GRAC: STAR 28/29 ciężarówka - moje zmagania [KONIEC]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Ciąg dalszy...

Powoli prace przesuwają się z podwozia na nadwozie, parę drobiazgów jeszcze zostało do zrobienia jak np. układ wydechowy, ale to w międzyczasie.

Poniżej wały napędowe i pierwsze przymiarki ścian kabiny.

ObrazekObrazekObrazek

Niestety jak to w przyrodzie bywa nie wszystko idzie jak z płatka. Podczas malowania wnętrza kabiny "podkładem" natryskowo aerografem białym matem - farbka akrylowa Pactra, doszło do katastrofy. Po pierwszej warstwie wszystko spłynęło, ani to wytrzeć ani wypłukać. Najprawdopodobniej zbyt rozcieńczyłem farbkę, naniosłem końcowy kolor, ale, no ale...

ObrazekObrazekObrazek
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Przegląd tygodnia...

ObrazekObrazek

lampy, był pomysł, ale przerosło mnie wykonanie.

Obrazek

jeszcze coś z nauki "brudzenia"

ObrazekObrazek

oraz całość

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony sob lut 15 2014, 8:47 przez GRAC, łącznie zmieniany 1 raz.
Abuq
Posty: 58
Rejestracja: ndz lip 28 2013, 13:42
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abuq »

Nie wiem, czy to nie jest przez sztuczne oświetlenie, ale silnik na pierwszym zdjęciu wygląda na tak samo zardzewiały jak tłumik. W użytkowanym samochodzie nie powinien być w takim stanie.

Po kliknięciu na zdjęcia wczytuje się główna strona fotosika zamiast powiększeń.
Pozdrawiam
Abuq
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Bardzo fajne lampy. Gdyby tylko prążki były uporządkowane i ułożone tak samo ukośnie albo poziomo/pionowo...
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Witam.
Zdjęcia poprawione, otwierają się w pełnym rozmiarze. Jeśli chodzi o silnik to trzeba go trochę "odkurzyć" bo podczas waloryzacji kolektora też się trochę ubrudził. Robiąc lampy nie pomyślałem o układzie prążków, a pewnie dodałyby im estetyki.

wczoraj została zamontowana kierownica, oraz gałka zmiany biegów. Na malowanie czeka przedni zderzak, a w produkcji jest kołyska koła zapasowego. wkrótce coś tam pokarzemy :)
Arek
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 29 2012, 7:45
Lokalizacja: świętoszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arek »

I jeszcze w kwestii silnika. Zardzewiały kolektor wydechowy - jak najbardziej, głowice już nie. Blok też nie rdzewieje. A reszta- fajna robota. :razz:
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Masz rację Arku, głowica jak i blok w używanym silniku raczej nie rdzewieje, postaram się to wszystko wyczyścić.
Jeśli chodzi o model to już czas coś podsumować. Nie mam zamiaru krytykować, ani się wymądrzać z tak małym stażem w tej branży, ale coś tam napiszę. Ogólnie rzecz biorąc model skleja się dobrze, części w ramie pasowały jak cza, rysunki złożeni-owe czytelne, nawet prawdę mówiąc można się opierać tylko na nich. :) Trochę problemów (może wynikających z mojej nie wiedzy) miałem przy kabinie, ściany boczne nie chciały dobrze dopasować się do nadkoli, a łączenia boków ze ścianą tylną okazały się za szerokie. Drugim przypadkiem był przedni zderzak po sklejeniu szkieletu okazało się że jest większy o około 1mm od poszycia. To na razie tyle, poniżej obiecane wcześniej zdjęcia.

fotele
Obrazek

kołyska koła zapasowego
ObrazekObrazek

przedni zderzak
Obrazek

oraz parę zdjęć po montażu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

drobne przymiarki :)
ObrazekObrazekObrazek
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
stanisław.z
Posty: 143
Rejestracja: pt kwie 09 2010, 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stanisław.z »

Ładnie to wszystko wygląda.
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Dziękuję Stanisławie, mam nadzieje, że nadal będzie to wszystko jakoś wychodziło i wyglądało...
Długie kolejki w lakierni trochę opóźniły pracę, ale wszystko wraca do normy :) oto rezultaty:

ObrazekObrazekObrazek

przedni grill :)

ObrazekObrazek

oraz trochę przyklejonej drobnicy i przymiarka grilla.

ObrazekObrazekObrazek
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Ukończona kabina, pozostało jeszcze tylko nadać jej trochę przeszłości...

ObrazekObrazekObrazekObrazek
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
ODPOWIEDZ