[R] Rosyjski samochód pancerny.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

No i znowu coś troszkę podłubałem, malowanie pozostawia sporo do życzenia ale poprawię to przed końcowym montażem.
Obrazek
Tutaj widać, że przednie koła będą skrętne. Mam też pomysł jak zrobić żeby były obrotowe, ale to pokażę w jednej z następnych odsłon.
Obrazek
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Żeby nie było, że nic nie robię, pomalutku ale zawsze do przodu. Powstały zaczątki kolektorów i trochę silnika.
Obrazek
Obrazek
Oczywiście wszystko do poprawek malarskich, ale to na końcu.
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Witam, bardzo dawno nic nie pisałem i zapewne niektórzy już stwierdzili, że wymiękłem i przestałem lepić. Ale ja jestem uparty i powolutku brnę do przodu.
A oto i moje ostatnie osiągnięcia, pierwszy raz kleiłem taki silnik, poza tym jak skończę całe podwozie to wszystko zostanie poprawione pod względem malowania.
Obrazek

Silniczek wstawiony do ramy prezentuje się całkiem nieźle, brakuje jeszcze kilku elementów, ale są to rzeczy, o które boję się że je pourywam.
Obrazek
Obrazek

Najważniejsze jest, że prace wciąż trwają.
Awatar użytkownika
grzegorzsiergiej
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 23 2012, 3:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorzsiergiej »

Wspaniala robota jestem pelen podziwu na pewno bede tutaj zagladal powodzenia
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Drodzy koledzy i koleżanki, proszę o pomoc. Pierwszy raz wykonuję model samochodu. Z racji powyższego także pierwszy raz wykonuję opony. I tutaj mam problem :neutral: nie bardzo wiem jak zrobić wyoblenie na takiej oponie. Wiem, że należy kształtować na gumce do mazania przy pomocy jakiegoś okrągłego narzędzia, ale niestety ni pierona mi to nie wychodzi. Wyoblanie należy wykonywać przed sklejeniem opony czy już po sklejeniu. O ile ze środkiem koła nie mam problemu, pomimo że koła są szprychowe o tyle z oponami to normalnie masakra. nie mam pojęcia jak to zrobić żeby ładnie wyglądało. Jak tak dalej pójdzie to na końcu jak zrobię model postawię go na pustakach i podpiszę że koła ukradli :twisted:
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Ja osobiście jak sklejam opony, to najpierw robię wyoblenie a potem sklejam ten rogal, i przyklejam do krążka który jest "wręgą" opony. Nie wiem co sprawia trudność? Cały bok trzeba wyoblić, żeby przypominał oponę i już, a z tego co wiem to bandaża opony raczej się nie wyobla. W WSK nawijałem dodatkowe paski z cienkiego papieru, nasączałem BGC i szlifowałem, więc ten kształt był mniej kanciasty, bardziej zbliżony do opony motocyklowej. A z kolei w Krazie, mimo że bandaż był płaski, to na to szedł gruby bieżnik, który po oszlifowaniu optycznie wyoblił opony i zlagodził nieco krawędzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

No też zrobiłem to w takiej kolejności, w tym przypadku praktyka jest bardzo ważna. Pierwsza obręcz wyszła mi makabrycznie, zresztą tak jak druga i trzecia, czwarta już jako tako, a dziesiąta już całkiem znośnie :D . Spodobało mi się klejenie pojazdów więc następny będzie Sd.Kfz.250, w sumie są w nim tylko dwa kółka ale myślę, że już mi wyjdą lepiej. Jak skończę całe kółka to wrzucę fotki.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Właśnie, ciężko dyskutować jak czegoś nie widać :). W Sd.Kfz.250 są dwie opony a poza nimi koła gąsiennic, więc kół jest sporo :), no ja też na dniach zabieram się za kolejny pojazd, tym razem czterokołowy, bo trzeba odpocząć po chyba półtorej roku :shock: od motóra.
Obrazek
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

No ten Twój motór to coś pięknego. Ja czekam aż będę miał odpowiednio dużo umiejętności żeby zrobić to: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=10745.0

A co do Sd.Kfz.250 są dwa koła pneumatyczne, reszta to stalówki, więc nie będzie tyle wyoblania.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Motór mógłby być lepszy przyznam szczerze, wiele elementów się uszkodziło ze względu na baaaaardzo długi czas budowy, wynikający z życiowych piorytetów, do których modelarstwo musiało się dostosować, więc ogólnie wygląda gorzej niż na poczatku :) . Natomiast link który podesłałeś, to projekt tego samego autora co WSK i SHL, i nie ukrywam że, liczę bardzo na to że będzie skończony i wydany :). Gdzieś tam w nieokreślonej przyszłości, będę chciał skleić SHL, ale na razie mam masę innych projektów, które czekają w kolejce tak dlugo jak ludzie po mięso za PRL :D . Pozdrawiam.
Obrazek
ODPOWIEDZ