń wydawcy.
Obrazek
Obrazek
Oczywiście elementy trafiły pomiędzy dwie szyby.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3284
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 104

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Czy te szyby to jakieś deski do krojenia wiktuałów czy może inne ustrojstwa :?:
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Tak, to są deski do krojenia, o które byłem zły na żonę że je kupiła, jak widać myliłem się :D do tego w delegacji dostałem na mieszkaniu biurko ze szklanym blatem na którym się całkiem przyjemnie pracuje, a do tego nie muszę szukać płaskiej powierzchni, na której układam elementy do prostowania :D
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Witam, widzę że nowy temat idzie :D będę sobie podglądał.
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Idzie nowy temat, ale prace teraz będą szły raczej powolutku, a to z racji weekendu majowego, i sam nie wiem czy się cieszyć, że tyle wolnego czy się smucić, bo model zostawię na mieszkaniu służbowym i nie będę go kleił przez cały tydzień :roll: ale nic to, pochwalę się moimi dotychczasowymi wypocinami, nie ma tego zbyt wile, ale ważne, że początek już jest.
Zacząłem od ramy, reszta myślę jakoś poleci :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Żeby nie było, że nic się nie dzieje, powoli powstaje tylny most.
Obrazek
Obrazek
Żeby po wyschnięciu było prosto skleiłem to na wyprostowanym drucie, zastanowię się nad montażem obrotowych kół, może tak zrobię.
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

I znowu dylematy, pooglądałem dzieła innych modelarzy z tego forum i już mnie nachodziły myśli żeby nic nie pokazywać bo wstyd, ale zaraz potem stwierdziłem, że wstyd to zacząć i nie skończyć, więc brnę dalej :D niech mało doświadczeni wiedzą, że są słabsi od nich modelarze :D

Tym razem nie popełniłem błędu z poprzedniego modelu i dałem nitom wyschnąć, ostatnio chciałem silnik Fokkera pomalować po zbyt krótkim czasie i wszystkie nity zostały mi na pędzelku, teraz dałem tylnemu mostowi dwa dni odpoczynku przed malowaniem i ani jeden nit nie odpadł. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, po weekendzie postaram się coś lepszego wrzucić.
Obrazek
Oczywiście wszystko jeszcze do poprawnego malowania.

Wykonałem też przednią belkę, zamierzam przednie koła wykonać skrętne i obrotowe, już nawet mam pomysł jak to zrobię.
Obrazek
Obrazek
Wszystko jeszcze do przemalowania.

To tyle na dziś. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Dziś niewiele podłubałem, zrobiłem tylko drążek układu kierowniczego. Troszeczkę się pomęczyłem żeby nawiercić te malutkie otworki na końcach :D teraz muszę wymyślić jak to ładnie połączyć z resztą.
Obrazek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

A propos tych otworów, to dobrze jest zacząć właśnie od nich. Ja osobiście wybijam otwór igłą lekarską a potem dopiero wycinam odpowiednio część, np. nakrętki. Po wcześniejszym zaimpregnowaniu kartonu jakimś (BCG albo cyjanoakryl) klejem, ostrym nożykiem można wyciąć wszystko :)

Pozdrawiam :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Do wykonywania otworów w kartonie korzystam z zaostrzonego automatycznego ołówka 0,5 oraz 0,3 mm otworki wychodzą super a do tego łatwo jest umieścić w razie potrzeby powstały po wycięciu nit w odpowiednim miejscu. Tutaj męczyłem się ze zrobieniem otworków w końcówce drążka, który wykonałem z drucika miedzianego 1 mm. Ale udało się :D
ODPOWIEDZ