Ural - 375 ( przerobka z 4320 )

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Maverick

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick »

Na 100 % Bm - 21 ;-)
Awatar użytkownika
Kinio
Posty: 123
Rejestracja: śr mar 26 2003, 0:31
Lokalizacja: Szczecinek/Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kinio »

danke :)
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

Podoba mi się!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Fajny ten Ural :D też się przymierzam do niego. Git są te różne dodatki sam najbardziej lubię je robić. Malowanie w sumie OK będą jakieś ślady eksploatacji? Moim zdaniem, one zawsze uatrakcyjniają model. Ja pomału przymierzam się do ziła 157 z Trumpetera ale ja mam w głowie tylko jeden obraz ruska ciężarówka=cimnozielony kolor+bycze opony+bloto i tak pewnie swoją zrobię.

Pozdrawiam Paweł.


A my w Żywcu :piwo: sobie popijamy i modele składamy!
Kurde niech mi ktoś powie jak się robi tą kreskę na dole bo mnie szlak trafi.
Awatar użytkownika
tompac [TK]
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 27 2003, 15:16
Lokalizacja: [TK] Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tompac [TK] »

Panowie proponuje dać na mszę za firmę która wypuści Kraza 255B!
to jest dopiero bryk :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
klejący niepraktykujący (z braku czasu) :evil:
zaczynam praktykować :twisted: to już znowu historia :evil:
jaki na warsztacie :twisted::twisted::twisted: już dawno w odstawce :evil:
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

Kraz to by bylo coś!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

No cóż kolejna super ciężarówka ale chyba na razie się nie zanosi :( Może ICM albo Skif coś takiego planuje byloby fajnie. Skoro jesteśmy w moim ulubionym temacie czyli ciężarówki zdjełano w CCCP miałbym ochotę na transportera rakiet SA 10 to chyba jest jakiś maz puściło taki model w 1/72 PST. Naprawdę ciekawa rzecz.

Da swidania Paweł :razz:
Maverick

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick »

Tompac masz racje co do Kraza ale ja osobiscie wolalbym Stara 66 i 266 ;-)
Awatar użytkownika
Kinio
Posty: 123
Rejestracja: śr mar 26 2003, 0:31
Lokalizacja: Szczecinek/Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kinio »

No to Maverick czas przerzucić się na karton :).
Karol Szupryczyński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol Szupryczyński »

...no to załatwię dwie sprawy za jednym zamachem.

Przede wszystkim, przestawię się: nazywam się Karol Szupryczyński i jestem przedstawicielem rozbestwionej młodzieży studenckiej. Część z Was być może kojarzy mnie z grupy pl.rec.modelarstwo lub forum PWM. Modelami zajmuję się od 13 lat, obecna specjalizacja to pancerka 1:35, a jeszcze konkretniej wszystko co polskie, lub z Polską związane.

Sprawa druga - model Okonka. Wykonanie to "sam mjut" - jak mawiał pewien miś, ale mam wątpliwości co do wersji pojazdu. Wydaje mi się, że Urale-4320 w wersji skrzyniowej nigdy nie były używane w Wojsku Polskim. Już tłumaczę dlaczego. Jesli porównacie fotografie Urala-4320:
Obrazek

i Urala-375:
Obrazek
zauważycie, że ten pierwszy ma dłuższy "ryjek". Sprawa rozbija się o silnik - w 375 był benzynowy Ził, a do 4320 wpakowali dieslowskiego KamAZa, który był nieco dłuższy, stąd potrzeba przedłużenia maski za linię błotników. Z jakichś powodów (może potrzeba standaryzacji?) na wyposażenie Wojska Polskiego przyjęto Urale-375. W najróżniejszych zabudowach: od zwykłych skrzyniowych, poprzez stacje łaczności R-412 (pojechały ostatnio do Iraku), radiolokacyjne MRK-1, stacje WRE "Jadwiga-3", na dźwigach 9T-31M kończąc. Zauważcie - w sprzęcie z demobilu, oferowanym prze AMW, są same ustrojstwa na bazie Urala-375. 4320 -żadnego.
Cała ta historyjka całkiem nieźle by klapowała, gdyby nie to zdjęcie:
Obrazek

Ural-4320 jak byk, więc teoria się sypie. Wychodziłoby, że w Wojskach Lotniczych na Uralach były montowane agregaty APA dla samolotów Mig-29 i (być może) Su-22. Z kolei mam zdjęcia Limów-6bis na lotnisku, obsługiwanych przez APA na podwoziu Urala-375. I tak w koło Macieju.. Rozstrzygający byłby tutaj "Aeroplan" 4/2001, w którym jest artykuł na temat tych agregatów, ale nie mam do niego dostępu. Może któryś z Kolegów mógłby nas wspomóc?

No i co wynika z tego mojego przydługiego postu? Właściwie nic, ale może bedzie pomocny dla kogoś, kto będzie chciał wyjaśnić tą sprawę. Sam jestem tym zainteresowany, bo też przymierzam się do wykonania Urala-jakiegośtam. :D

Dopisane: APA na podwozaich Urala-4320 są na pewno w jednostkach używających Su-22:
http://www.lwwo.slupsk.pl/zdjecia/40elt ... 3_2/67.jpg
http://www.lwwo.slupsk.pl/zdjecia/39elt ... 2_2/04.jpg
http://www.lwwo.slupsk.pl/zdjecia/dol_2 ... 4_2/01.jpg - zdjęcie z ćwiczeń na Drogowym Odcinku Lotniskowym Kliniska
Ostatnio zmieniony czw sty 29 2004, 12:47 przez Karol Szupryczyński, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Witać, witać :!:
Grono plastikowców rośnie :mrgreen:
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Okonek pisze:Ja robie z zestawu Revella. Z tego co slyszalem to chyba ICM ale zastanawiajace jest wydanie zaraz po nim przez Revella GAZ-66 a ICM tego chyba nie robi . Moze wiec Omega :roll:
Wypraski Revella, są identyczne z wypraskami ICM.

Witaj Karolu, a Urale z plandeką jeździły w Polsce?

gulus matoł w pojazdach
ODPOWIEDZ