[G] Niszczyciel Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej Amatsukaze. Kartonowy Arsenał 1/200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bestialsko
Posty: 272
Rejestracja: sob lut 20 2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków
x 110

[G] Niszczyciel Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej Amatsukaze. Kartonowy Arsenał 1/200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bestialsko »

Hi ;)
W dniu moich urodzin przyszła do mnie moja żona trzymając coś za plecami. Wyjmuje ten model i mówi: "Wiem, że zawsze chciałeś mieć
lotniskowiec, to kupiłam Ci niszczyciel, żebyś sobie poćwiczył. Proszę mi go natychmiast skleić." Natychmiast trwało prawie dwa lata tylko weekendami oprócz ostatnich dwóch miesięcy kiedy chciałem go po prostu skończyć. Koncepcja wykonania modelu i jego prezentacji ewoluowała przez cały czas budowy modelu. Umiejętności sklejania statków też. Np. nadbudówka dziobowa, którą kleiłem na samym początku jest zdecydowanie najsłabszym elementem. Dźwigi pływaków trałów z kolei wydaje mi się, że wyszły super. Długo by można opowiadać, a model - hal jak hal - klei się świetnie. Dużo zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr.
BES.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [G] Niszczyciel Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej Amatsukaze. Kartonowy Arsenał 1/200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Fajny model ale marynarze mieli chyba przygodę z walcem drogowym ;)
SZAD
Posty: 197
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

Re: [G] Niszczyciel Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej Amatsukaze. Kartonowy Arsenał 1/200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

śliczny, taki "cukierkowy". Dobry, niewidoczny retusz i ta kotwica na dnie to fajny pomysł na prezentację modelu. Podoba mi się bardzo.

PS. Fajne zdięcia
waskier
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 2:54
Lokalizacja: szczecin

Re: [G] Niszczyciel Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej Amatsukaze. Kartonowy Arsenał 1/200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waskier »

Gratuluję udanego modelu i ciekawego pomysłu na "podstawkę".
Mam tylko jedną uwagę - kotwica, a raczej jej zaprezentowanie. W rzeczywistości na dno wykłada się jeszcze łańcuch i żeby nie smęcić co i jak, to tak z grubsza na dnie powinno leżeć tyle łańcucha ile "wisi". W takiej pozycji żadna kotwica nie utrzyma.

Pozdrawiam :)
doswiadczony bez doswiadczenia

waskier18@wp.pl
ODPOWIEDZ