[R/G] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Bardzo się cieszę, że tak to odbierasz Laszlo, dzięki. Dzięki także Koledzy za doping i serduszka. Rozumiem, że dopadła i Ciebie modelarska flauta? Ja ostatnio przy Jaczesławie bije swoje rekordy w nierobieniu. A to za gorąco, a to za dużo pracy zawodowej, a to dziś nie bo coś tam, jakbym brodził w smole, a ta zabawa wymaga trochę spokoju, o który czasem trudno. Wracaj do formy Laszlik, powoli, po kawałeczku, drobiazg dziennie - trzymam kciuki :D
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 424
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Bajka.... i tyle w temacie. Oby tylko trawa urosła na Przeciszów.... :jupi:
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Użyję najlepszych sadzonek, importowanych nawozów, hodował na południowych stokach, podlewał Nałęczowianką z pierwszego tłoczenia i nawet będę mu śpiewał żeby tylko wyrosło... stosowne ściernisko :lol:
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

C'est la fin de la relation...
Szanowne Koleżeństwo to tu to tam kończy swoje Modele, to może i ja dorzucę swój skromny samolocik. "Jaczesław trzeci" to mały model, mimo wszystko zajęło mi trochę czasu doprowadzenie go do finału. Co do samej wycinanki nie czuję się kompetentny do wydawania opinii, bo i tak przerabiam co mi nie pasuje. Nie dała mi ona w każdym razie powodów do wyrzekania, tym bardziej że zbudowano już te Jaki w standardzie z niezłym skutkiem. Jedyne co, to w potencjalnym nowym wydaniu warto by było poprawić linię krawędzi natarcia na przejściu skrzydło kadłub i nieco zmodyfikować wnęki podwozia i jego pokrywy.

Samolocik mały, ale dla mnie dość ważny z punktu widzenia wzbogacenia moich doświadczeń o malowanie. To pierwszy mój model, w którym po całości stosowałem nanoszenie kolorów aerografem, a nie tylko końcowy psik z lakieru bezbarwnego. Cieszę się z tego, bo teraz już stosowanie aerografu stało się w moim przypadku czyś zupełnie normalnym i naturalnym, a nawet w miarę szybkim. Wiem, że może dziwnie to zabrzmi, ale dla mnie był to skok technologiczny i chyba w jakimś sensie także mentalny. Pomyślnie przetestowane mieszanie, rozcieńczanie i użycie posiadanego sprzętu daje szanse na dalsze rozwijanie umiejętności, pierwsze koty za…

Serdeczne dziękuję Wam za wsparcie w trakcie budowy i komentarze. Zapraszam do obrazków w końcu kompletnego modelu.
Na początek w "niebycie":
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

A tu dla odmiany w plenerze. Swoją drogą zrobiłem bardzo mało ekspozycji bo zaraz musiałem uciekać przed ulewą znikąd... Zmiany klimatu dotykają też modelarstwo?! Co za czasy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wygląda cały zestaw, Jak-3 ze swoją podstawką (przy budowie nie ucierpiało żadne drzewo, tylko chrust - wiadomo co modelarz zbiera na wakacjach, nie?):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I to na tyle, do zobaczenia w kolejnej (mam nadzieję) relacji.
Zdrówka!
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3275
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Wspaniały model. Może trochę za mało zmęczony przez pogodę ale podobno średni czas życia radzieckiego pilota na froncie to były 2 tygodnie.

No i zdjęcie "z epoki" nie do odróżnienia od zdjęć z tamtych lat, choć takie drukowane w ówczesnej prasie wyglądały raczej jak malowanki z powodu różnych retuszów maskujących oznaczenia czy co tam jeszcze komisarze uznali za tajne. Przynajmniej ja kojarzę, że w TBiU sprzed lat to prawie nic na tych zdjęciach nie było widać.

Gratuluję.

Co do malowania aerografem to na początku gdy miałem do pomalowania tylko jakieś mały element nie chciało mi się tego sprzętu wyciągać i paćkałem pędzlem. Najważniejsze chyba jest to aby nie trzeba było całego "majdanu" przed każdym malowaniem rozkładać a potem chować, no ale czasami warunki lokalowe nie pozwalają na zainstalowanie tej całej graciarni na stałe. Wtedy chyba należy odpowiednio planować sesje malarskie. Ale bez aerografu jednak trudno o jakość choć Wujek Andrzej swojego Shermana pędzelkiem malował. Nie wiem czy gdzieś na forum są jeszcze zdjęcia tego modelu.

Przydługa dygresja czy jak tam poloniści by to nazwali mi wyszła więc na koniec powtórzę się że świetny model zbudowałeś, merytorycznie się nie wypowiadam, wizualnie go oceniam.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
bestialsko
Posty: 272
Rejestracja: sob lut 20 2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków
x 110

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bestialsko »

Bardzo ale to bardzo elegancki Jak! Super jest. Podstawka z tymi brzozowymi pniakami też mi pasuje. Kubek na ławce mi tylko wygląda na nowoczesny dwuściankowy stalowy. Lepszy byłby alumuniowy albo emaliowany :haha:

Gratki stokrotne!
Pzdr.
BES.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No, Kuba. Kozak jesteś, pozamaiatałeś.
Model wyszedł rewelacyjnie. Podstawka pięknie go dopełnia. Świetne zdjęcia i super relacja.
Dzięki za ucztę dla oka i gratuluję takiego efektu.
Brawo!
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2933
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 864

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:wooow:
Wspaniały.
Brawo.Brawo.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
stary
Posty: 341
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 22

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Szacun Mistrzu. Piękna robota. Doskonała relacja.
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: [R] Jak-3 „Neu-Neu” (Orlik 9/2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Mega mi sie podoba. Pomysł z brzozami świetny. Podoba mi sie do tego stopnia, że przy najbliższej okazji pomałpuje po Tobie :)
Zdjęcia w plenerze wyglądają bardzo naturalnie.
I pytanie odwieczne w takim momencie. Co następne? :)
ODPOWIEDZ