[G] Gloster Meteor - wydawnictwo WAK, skala 1:50

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

[G] Gloster Meteor - wydawnictwo WAK, skala 1:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Witam
Prezentuje mój najnowszy ulepek - Gloster Meteor z wydawnictwa WAK, skala 1:50 (nic nowego w moich samolocikach).
Model urzekł mnie swoją kolorystyką ;-) dlatego trochę bez kolejki wepchał się na matę. Podczas klejenia nie stwierdzono specjalnych problemów, troszkę trzeba się było poboksować z gotową owiewką, nie do końca mi to wyszło tak jak bym chciał, ale udało sie skończyć ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3275
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

Re: [G] Gloster Meteor - wydawnictwo WAK, skala 1:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Trochę kanciasty w kształtach no ale to 50-tka. Wyszedł całkiem nieźle ale przejrzałem trochę zdjęć tych białych meteorów bo mam rozgrzebanego airfixa w 1/72 którego właśnie na biało zacząłem malować (wstępna warstwa położona ze 2 lata temu, musi dobrze wyschnąć :D ) i wydaje mi się, że powłoka lakiernicza nie powinna się błyszczeć.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2933
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 864

Re: [G] Gloster Meteor - wydawnictwo WAK, skala 1:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Ciekawy. Trochę wręgi się odznaczają, jakby nie było pasków łączących (albo na dwie wręgi?)
Jednak fajnie wygląda. Ładny samolot po prostu.
Tempest pisze: śr kwie 22 2020, 20:40 Trochę kanciasty w kształtach no ale to 50-tka.
Jakiś miesiąc temu kupiłem sobie Meteora z Fly Model w 1/33 i dziób też jest tak kanciasto zaprojektowany (to ten sam autor chyba). Dobrze byłoby podzielić go przynajmniej na jedną oklejkę więcej. Osłony silników są rozrysowane na więcej pasków co daje szanse na płynną linie.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3275
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

Re: [G] Gloster Meteor - wydawnictwo WAK, skala 1:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Jakiś miesiąc temu kupiłem sobie Meteora z Fly Model w 1/33 i dziób też jest tak kanciasto zaprojektowany
Jeśli ten Meteor to model o numerze katalogowym 87 to jest to chyba raczej jakiś "zabytek" z dawnych lat kiedy nie było takiego parcia na super detalizację i odwzorowanie oryginału jak dziś. Na zdjęciach znalezionych w necie widać, że to jeszcze czasy gdy modele Fly Model były pakowane w postaci oddzielnych arkuszy zamkniętych w workach foliowych (mam takich kilka i nie zamierzam ich sklejać :D )
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

Re: [G] Gloster Meteor - wydawnictwo WAK, skala 1:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Tempest - tak powinien być matowy, nawet próbowałem tak zrobić, ale albo lakier był do bani, albo za słabo go rozmieszałem i wyszły mi plamy z talku na kolorowych fragmentach modelu (kładłem "mat" na wcześniejsze dwie warstwy "połysku"). Postanowiłem go ratować i machnąłem na to warstwę błyszczącego i teraz tak wygląda. Na szczęściu "na żywo" nie jest aż tak błyszczący jak na zdjęciach ;-)

qk - odznaczające się wręgi to raczej niezgrabność moich paluchów ;-)

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2933
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 864

Re: [G] Gloster Meteor - wydawnictwo WAK, skala 1:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

pulpetto pisze: czw kwie 23 2020, 9:24 odznaczające się wręgi to raczej niezgrabność moich paluchów
Nie sądzę. :zeby:
W ogóle nie sądzę, żeby zgrabność czy niezgrabność paluchów miała jakiekolwiek znaczenie w łączeniu segmentów :zeby: :zeby:
Gdyby tak było, to taki Steve Vai czy Ritchi Blackmore byli by świetnymi kartoniarzami ;-) Choć tak naprawdę nie wiem czy nie byli, ale wątpię :haha:

Zaciekawił mnie ten Meteor i sprawdziłem sobie, że projekt jest na dwie wręgi. To jest główny powód tego, że pod pewnymi kątami patrzenia widać wzmożoną kanciastość na wręgach. Nie twierdzę, że się nie da fajnie połączyć segmentów tą metodą. Uważam tylko, że dużo łatwiej jest uzyskać lepszy efekt, mniejszym nakładem pracy, z jedną wręgą i paskiem łączącym. A przeróbka jest przecież banalna.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

Re: [G] Gloster Meteor - wydawnictwo WAK, skala 1:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

qk - moje niezgrabne paluchy wyrażają wdzięczność za wzięcie ich w obronę, ale sam wiem, że czasami trzeba się po prostu bardziej przyłożyć ;-)

Pozdrawiam Mariusz
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
ODPOWIEDZ