[R] GBA 2,2/16 Star 266 Bonex OSP Susz 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

[R] GBA 2,2/16 Star 266 Bonex OSP Susz 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Witam, witam i o zdrowie wszystkich pytam :)
Zaczynam kolejną relację. Z pewnością będzie się ciągnąć w czasie, ale cóż... Życie :)
Na matę powędrował model jak w tytule autorstwa M. Kity.
Plan jest jeden: upodobnić go do pojazdu z OSP Susz:

Obrazek

Obrazek

Dla znających mnie modelarzy zaskoczeniem z pewnością będzie to, że "starulek" będzie w całości malowany. Postanowiłem się w tym przypadku nie trzymać kartonowego standardu. Główny wysiłek pójdzie na jak najlepsze odwzorowanie kabiny i zabudowy. Taki mam przynajmniej zamiar...
Na początek - rama i tylne resory oraz wyciągarka. Nie wniosę poprawek do projektu - choć trochę byłoby do poprawienia i większego uplastycznienia. Ale i tak najbardziej w gotowym modelu będzie widać "budę" i koła :) Każdy podzespół będzie malowany aerografem najjpierw podkładem, potem szlifowanko baboli, ewentualne poprawki i kolor właściwy. Problemem będą kalkomanie.... Nie znam nikogo kto się produkcją kalek zajmuje. Ale to śpiewka przyszłości :)
Przejdźmy zatem do zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lip 28 2013, 22:30 przez Witek S., łącznie zmieniany 1 raz.
Bojar
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 18 2013, 23:04
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bojar »

Pierwszy!! :) zaklepuję miejsce w pierwszym rzędzie. Znając Twojego poprzedniego strażaka Jelcza GBCA spodziewam się ciekawej relacji i wypasionego modelu w finale. Jeśli potrzebujesz dopingu do pracy to nie ma problemu, codziennie o 8.00 rano telefon do Ciebie i pytanie "co nowego w temacie?" ;-) Jak będzie potrzebna pomoc na miarę moich możliwości to wiesz gdzie pukać. Jedziesz...
Pozdrawiam
SZAD
Posty: 197
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

Swietnie, ąero to mowość, ale nie znowu coś strasznego.
Skończyłeś Ziemię szczecińską?
Masz wiernego kibica.
Adam
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2148
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

Re: [R] GBA 2,2/16 Star 266 Bonex OSP Susz 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witek S. pisze:...Problemem będą kalkomanie.... Nie znam nikogo kto się produkcją kalek zajmuje...
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że precyzyjny to robi – przynajmniej do lokomotyw. Warto go zapytać.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Adam - aerograf dla mnie ogólnie to nie nowość. Od wielu lat używam różnych modeli :) Nowością jest za to malowanie nim w całości modelu kartonowego. Dotychczas w kartonówkach używłem aerka do końcowego lakierowania modelu zrobionego w standardzie. Teraz całość będzie malowana - sam jestem ciekaw efektu. Generalnie wszystkie podzespoły traktuję caponem i szlifuję. Ciekaw jestem czy po podkładzie wyjdzie sporo włosków :) Co do Ziemii Szczecińskiej - niestety, gotowy kadłub po remoncie w domu wylądował w śmietniku :( Ale od razu zakupiłem drugi egzemplarz i czeka :)
Henryku dzięki za podpowiedź. Zupełnie uleciało mi to z pamięci. Będę się musiał zwrócić z kalkami do Mariusza "Precyzyjnego".
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 17 2007, 12:02
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: halny55 »

Witam Cię kolego. Co dotyczy kalkomanii, to mogę coś zasugerować. Można przecież, zapewne wiesz, kupić papier do kalkomanii do drukowania. Zrób sobie napisy jakie chcesz w odpowiednim programie i wydrukuj.
Pozdrawiam
Kłaniam się,
Jurek

Obrazek
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Jak wydrukować białe napisy na przezroczystym tle?
TomC2
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 02 2013, 9:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomC2 »

Beautiful. ;-)
gargo
Posty: 79
Rejestracja: czw kwie 16 2009, 12:10
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gargo »

Można zamienić kalkomanie na malowanie szablonu.
Trzeba sobie przygotować szablon z kartonu 0,5 lub 1mm wyciąć napisy, przyłożyć do elementu i pomalować aerografem lub pędzlem i szybko zdjąć szablon z elementu
Ukończono: 401Ra,408S,105N,Wddo,SM03,Żuraw wodny,401Z,408W, 436V,WM-15A,Semafor, 406Ra,
PZL- Bryza, SM42,
Na warsztacie: SM15, 408W Cargo
SZAD
Posty: 197
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

I co dalej?
ODPOWIEDZ