PzKpfw IV Ausf.G MODELIK NR 1/02

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Witam

Dzisiaj starałem się wymalować numery o których wspominałem wczoraj. Wyszło to średnio, ze względu na użycie korektora a nie jak któryś z użytkowników wspomniał farby. Póki co zostawię to tak jak stoi bo nie zanosi się na zakupy a w późniejszym czasie możliwe, że zrobię to ponownie.

Najbardziej beznadziejny efekt jest na wieży i boku ale robiłem to pierwszy raz i po kilku podejściach. Jak wspomniałem wyżej zrobię to ponownie jak zaopatrzę się w odpowiednią farbkę i pędzelek.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
MK2248
Posty: 79
Rejestracja: ndz mar 21 2010, 14:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MK2248 »

Witam
obserwuję tą relacje od początku i dochodzę do jednego wniosku - niestety malowanie zdecydowanie Cię przerosło. Nie wygląda to dobrze. Począwszy od wyboru koloru, rodzaju farb, wykonania i na oznaczeniach kończąc. Lepiej gdybyś wykonał model w standardzie, nawet bez retuszu. Moim zdaniem powinieneś skleić kilka modeli w standardzie, by na dobre obyć się z kartonem, a z czasem wprowadzać nowe techniki; waloryzowanie malowanie, brudzenie. Niestety by się tego nauczyć trzeba skleić trochę modeli. Z pewnością pierwszy nie wyjdzie tak jak Sobie zamarzysz.
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Witam

Miło z twojej strony, że podzieliłeś się szczerą opinię :) Dobrze powiedziane z tym, że malowanie mnie przerosło ale nie mogłem tego zostawić w stanie w jakim było. Więc uznałem, że malowanie załatwi sprawę. Nie mam dużego doświadczenia i dopiero nabieram cierpliwości. Z pewnością następne modele będą poprawniej wykonane. Następne modele wybiorę na podobnym poziomie trudności, więc moje umiejętności się rozwiną z czasem.

Dodam, że na żywo wygląda dużo lepiej :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Witam

Skończyłem koła. Strasznie dużo czasu mi to zajęło a i jakość nie jest najwyższa. Został mi jeszcze reflektor i elementy na pancerzu takie jak siekiera lub nożyce do drutu.

Nie wyszło to wszystko tak jak sobie wyobrażałem ale i tak jestem zadowolony, że nie porzuciłem pracy. Postaram się skończyć na dniach i zrobię jakieś lepsze zdjęcia a i może poprawie napisy jak kupie odpowiednią farbę.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Relację rozpocząłeś 11.09, a 18.09 pokazujesz prawie gotowy model. To raptem tydzień czas. Musiałeś pracować non stop i w pośpiechu co dokładnie widać. Próba maskowania baboli przez malowanie na niewiele się zdała. Jako, że zapału Ci nie brakuje to życzę większej cierpliwości.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 108
Rejestracja: ndz lip 13 2014, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zulus »

Hehe racja, relacja relacją. Składać zacząłem dużo wcześniej ale dopiero po około 3 tygodniach wpadłem na pomysł, by prowadzić sprawozdanie z prac ;-)

Faktycznie nie jest najdokładniej ale mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej ;-)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ