FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ja tam prawie nic nie pokazuję od lat ale mam płatne konto mini w https://www.webd.pl/

20GB - niby mało ale większość zdjęć w rozmiarze 1024 X 768 może mieć mniej niż 100KB, niechby miała 500KB czyli można tam wrzucić pewnie kilkadziesiąt tysięcy zdjęć a limit ilości plików to 250 000. Nie rozumiem po co się męczyć z darmowymi serwisami. A jeszcze płacić za jakieś konto "premium" i mieć limit transferu 6BG to zaiste eXtrawagancja ;-)
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Fotosik jak widać to dziadostwo. Wysłałem do nich emiala bo oni zsumowali mi transfer 6GB z 3 miesięcy a co miesiąc powinienem mieć 6GB nowego transferu, jak nie odblokują zdjęć to przeniosę się na zapodaj.net bo tam nie ma limitu transferu za płatne konto.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Wcześniej się w ogóle nie interesowałem zagadnieniem hostingu. Tu chodzi o to że mam 6 GB miesięcznego transferu z wykresu który mam na swoim koncie wynika że te 6GB to oni zsumowali z 3 miesięcy i teraz to w zasadzie jest zwykłe oszustwo. Fotosik na emalie nie odpowiada, tak wiec pozostaje rozstanie z nimi. Zastanawiam się tylko czy podjąć jakieś kroki prawne bo zapłaciłem z cały rok 47 zł. Wiem że to niewiele, ale coś takiego mnie wkurza.
Obrazek

Wykupię hosting https://www.webd.pl/ i później zrobię sobie też własną stronę internetową. Niestety będę musiał trochę ogarnąć jak tym zarządzać
i zamienić linki w poście
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Daj sobie spokój z tymi dziadami. Szkoda nerwów za 50 PLN.
Ten hosting w "webd" wydaje się być dobrym pomysłem. Jakbym wcześniej znał, to też bym sobie wykupił. A może jeszcze to zrobię od następnej relacji, choć jak na razie ten "Postimg" mi się sprawdza.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Jeśli chodzi o limit transferu to ciekawe czy wlicza się do niego także ładowanie zdjęć przez FTP czy tylko pobieranie przez ludziska za pomocą przeglądarek. Ale to raczej są pewnie promile, przynajmniej w moim przypadku :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Kiedy prowadziłem relację z budowy Dodża, też kilka razy nie wiedziałem dlaczego po kilkunastu dniach strzelał mi dozwolony na darmowym koncie gigabajt transferu. Zdjęcia o dłuższym bou 1200 pikseli, skompresowane do około 150 - 200kB / sztuka, skąd oni brali tego gigabajta?! Ale zdarzało się to przy prawie pełnej stronie, sporo zdjęć przy każdym wyświetleniu ostatniej strony relacji. Trudno to samodzielnie policzyć, bo w ciągu miesiąca ilość zdjęć się zwiększa, część odsłon jest przy mniejszej ilości zdjęć, niektórzy mogą oglądać wcześniejsze strony, itp.. Ale później kilka razy notowałem sobie ilość odsłon na początku miesiąca, i po szacunkowym przeliczeniu mnie wychodziło nawet więcej, niż oni wskazywali. No niestety - tysiąc odsłon 1 megabajta, i wychodzi gigabajt.

Na poprzedniej stronie tej relacji masz 20 zdjęć, na podstawie pięciu różnych zdjęć z ostatnich Twoich zdjęć na Fotosiku (https://www.fotosik.pl/u/mati242) oszacowałem, że to mogło być 20 megabajtów przy pełnej stronie.

Teraz, ile potrzeba odsłon, żeby "wydoić" 6GB? 6GB to 6000MB.

6000MB / 20MB = 300

Przed ostatnim Twoim postem ze zdjeciami to by było dużo więcej, conajmniej 600 odsłon relacji. Od początku stycznia. Ale przy 9400 odsłonach od 15 listopada, i zwiększonym ruchu w dni wolne na początku stycznia, to nie jest zupełnie nieprawdopodobne.

Wniosek: Konto na webd.pl z 200GB transferu to jest bardzo dobry pomysł. Mnie też to się podoba. Dzięki, Tempest.

Fotosik to raczej opcja dla wolnosklejaczy (jak ja), wstawiających mocno zoptymalizowane zdjęcia (jak ja) mało popularnych konstrukcji (o, znowu jak ja).

Jeszcze sprawdźmy:

Obrazek

O! Działa?
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

OQ! Nie działa !
laszlik pisze:Ten hosting w "webd" wydaje się być dobrym pomysłem
Korzystając z takiego serwisu gdzie zdjęcia ładuje się przez FTP do katalogów tworzonych wedle uznania można uzyskać to, że "miniaturki" śmigają jak rakieta używąjc odpowiednich tagów w poście.

Pisałem o tym kiedyś w tym temacie.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Już powoli zamieniam linki, użyłem opcji z miniaturkami.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
GTiStyle
Posty: 25
Rejestracja: śr wrz 28 2016, 13:08

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GTiStyle »

Zdjęcia niedostępne. Tylko u mnie to jest czy coś się posypało?
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2149
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 150

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

U mnie też nie widać…
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ