Most kolejowy - 1:25 - projekt własny [eksperyment z rdzą]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Cześć.
Przykro mi ale nie posiadam żadnych planów wszystko zrobiłem na podstawie zdjęć i własnych pomiarów oraz strasznie chaotycznych rysunków :P Ale jeśli ktoś chce to mogę podać podstawowe wymiary.

Przy okazji pokaże kilka zdjęć nieskończonego modelu, troszkę przesadziłem z rdzą i wyszedł mi most jak z apokalipsy

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Patrząc na to wszystko lepiej by było go zrobić jako nowy bez rdzy jedynie szarym pigmentem przybrudzić, a tak wyszło straszydło. Latem skończę go do końca, obecnie nie ma jak wyjść na balkon żeby chaty nie ziębić.

A tak jeszcze na marginesie to miałem go nie pokazywać ale jak już założyłem wątek to pokazałem aby forum nie zamierało :P
Ostatnio zmieniony sob gru 28 2013, 16:55 przez wojtek45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

wojtek45 pisze: troszkę przesadziłem z rdzą i wyszedł mi most jak z apokalipsy
:P
E no co Ty, bywają gorsze (np):
http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw=12 ... ADQ&zoom=1

A tak na serio, to mnie osobiście podoba się ten efekt, nawet jeśli na używanym moście byłoby to przesadą, to myślę, że w Twoim dziele jest coś wyjątkowego :)

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
pawlo100
Posty: 204
Rejestracja: ndz kwie 10 2011, 22:30
Lokalizacja: Częstochowa
x 33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawlo100 »

Mnie również podoba się uzyskany przez Ciebie efekt, ale w takim razie cała dioramka powinna przedstawiać nieużywany tor i most, tzn. poniszczone odeskowanie, podkłady obrośnięte trawą. Tylko czy SM42 po takiej zapuszczonej linii by mogła jeździć to ja nie wiem.
Tak czy siak most podoba się. :spoko:
Tyma - Kompletnie się na tym nie znam, więc chętnie się tym zajmę. - dobrze tutaj pasuje.
Pozdrawiam
Paweł
ORP Żubr,Wodnik,Pruski Parowóz T3,Ls410D
Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Jeżeli chcesz zostawić takiego zgnilca to "ajjabym " przy takich dużych odpryskach zróżnicował trochę jeszcze tą rdzę dając za pomocą gąbki różne odcienie brązu aż po pomarańczowy i oprócz tego dał zacieki z olejną farbką. Ajjabym dał wtedy też gdzieniegdzie na dużych odpryskach szare ciapki gąbką , aby wyglądało , ze w miejscach odprysków są też resztki szarej farby .
A jeżeli uważasz , że przesadziłeś to się odezwij :lol:
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Świetny pomysł poddałeś z gąbką. Co do zacieków to kompletnie mi nie wychodzą więc raczej nie zaryzykuje robić ich na moście.

Z czasem zrobię również zniszczone deskowanie (deseczki mam już zakupione). Przyczółki sklejone tylko obsmarować do końca masą szpachlową i odpowiednio postarzeć a czuje że będzie z tym sporo roboty i problemów.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Farbki ino muszą być akrylowe najlepiej , gąbki urwij kawałeczek , złap "pięćsetką " , umocz w farbce i "wypukaj " w papierowy ręcznik , aby była prawie sucha i wtedy nanoś .
Dlaczego zacieki nie wychodzą ?
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Co do gąbki to już kiedyś próbowałem tej metody
Obrazek


Przy zaciekach nie potrafię ładnie zrobić pociągnięcia aby zaciek był rozmyty i w miarę jego długości węższy i zanikający, próbowałem twardym pędzlem to rys narobiłem, a do rozmazania brałem rozcieńczalnik lakowy, ftalowy, benzynę ekstrakcyjną i nawet zmywacz do paznokci, i nic mi nie wychodziło.
Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Wojtek :

http://www.martola.com.pl/pl2681/produk ... st_streaks_

i medium :

http://www.martola.com.pl/pl2681/produk ... ite_spirit_

albo

http://www.wime-art.pl/talens/media/odo ... d~24280089

Zacieki malujesz farbą olejną z pierwszego linku ( malujesz po prostu kreskę ) , chwilę czekasz i pędzelkiem zamoczonym i lekko osuszonym w medium z drugiego bądź trzeciego linka wygładzasz i rozmywasz . Dopóki nie zabezpieczysz lakierem , czynność możesz powtarzać w nieskończoność , zmywając i malując na nowo , bez uszczerbku wcześniej namalowanych rzeczy .
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Dzięki za rade na pewno skorzystam :)
gargo
Posty: 79
Rejestracja: czw kwie 16 2009, 12:10
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gargo »

Kapitalne.
Czy myślałeś nad dodaniem przyczółków i elementów nasypu, żeby stworzyć fajną dioramę ?
Ukończono: 401Ra,408S,105N,Wddo,SM03,Żuraw wodny,401Z,408W, 436V,WM-15A,Semafor, 406Ra,
PZL- Bryza, SM42,
Na warsztacie: SM15, 408W Cargo
ODPOWIEDZ