[R/G] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 158

[R/G] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Po skończeniu okrętu i czołgu postanowiłem wrócić do samolotu.

Loteria wylosowała Ki-84 Hayate z KA. Model dość prosty, tym razem nie mam zamiaru wielkich zmian wprowadzać. Tylko niewielkie poprawki i modernizacje. Od siebie planuję dodać jedynie kalpy.

Samolocik ma silnik gwiazdowy, a więc widoczny. I od niego zacząłem. Tym razem nie będzie otwartych paneli, żeby nie zakłócać pięknej sylwetki samolotu. Silniczek trochę zwaloryzowałem, ale nie robiłem np. kolektorów dolotowych i wylotowych, bo i tak ich nie będzie widać. Co prawda innych elementów silnika pewnie też ;-)
Na początek walka z 18 cylindrami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cylindry owinąłem drutem, dorobiłem elementy głowic.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Korpus silnika też lekko poprawiłem. Główną część skróciłem, dodałem elementy z których wychodzą popychacze zaworów, śruby mocujące cylindry. Stożkową, przednią część zrobiłem od nowa, żeby był charakterystyczny łuk, wyposażenie w przedniej części zrobione praktycznie od nowa.

I efekt końcowy po malowaniu poniżej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do kompletu zrobiłem też owiewkę silnika:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czarne linie udało mi się ściąć, ale efekt końcowy trochę jeszcze psuje nadprogramowy brudzing w miejscach, gdzie nie było w oryginale podziału segmentów. Całość jeszcze nie była lakierowana, więc różnice w błyszczeniu znikną. Przemalowałem tez wnętrze owiewki na brudno-brązowo-żółty kolor, taki, jak był w oryginale.
Ostatnio zmieniony sob cze 22 2019, 10:14 przez QN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Znowu zaczynasz czarować ?.
Tempo powstawania modeli imponujące, zazdroszczę ;)
Rickss83
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 20 2018, 19:35

Re: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rickss83 »

Witam. Jestem świeży na tym forum, ale widząc takie oraz inne cuda z papiery chyba postanowię wrócić do kartonu. Mam kilka starych MM. Teraz dużo technik jest dla mnie nowych, sporo nowych narzędzi, materiałów, Qrcze sporo tego wszystkiego ale liczę na pomoc współforumowiczów.
Tymczasem serdecznie pozdrawiam i gratuluje modelu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 592
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Inna piaskownica
x 99

Re: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Ot zaczyna się kolejny pokaz cudów. Jak na niewaloryzowany model, bo to co widzę :shock: przy silniku to tylko niewielkie poprawki i modernizacje, :lol: to zapowiada się następny wspaniały spektakl. I choć jestem raczej miłośnikiem tego co po ziemi jeździ, to z pewnością będę tutaj stałym widzem i kibicem.
Pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
SZAD
Posty: 197
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

Re: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

No nie, znowu będzie psychiczny dół !
I jak tu siadać do swojego modela ?

PS. rewelacja
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 158

Re: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Tym razem na warsztacie wnętrze kabiny. Długo się z nim bawiłem. Opracowane bardzo dobrze. Nie zdecydowałem się na wielkie zmiany – ot takie dopieszczanie detali na tyle, na ile potrafię.
Historia obrazkowa.
Podstawowe elementy kabiny:
Obrazek
Dodałem od siebie wzmocnienia, które były tylko narysowane. Całość bocznych ścian prysnąłem farbą. Zmieniłem też na poprawny kolor kabiny za fotelem pilota. Dodałem też dodatkowy element z tyłu kabiny, ze wzmocnieniami, który ewentualnie może być widoczny pod odpowiednim kątem patrząc od przodu – lekcja z Ki44, wyłapana przez czujnych krytyków – dzięki chłopaki;-)
Obrazek
Fotel pilota. Sklejony z 1 warstwy, malowany od zewnątrz. Pozostałe elementy tylko retusz. Od siebie dodałem mechanizm regulacji siedziska i pasy od podstaw.
Obrazek
Orczyk – praktycznie w standardzie. Faktura na pedałach pochodzi z pazłotka od papierosów.
Obrazek
Tablica przyrządów. Oryginalna została użyta jako zawartość zegarów na najniższym poziomie. Reszta od podstaw. Obręcze zegarów z drutu 0,1mm, śruby tłoczone igłą od spodu i malowane, reszta to trochę różnych naklejonych kółek i drucików. Tablica klejona z 3 warstw: oryginalna część z zegarami, folia, właściwa tablica zrobiona od podstaw.
Obrazek
Drążek – drut z szablonu, dodane troszkę od siebie, żeby przypominał oryginał.
Obrazek
Pozostałe detale wyposażenia – jak widać. Starałem się tylko zrobić w 3D wszystko, co było narysowane. Od siebie dodałem 2 elementy – skrajne lewym dolnym rogu. Dopatrzyłem się ich na zdjęciach. Do tego zielonego będzie sporo drutów przyczepione – jakiś zawór czy coś takiego…
Obrazek
Celownik – standard z wycinanki tylko pomalowany.
A teraz widok na zmontowane podzespoły kabiny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość zmontuję i dopasuję jak przygotuję elementy poszycia.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

No, ładnie sobie Kolega poczyna z tym japońcem. Ale kto to pomyślał, żeby malować samoloty kartonowe? Toż to herezja Panie :)
Ponoć masz dziś urodziny - tak system podpowiada. Zatem 100 lat Kolego Heretyku!
Obrazek
Awatar użytkownika
AZBEST
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 05 2016, 20:17
Lokalizacja: Freren / Niemcy
x 1

Re: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AZBEST »

człowiek wpada w kompleksy jak ogląda takie cuda .... Świetnie wykonane
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 158

Re: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Tym razem bez wielkiego pisania.
Kadłubek zrobiony. Kilka zdjęć, jak to mu się rosło:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: [R] Ki-84 HAYATE KA 1/2006 by QŃ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Ten projekt jest cos spaprany. Twoj model jest kolejnym w ktorym w miejscu laczenia segmentow na hinomaru ma wglebienie. Tak jakby wrega byla sa mala.
Rzuca sie jeszcze w oczy retusz laczenia za kabina, ale pewnie po sklejeniu w calosc i lakierowaniu to zniknie.
Orobiles sie przy tym silniku i prawie nic nie wiadac. A bedzie jeszcze gorzej jak dojdzie smiglo. Szkoda.
Czekam na kolejna aktualizaje!
ODPOWIEDZ