[Relacja/Galeria] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 198
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 101

Re: [Relacja/Galeria] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Hastur, Heinrich Kosmala - dziękuje

Tempest - dzięki. Co do lustra jako podstawki - to co znajduję się pod spodem samolotu nie uważam za szczególnie imponujące, a dodatkowo celuję raczej w jakąś realistyczną scenerię z kawałkiem pasu startowego i trawy.

laszlik - miło mi to czytać, bardzo dziękuję za konstruktywną krytykę. Prawdę mówiąc dopiero teraz zwróciłem uwagę, że śmigło nie trzyma geometrii. Jestem w pełni świadom tego jak kiepsko wyszły łopaty oraz końcówki skrzydeł - cały czas szukam jakiegoś dobrego sposobu na te elementy. Retusz na żywo zazwyczaj wygląda dość dobrze, dopiero na zdjęciach widzę jak bardzo się odcina. Ale następny model będzie lepszy. A jak nie następny, to któryś na pewno! :)
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: [Relacja/Galeria] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Ja rowniez przylacze sie do gratulacji. Kawal dobrej roboty, zarowno pod wzgledem modelarskim jak i fotograficznym.
Jedyne czego mi brakuje to okopcenia od kolektorow. Model wygladalby bardziej realistycznie. Ale moze uda Ci sie cos na to poradzic jezeli sie zdecydujesz bo nie jest za pozno. Tym bardziej jezeli chcesz wykonac podstawke. Apropo dioramy to ja zazwyczaj staram sie wzorowac na istniejacym zdjeciu danego egzemplarza (no chyba ze go nie ma). To zdjecie http://falkeeins.blogspot.com/2011/05/w ... u.html?m=1 jest Ci zapewne dobrze znane. Ale wydaje mi sie ze jest dobra baza do podstawki. Masz dodatkowo spadochron, za samolotem stoi wozek akumulatorowy. No i zdjecie przedstawia dokladnie Twoj model.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 198
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 101

Re: [Relacja/Galeria] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Dzięki rowin, jedyne moje próby wykonania okopceń miały miejsce w plastikowych modelach w skali 1:48 - obawiam, się, że w poległbym przy skali 1:33 w dodatku bez możliwości usunięcia tych śladów bez ryzyka zniszczenia nadruku. Widziałem to zdjęcie, nawet rozważałem zakup figurki Adolfa Gallanda, aby wykonać pilota wychodzącego z kabiny:
Obrazek
ODPOWIEDZ