[G/R] OPEL BLITZ z GPM skala 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

piootrek
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 18 2021, 19:57
x 5

Re: [R] OPEL BLITZ z GPM skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piootrek »

Fajny silnik wyszedł, a po malowaniu może być jeszcze lepiej. Jedną rzecz bym poprawił jednak.
Wentylator. Szukałem w necie i w tych silnikach chyba był z pięcioma łopatami, a przede wszystkim łopatki ustawione pod kątem.
Dużo by na tym zyskał. Wysłałem Ci link do silnika abyś obejrzał i podjął decyzję czy warto zmieniać (nie wstawiam tutaj bo to z aukcji allegro).
sławomir kromer pisze: wt paź 05 2021, 20:19 Robie ze skanów bo i tak będzie malowany
Dużo by dało obklejenie go nitami 3D, które po malowaniu znikną. Ja wycinam je spiłowaną igłą (pewnie wiele osób to robi) i przyklejam....
sławomir kromer
Posty: 747
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 240

Re: [R] OPEL BLITZ z GPM skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Witam
Udało się ulepić chłodnicę i razem z silnikiem wpasować w ramę . Podczas przymiarki kabiny uległa zniszczeniu (zgniotłem słupki)więc zrobiłem nową .
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Do następnego spotkania
Sławek
piootrek- fajnie że podglądasz i podpowiadasz - jednak ja znalazłem że silnik może być szary a wentylator mało widoczny więc nie będe zmianiał
sławomir kromer
Posty: 747
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 240

Re: [R] OPEL BLITZ z GPM skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Witam
Poskładałem wszystkie elementy i coś wyszło . Nie jestem do końca zadowolony ale musi tak zostać . Powinien być jeszcze zrobiony kamuflaż ale znalazłem fotke w jednobarwnym malowaniu i tak zostanie
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
T były ostatnie fotki
Dzięki wszystkim podglądającym
Sławek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2873
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 823

Re: [G/R] OPEL BLITZ z GPM skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Sławek,
Kolejny raz oglądam finałowe foto, i nie dają mi spokoju te naklejone białe koła.
Why? Że tak powiem.
Na pierwszym foto widać jakby podcieknięcia po malowaniu. Można było pociągnąć temat jako „ślady użytkowania”. Fajnie by to mogło wyjść.
Jak już naklejałeś białe koła, to trzeba było choć naciąć je na tym płaskowniku na burcie.
Wiem, że każdy klei z określonym założeniem i absolutnie nie ma obowiązku robić tak, jak ktoś inny by to widział.
Ale na burtach paki, aż się prosi to białe kółko o nacięcie ;-)

Mam zaczętego takiego samego w 72 z Italeri i też koncepcja zakłada jednobarwne malowanie.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
sławomir kromer
Posty: 747
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 240

Re: [G/R] OPEL BLITZ z GPM skala 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Białe pola naklejone tymczasowo bo w domu nie mogę malować a za oknem zimno . Chyba zostanie tak do wiosny
ODPOWIEDZ