Albatros C.VII skala 1:48

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Edek13
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 25 2017, 21:23
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Albatros C.VII skala 1:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edek13 »

Ten model jak dla mnie jest super :D
.
Tempest pisze: ndz kwie 11 2021, 20:11 Ale na tych skrzydłach z prawej nie jest to tak widoczne, chyba że tam nie ma
A ja czekam na aktualizację co tygodniowa drezyny i tu zacytuję Ciebie "chyba, że tam nie ma" na pewno nic.
Tak to bywa pies utonął łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

Re: Albatros C.VII skala 1:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Z założenia chciałem złamać monotonię płata stosując coś na kształt efektu 3d. W pierwszej wersji płata było tylko rozjaśnienie w miejscy żeber plus lekki cień po bokach. Ale nie do końca chciałem to uzyskać, Zresztą robiłem to już wcześniej, ale na jasnych płatach Nieuportów, więc efekt był mniej widoczny. Wnioski wyciągnięte na przyszłość. Gradient robić w kolorach kamuflażu, a nie taki sam wszędzie (jasnoszary). Najgorzej to wyszło na dolnym płacie na kolorze brązowym. Reszta akceptowalna.

Obrazek

Obrazek

Wymęczyłem chłodnicę.

W polskich Albatrosach C.VII zdemontowano oryginalne fabryczne półokrągłe chłodnice znajdujące się po bokach kadłuba (widać je na zdjęciach w tej relacji), a w ich miejsce zamontowano jedną chłodnice znajdującą się nad silnikiem mocowaną do piramidki. Po przeanalizowaniu zdjęć doszedłem do wniosku, że były one zaadaptowane z samolotu DFW C.V i na tym się wzorowałem.

Obrazek
Zdjęcie polskiego Albatrosa C.VII nr 119/16 (z forum Odkrywca)

Analiza dokumentacji, rozrysowanie części i zlepienie tego do kupy zajęło jakieś 4 godziny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

Re: Albatros C.VII skala 1:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Już prawie finisz. Niestety nie obyło się bez wypadku przy robieniu naciągów. Zahaczyłem górnym płatem o krawędź stołu i urwałem płat, odpadł też kolektor spalin i chłodnica (na szczęście do uratowana). Po kilku głębszych oddechach..... nie ma tego złego - postanowiłem wymienię płaty na nowe. Poprawiłem grafikę płatów, niestety nie wkleiły się tak bezproblemowo jak poprzednie. Walczyłem z geometrią idealnie prosto nie wyszło. Ale za to lepiej wyglądają płaty (chyba). Jeszcze parę drobiazgów i może w tym miesiącu skończę, jak czas pozwoli.

Obrazek
Obrazek
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

Re: Albatros C.VII skala 1:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Albatros C.VII nr 3536/16 z Wyższej Szkoły Pilotów na Ławicy. Samolot nie stanowił zdobyczy wojennej, został zakupiony w Niemczech przez członków Ochotniczej Eskadry Lotniczej Aeroklubu Poznańskiego. Służył w szkole od sierpnia 1920r do wiosny 1921(za książką Samoloty OAW w lotnictwie polskim).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Koniec. Robienie modeli od podstaw ma duży potencjał, ale wymaga dużo pracy. Samych kadłubów zrobiłem z 10. Ale za to mam model, który chyba jeszcze nikt nie zrobił : ).
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2859
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 806

Re: Albatros C.VII skala 1:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Szacunek.

Pięknie się prezentuje.
:spoko:
Jak człowiek widzi tak wykonany model, to zaczyna się zastanawiać jakie dwupłaty ma na składzie. Może by sE skleić :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3227
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

Re: Albatros C.VII skala 1:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Paweł pisze:Koniec. Robienie modeli od podstaw ...
Świetny model, gratuluję.

Gdy tak na szybko rzuciłem jednym okiem na ostatni post podczas gdy drugim patrzyłem na model odczytałem go "Koniec robienia modeli od podstaw" co mnie bardzo zmartwiło na ale gdy skupiłem się na samym tekście kamień spadł mi z serca. :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ