[R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Bry.
Zapewne będzie jakiś składzik mniemam,(parowóz) więc jak najbardziej polerka główek szyn. Jeśli mogiem :D cuś od siebie to popraw malowanie szyn, i kamyki chyba też powinny mieć inny kolor bo szczerze to nie widziałem takich dolomitów (o kolor mnie idzie) :D
To tak pokrótce.

Pozdrawiam Piotr.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Dzięki klint za uwagi. Ale to mój pierwszy nasyp – jakie konkretnie kolory masz na myśli?
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Może coś takiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

ok., spróbuję… :cool:
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Sztuk 4

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Henryku, czy te szyny, które kleiłeś to są przeznaczone do tego modelu, epoki, czy to jakaś standardowa wersja ?
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj,
nie znam się na tyle, żeby się na ten temat wymądrzać. Ale wywołany do tablicy; szyny (wymiary) chyba (w naszej części Europy) zawsze takie były. Podkłady drewniane – czyli pasują do epoki, tak samo chyba śruby mocujące, a nie „kolce“ czyli „gwoździe“, jakie znamy (ja przynajmniej ) z filmów o dzikim zachodzie. W sumie chyba jest zgodne z epoką.
Poza tym te torowiska były polecane (chyba nawet przez samego autora?) do tego modelu.
Ale są na forum rzeczywiście znawcy tematu...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Sztuk 4

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Henryku nigdy nie sklejałem modeli kolejowych, a tym bardziej nie wnikałem w te wszystkie epoki kolejnictwa i nie chodzi mi o jakieś tam hiper poprawne wykonanie tych torów tylko o informację podstawową, czyli czy były w wykonaniu torowiska z lat 20 ubiegłego wieku jakieś różnice względem późniejszych, które ewentualnie można uwzględnić. W sumie jak się już by poświęciło czas na sklejenie tego 4 elementowego zestawu to może i warto zrobić to tak, aby wszystko miało ręce i nogi.
W ofercie akcesoriów laserowych Modelika jest dla skali 1 :25 tylko zestaw standard torowiska, to jest właśnie ten, który wykorzystałeś ?
Jeszcze słowo. a możesz mi podać orientacyjną długość tego wagonu kartonowego tak, abym mniej więcej wiedział jakiej długości torowisko trzeba by przygotować.
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 303
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 45

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Sodoma i gomora : ) Heniu i pojazd szynowy !! A tu Ci miła niespodzianka. Wytrwałości życzyć nie muszę, bo wiem jak konsekwentnie dążysz do ukończenia modelu. Co prawda nie mój klimat modelarski, ale podziwiam z jaką pasją podchodzisz do hobby więc będę zerkał ile czas pozwoli.

Jednocześnie mam prośbę do użytkownika Sztuk4 o zaprzestanie zbędnych dywagacji w tym temacie, by nie psuć nimi jakże historycznej dla tego forum relacji Henryka :lol: a wszelkie sugestie i propozycje kierować torami na swój model.

M.
Sztuk 4

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Moje jak to nazywasz Michale zbędne dywagacje dotyczą stricte modelu, który klei Henryk i tego na czym będzie posadowiony, a informacje, które być może się pojawią mogą być pomocny nie tylko dla mnie, ale i dla innych modelarzy, którzy być może pokuszą się o sklejanie tego wagonu lub pozostałych komponentów tego zestawu.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2182
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

Re: [R] Fakultativwagen; Modelik Nr. 2/14, 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj Sztuk 4,
tak, to jest właśnie ten zestaw – poza nasypem, ten „skontruowałem“ i wykonałem samodzielnie.
Model ma ok. 41 cm długości, tak że na „cały zestaw“ (Lokomotywa + 3 wagony) potrzeba by conajmniej 3 zestawów szyn po 80 cm – albo nawet cztery? – Nie mam wymiarów „w głowie“.

Michal 84 – jeżeli to kogoś skłoni do budowy szynowca – to nie przeszkadza mi. :D
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ