O wycinaniu , klejeniu i ... takich tam innych

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

Obłe elementy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

OHO temat się rozwija no i dobrze :D, ale chyba najprostszym rozwiązaniem faktycznie będzie oblepienie, mniejszego gabarytowo pudełka szpachlem. Dobrze, że reszta tego czołgu jest w miarę pudełkowa. Hej !!
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Witam wszystkich bywalców i gości Forum. Jestem nowym użytkownikiem, więc chciałem się przywitać :D

A teraz pytanko w temacie:
Jak mogę precyzyjnie wyciąć w kartonie okrągłe otwory, np. o średnicy 2-3 mm?
Wiem, że pytanie może wydać się naiwne, ale podobno nie ma głupich pytań... Pozdrawiam[/quote]
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Fakt, nie ma głupich pytań (teoretycznie, bo praktyka ma na ten temat odmienne zdanie, ale to już kłóćcie się z praktyką), ale jesteś trochę nieopatrzony z forum. Zanim zadasz jakieś pytanie, trzeba by się rozejrzeć, o wycinaniu otworów była mowa. Po prostu szukaj, albo poczekaj, aż jakiś kartonman zlituje się nad Tobą i poda dokładny adresik.

gulus plastikman, ale czytający z radością kartonmanów
Ostatnio zmieniony pt mar 05 2004, 14:02 przez gulus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Dzięki za radę. Wprawdzie liczyłem na informację na temat wycinanina otworów ale jak się nie ma co się lubi... :)
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Sam jestem tu jeszcze świeży, ale na to pytanie już mogę ci odpowiedzieć, a dokładniej odesłać cię w miesjce gdzie się czegoś dowiesz o wycinaniu otworów. Przejrzyj dokładnie raporty z budowy KW-2 i Caro Armato, obydwa autorstwa Shermana2. Opisał on tam dość szczegółowo, jak dokładnie wyciąć, a raczej wydziubać dziurkę :D
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

Nity

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Pozdrawiam !! Mam pytanko czy ktoś nie zna jakiejś prostej metody na robienie nitów?? Słyszałem już o szewskich wybijakach, ale nie wiem gdzie coś takiego można nabyć, a nie mam żadnego zprzyjaźnionego szewca, żeby się z nim dogadać :D Hej hej!!
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

OK ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Przy okazji budowania " łódki" chciałem "zakosztować" różnych technik okrętowych .
Temat będzie przypominał ... wyważanie otwartych drzwi lub jak kto woli odkrywanie Ameryki po raz któryś tam ... lecz dla mnie to nowości których sie jakoś muszę nauczyć ...
Przy okazji przemycę też parę innych drobiazgów z " parku narzędziowego " ...
Temat właściwy to bulaje , chyba tak to się nazywa .
Trudności z dostępem do różnej grubości drutków pokonałem następująco : przewody elektryczne - linki np. 1,5 mm / w kwadracie / oraz przewód połączeniowy do zepsutego Joysticka po rozpruciu dają ich pod dostatkiem ...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

OK ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Zwijane na odpowiednich średnicach np. wierteł i odpowiednio cięte dostarczają " pierścionków " ...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

OK ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

O średnice otworów wykonywanych wycinakami szewskimi raczej nie trzeba się martwić / doborem średnic wybijaków również / ponieważ można je powiększyć " byle czym stożkowym " .... wykałaczka , druty do robienia na drutach . Wywinięte na drugą stronę brzegi kartonu można ściąć skalpelem / ostrym / .
Dostosowywanie średnicy otworu wcale nie okazało sie takie trudne...
Na zdjęciu również pierścionki różnych wielkości które można uzyskać pokazanym wcześniej sposobem .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

OK ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Przygotowałem sobie próbkę ...
Widać na niej różne sposoby wykorzystania pierścionków .
Wciśnięte w karton i przyklejone z góry , malowane i niemalowane , większe i mniejsze ... oraz groszówkę " nieśmiertelną ' dla określenia wielkości ...
ODPOWIEDZ