FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

A Panowie nie zauważyli o czym jest teraz rozmowa?
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Skończyłem podmiankę. Generalnie musiałem trochę się namęczyć i ponumerowałem zdjęcia dzięki czemu adresy URL można sobie szybko kopiować.
Generalnie polecam hosting webd.pl, bo za taką niewielką kasę ( 4 zł /miesiąc) mamy tu ogromne możliwości. Możliwość 3 konta FTP, transfer miesięczny 200GB, miejsce na dysku 20BG, 250000, możliwość podpięcia 3 domen i wiele narzędzi. Najlepszy jest tekst "stałą cena". Jak mówił mój kolega z marketingu stała cena jest do pierwszej podwyżki. Zobaczymy. Na razie wykupiłem konto za cały rok za 39,90zł.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Trochę pracy wieczorami i zrobiłem osłonę okaptowania wspominaną wcześniej metodą. Teraz szpachlowanie . Jako szpachli używam podkładu Mr. Surfacer 500. Nakładam go pędzelkiem a potem maczając w rozpuszczalniku ścieram nadmiar pałeczkami do uszu. Najwięcej zabawy będzie ze szpachlowaniem od strony wewnętrznej. Potem będą wycięte otwory pod dodatkowe bąble i zostanie wykonanie żebrowanie okaptowania.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 14 2020, 23:08 przez Mateusz Skałecki, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć
Lubię takie kombinacje. Chciałbym się zapytać, czy tak zbudowana pokrywa na bazie kopyta żywicznego (w 1:32?) nie będzie ciut za duża do modelu w 1:33? Chociaż ma być otwarta, to może nie będzie problemu.
Pozdrawiam!
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Jacob, jak już wcześniej wspominałem modela Hala jest trochę za szeroki całościowo. Jak widać na zdjęciu ta pokrywa z żywicy w skali 1:32 jest trochę za mała a powinno być na odwrót. Dla porównania dodaję też elementy mocowania działek z życicy Eduarda przyłożone do tego modelu. Większość elementów żywicznych wewnętrznych jest rzeczywiście zrobiona zbyt mała w stosunku do prawidłowej skali. Wynika to z grubości ścianek danego modelu plastikowego do którego są dedykowane. dlatego ten silnik Eduarda też jest odrobinę za mały do tego modelu, ale to będzie prawie niezauważalne. W zasadzie te żywice powinny być robione w ten sposób że powinno się zeszlifować ścianki aby zachować jak najlepsze odwzorowanie, niestety są one robione tak jak są. Dlatego ja większość detali dorabiam sam starając się zachować właściwą skalę. Największe przekłamania są w skali 1: 72 gdzie tablica przyrządów potrafi być mniejsza o 30% w stosunku do prawidłowego wymiaru.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A oto przyłożona osłona papierowa. Widać że pokrywa z papieru wykonana z tego elementu doskonale pasuje do kadłuba modelu kartonowego.
Obrazek
Zastanawiam się czy nie zrobić tam mini zawiasów aby można było tę osłonę podnosić, jednak chyba z tego zrezygnuję bo to potem kończy się urwaniem po jakimś czasie tych zawiasów. Dodatkowo ta osłona będzie malowana od zewnętrznej strony i nie wiem czy uda mi się uzyskać właściwy odcień.
Ostatnio zmieniony sob sty 18 2020, 23:52 przez Mateusz Skałecki, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Hej chłopaki, czy macie jakieś informację co się dzieje u Halińskiego? W 2019 wydali chyba jeden model BF-110 i to nie całkiem nowy tylko trochę ulepszony.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Szlifowanie tej osłony jest trochę męczące. Moja szpachlówka MR.White Putty za długo leżała w szufladzie i zrobiła się trochę gumowa. Kila zdjęć po szpachlowaniu i wstępnym malowaniu surfacerem. Powiem że chyba użyje tej metody także do modeli plastikowych bo wyszedł całkem fajny efekt, a grubość tego okaptowania jest zupełnie do przyjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz drugie szpachlowanie i ostateczne szlifowanie i będę uzbrajał to okaptowanie w żebrowanie.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Witam, po dłuższej przerwie. Ciąg dalszy prac nad okaptowaniem. Kolejne szpachlowanie. Należało wykonać takie dodatkowe bąble na górze i bokach. Są one wykonane z plastiku. Po wklejeniu bąbli kolejne malowanie podkładem i polerowanie. Zostały także wycięte mocowania zamków.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz czas na wykonanie ożebrowania, także z plastiku. Potem będę musiał dobrać farbę (od strony zewnętrznej) jak najlepiej zbliżoną do koloru wydruku. Jak widać trzeba jeszcze troszeczkę zaszpachlować i wypolerować niektóre miejsca.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Skończyłem ożebrowanie osłony. Pozostanie jeszcze ostateczne szlifowanie, natrasowanie nitów i malowanie końcowe.
[Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Mateusz Skałecki
Posty: 470
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 97

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Po wstępnym malowaniu zorientowałem się że brakuje dwóch żebrowań więc je dokleiłem razem z zawiasami.

Obrazek

Pomalowane okaptowanie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolor jak widać nie jest idealny, ale trudno dobrać kolor do wydruku na wycinance, bo faktura posiada specyficzne ziarno.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw mar 12 2020, 17:37 przez Mateusz Skałecki, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
ODPOWIEDZ