[Relacja] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Ostatnia nadzieja w pliku PDF – http://plpl8.pl/manufaktura/Untitled-1.pdf . Trzeba go wydrukować w rozmiarze rzeczywistym, nie w dopasowaniu.
Awatar użytkownika
mateusz.machal
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 15 2014, 14:50
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.machal »

arklas pisze:Ostatnia nadzieja w pliku PDF – http://plpl8.pl/manufaktura/Untitled-1.pdf . Trzeba go wydrukować w rozmiarze rzeczywistym, nie w dopasowaniu.
Udało się :) Dzięki aż wykonam zaraz zderzaki :)
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

mateusz.machal pisze:Witam. Prace idą powoli. Przez weekend to nadrobię :D Wykonałem tylny most oraz dwa koła. Ponadto farby długo schną a budowa kół z wycinanki jest czasochłonna. Wkrótce dodam resztą kół i zaczynam silnik :)
Witaj,

doskonale rozumiem Twój entuzjazm i chęć szybkiego ukończenia modelu, ale może warto troszeczkę zastanowić się nad niektórymi szczegółami modelu, zwłaszcza tymi, które będą potem widoczne na pierwszy rzut oka. Mam na myśli np. bieżnik na oponach. Myślałeś o nim? Jeśli koła zostaną takie łyse będzie to wyglądać bardzo nienaturalnie.
A jeśli chodzi o moje uwagi to wygląda to naprawdę przyzwoicie, jedyne co to może zwróciłbym uwagę na gęstość farbek, widać jakieś taki dziwne "grudki" na kołpakach kół. Jeśli zdecydujesz się malować karoserię, a nie będziesz tego robić aerografem, to również musisz uważać, żeby farbka nie była zbyt gęsta bo będzie to wyglądać nie za fajnie.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, piszesz, że farbki wolno schną, a używasz Pactry. Ze swojego doświadczenia wiem, że schną one bardzo szybko (wręcz od ręki) - w nagłych wypadkach, gdy zależy na czasie używam np. suszarki do włosów i wówczas czas schnięcia warstwy Pactry to sekundy.
Nie można przesadzać też z grubością nakładania tej farbki ponieważ rozmiękcza ona karton, który lubi się potem falować. Lepiej 2-3 warstwy a cienkie.

Pozdrawiam i powodzenia :)

W razie czego służę pomocą.
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Abuq
Posty: 58
Rejestracja: ndz lip 28 2013, 13:42
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abuq »

Arklas, mogę się mylić, ale wydaje mi się, że numery rejestracyjne zaczynające się na litrę H należały do osób prywatnych. Czy taka tablica mogła być przyczepiona do taksówki? Model z wycinanki jest w takim malowaniu, a
mateusz.machal pisze:Jeśli wyjdzie czysty i efekt mnie zadowoli to zostawię domyślne kolory
Pozdrawiam
Abuq
Awatar użytkownika
mateusz.machal
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 15 2014, 14:50
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.machal »

wk82 pisze:Mam na myśli np. bieżnik na oponach. Myślałeś o nim? Jeśli koła zostaną takie łyse będzie to wyglądać bardzo nienaturalnie.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, piszesz, że farbki wolno schną, a używasz Pactry. Ze swojego doświadczenia wiem, że schną one bardzo szybko (wręcz od ręki) - w nagłych wypadkach, gdy zależy na czasie używam np. suszarki do włosów i wówczas czas schnięcia warstwy Pactry to sekundy.
Więc tak. Myślałem nad bieżnikiem ale nie umiem go zrobić. Widziałem na innych forach jak to wygląda i jak w miarę się to robi, jednak do mnie to nie przemawia. Mówisz że na kołpakach widać grudki. Jest to za pewne efekt iż je pomalowałem zwykłą białą farbką plakatową a nie PACTRĄ.

A jak już w temacie farbek. To pisząc że długo schną miałem na myśli to że po prostu mało wykonuje model i się obijam :) Taka wymówka że zdjęcia raz na 10 dni :) Jak wiemy są wakacje i staram się z nich korzystać. Jak wiadomo niedługo się kończą. Poza tym trzeba jeszcze zbijać gwiazdki x5 w wocie jeśli ktoś wie o co chodzi. Oczywiście robię model tyle że mniej i głównie rano lub wieczorem.
Ostatnio zmieniony sob sie 16 2014, 19:22 przez mateusz.machal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Abuq pisze:Arklas, mogę się mylić, ale wydaje mi się, że numery rejestracyjne zaczynające się na litrę H należały do osób prywatnych. Czy taka tablica mogła być przyczepiona do taksówki? Model z wycinanki jest w takim malowaniu, a jeśli wyjdzie czysty i efekt mnie zadowoli to zostawię domyślne kolory.
Nie mylisz się, tylko troszkę Ci się pokićkały moje obrazki. Narysowałem tablicę z literą T, podobnie jak było w wycinance (nie zmieniałem numeru) i jak powinno być na taksówce, a zdjęcie prawdziwej tablicy z literą H wstawiłem tylko dla porównania. Wszystko jest w porządku.
Abuq
Posty: 58
Rejestracja: ndz lip 28 2013, 13:42
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abuq »

Rzeczywiście mój błąd :oops: - zasugerowałem się tablicą z Twojego podpisu.
Pozdrawiam
Abuq
Awatar użytkownika
mateusz.machal
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 15 2014, 14:50
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.machal »

Witam po długiej przerwie. Wakacje się kończą więc więcej czasu spędzam na podwórku itp. Jednak na model znalazłem trochę czasu a dziś brzydka pogoda więc może coś podłubie.

Na zdjęciach widoczne zderzaki oraz ukończony tylny most z wałem napędowym. Dziś postaram się go zamontować.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek'

Chętnie przyjmę wszelkie oceny i uwagi te pozytywne jak i negatywne

Pozdrawiam :papa:
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Czy tylna tablica nie powinna być na klapie bagażnika?
Awatar użytkownika
mateusz.machal
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 15 2014, 14:50
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz.machal »

Tak powinna być na klapie bagażnika lecz jak się skapnąłem było już przyklejone. Nie wiem czy odkleić czy zostawić jak jest. Przy budowie jakoś częściej zerkam na obrazki z tyłu niż na samą instrukcję pisaną :) A tył samochodu jest dopiero na ostatniej stronie gdzie wogóle nie zaglądam.
ODPOWIEDZ