Fotki moich modeli

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 239
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 25

Re: Fotki moich modeli

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Cześć.

Przejrzałem zdjęcia z budowy 125p. Kawał modelu będzie i składasz go bardzo dobrze.
Chciałbym jednak w tym miejscu zwrócić Ci uwagę na pewną sprawę. Detale.
Robisz ładny drążek skrzyni biegów, ręczny, pasy, a deska rozdzielcza jest paska że masakra.... Przy tak dużej skali ( chyba 1:18 ?? czy 1:16 ?? ) takie detale powinny być widoczne ( choćby suwaki nawiewu, przyciski na panelu środkowym czy licznik, który mogłeś wyciąć trochę zdystansować i wkleić za szybką z foli ). Co do kierownicy. Zamieniłbym obręcz na wykonaną z osłony drutu. ewentualnie zostaje jej retusz bo wydaje mi się, że krawędź zewnętrzną zostawiłeś białą.
I najważniejsze...... światła. Przednie reflektory wyglądają jakby były opancerzone. Tutaj na prawdę wystarczyłoby trochę Twojej twórczości i mogło by to wyglądać o niebo lepiej.

Pomyśl o tym.
Pozdrawiam,
Karol :D
Hipo1990
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 18 2006, 0:12

Re: Fotki moich modeli

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hipo1990 »

No ja dobrze wiem o desce, o lampach itd. też mnie to razi ale pozostawiłem docelowe z wycinanki ze względu na to że nie chciałem go robić zbyt długo, bo robię go dla kogoś. Normalnie bym zrobił nawet tapicerkę skajową i inne urealnienia. Kierownica ma taki jasny druk na górnej części więc się tak tylko wydaje że biała. Buduję go pozostawiając rozwiązania części docelowe, jedynie skupiam się na tym by zgadzały się części z rocznikiem modelowym bo trochę pomieszane są, więc tylko je przerabiam, dorabiam. Zmieniłem m.in. gałkę zmiany biegów na okrągłą zamiast kwadratowej, oraz same umiejscowienie dźwigni na typ skrzyni Fiatowski bo taki jest kształt tunelu a docelowo miało być w miejscu półki którą tam właśnie dorobiłem. Dodałem też klamki wewnętrzne w drzwiach bo w ogóle nie było, popielniczki w uchwytach, 'chromowaną' ramkę na boczkach, zapięcia pasów z uchwytem, odblaski w drzwiach (jako że to wersja L), przerobiłem klakson zamiast jakiegoś szarego, dodałem 'wąsy' czyli przełączniki kierunków, wycieraczek. Przerobiłem zagłówki na typ polonezowski zamiast docelowych fiata. Z zewnątrz przerobiłem listewki z 'chromowaną' ramką wokół czarnego, kierunkowskazy boczne pomniejszyłem nieco dodając czarną ramkę, bo za duże były. Uszczelki szyb przedniej i tylnej dodałem do nich ramkę wokół, oraz wzmocniłem/urealniłem szyby z obramowaniem dodając wewnetrzną część. W samym nadwoziu dodałem rzeczywiste przetłoczenia na bokach, masce, klapie i tylnym pasie - na zdjęciach mało widoczne ale czuć. Więc jednak wiem co to detale :) Skala to 1:10..
Ostatnio zmieniony wt cze 19 2018, 3:41 przez Hipo1990, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

Re: Fotki moich modeli

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

AJ 1820 na tablicach Kalifornii z 1956 roku to numer z przyczepy. Samochodowe miały trzy litery i trzy cyfry, a naklejka przedłużająca ważność (biała 1959) była tylko z tyłu.
Hipo1990
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 18 2006, 0:12

Re: Fotki moich modeli

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hipo1990 »

Haha to dziękuję za tą szczegółową uwagę, znalazłem tą rejestrację w google pierwszą lepszą, potem ją zmienię :P
ODPOWIEDZ