[R/G] San H100, Angraf 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: [R] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Co tu pisać... Ładniusio Ci Paolo ten Sanik wyszedł :) Brawo!!!
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Gratulacje Paweł, podwójne. Miałeś odwagę wziąć grata na warsztat, pokazać i omówić co i jak, a na koniec zbudować kawał modela! Jestem pewien, że wielu osobników może zachęcić ta relacja do budowy busa z tej wycinanki. Bochenek na kółkach jak się patrzy!
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3275
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

Re: [R] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pięknie wyszedł Ci ten model, jedynie te czarne linie na krzywiznach dachu trochę zbyt rzucają się w oczy.

A sam autobus bardzo pakowny był. Pamiętam że w 1987 albo 1988 a może 1989 roku (ta skleroza !) udało nam się do niego wsiąść pomimo tego że wydawało się, że nikt się tam już więcej nie zmieści w czwórkę lub piątkę razem z kilkumetrowym pakunkiem zawierającym złożoną lotnię Vega. Lotnia leżała na podłodze a my staliśmy na niej :D Pancerna to była konstrukcja, ważyła z 20 kilogramów, miała doskonałość żelazka a dwóch kolegów połamało sobie na niej wcześniej trzy ręce, pierwszy jedną a drugi obie. Lotni nic się w zasadzie nie stało, chyba pokrycie się trochę rozerwało.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

Re: [R] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Super-extra model - gratulacje!!!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
SZAD
Posty: 197
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

Re: [R] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

No toś się Paweł popisał.
Niemaco!
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 424
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R/G] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Witajcie!

Pozytywny odbiór moich zmagań z kartonową materią przez Was Drodzy Koledzy bardzo mnie cieszy i motywuje do dalszych prac. Trzymajcie zatem kciuki, bym budując kolejne kartonowe wozidło wystrzegał się baboli… :mrgreen:

Fajnie Witku, że podglądasz mój warsztat. Jakub, znasz moją opinię o tym pojeździe i wiesz ile się przy nim nachodziłem kilka lat temu...Teraz czekam na Twoje wykonanie. :D

Tempest, nie chciałem ścinać linii z obawy o zachowanie właściwej obłości. Poza tym miałem spory problem z uzyskaniem koloru retuszu dachu. Dopiero budując bagażnik, a w zasadzie chcąc pomalować jego obramowanie udało mi się mocno zbliżyć do właściwego odcienia. Najłatwiej było by gdyby dach był biały. Wówczas wystarczyło by obrócić element na stronę niezadrukowaną....
Swoją drogą na widok starych pojazdów odżywaj wspomnienia z nimi związane i ciekawe historie :D

Dzięki Chłopaki!
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R/G] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Jak na mój gust, to kawał dobrej roboty po prostu jest Moc i tyle :D

Pozdrawiam Piotr.
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [R/G] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Również gratuluję. Ładnie poulepszałeś detale, dodały życia temu pojazdowi. W końcu to była blaszana skrzynia + detale. No i duże okna.

Ja jeździłem głównie Ikarusem 280 na podmiejskiej linii, ale dobrze pamiętam to zjawisko, kiedy wydawało się, że na następnym przystanku to już na pewno nikt nie wejdzie - jednak w czasie jazdy masa ludzka trochę się utrząsała, i ktoś jeszcze się wciskał.
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: [R/G] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Nie znam sie na autobusach, ale model wyszedl Ci bardzo dobrze. Ogrom pracy, tym bardziej w standardzie. Jedyne co mi nie pasuje to te krechy na dachu z przodu, dobrze by bylo jakbys sprobowal to jakos wyretuszowac chocby delikatnie, bo obecnie psuje to odbior. Poza tym super!
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 424
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R/G] San H100, Angraf 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Jeszcze raz dziękuję Chłopaki!

Piotrek, niewątpliwie masz rację co do tych czarnych linii. Obiecuję, że przy czerwonym sanie już ich nie będzie... :D Ale tak poważnie, nie wiedziałem czego spodziewać się po odcięciu linii krawędziowych. Czy nie będzie mi brakować poszycia. Fajnie rozwiązał to w swoim czasie ORLIK przy AUTOSANIE. Wówczas jasny element dachu nadrukowano na szarym podkładzie. Pozbyto się w ten sposób linii krawędziowych.
ODPOWIEDZ