Moje Mers-el-Kebir

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

to może rzymska? w końcu rzymianie toto wymyślili

sam sobie poprzawiłem a co.
btw aż mnie zmroziło jak to zobaczyłem
Ostatnio zmieniony ndz kwie 04 2004, 22:04 przez szelmek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Szelmek, gdzie Ty kurna pracujesz. W dochodzeniówce jakiejś, czy cóś?
Masz "katapulta" i "rzymska". Musisz teraz wybrać między "średniowieczna" i "oblężnicza". Kombinuj dalej.
My tu gadu gadu, a manufaktura działa dalej. Zabawiłem się w kołodzieja (he, he...) i wyprodukowałem cztery kółka, niezbędne aby moje Mers-el-Kebir łatwo dawało sie przemieszczać. Te kółka, to tylko surowiec. Bo widzicie gdzieś tam w średnioiwieczu, a może i wcześniej, ktoś wpadł na pomysł żeby utrudnić życie dwudziestowiecznym modelarzom i oblekł te kółka płaskownikiem z blachy, nie mówiąc o innych wzmocnieniach. Stąd te robótki blacharskie, ale to już temat na kiedy indziej.

11. Kółeczka

Obrazek

P.S. Wujku Andrzeju, pozbieraj podpowiedzi do kupy i poszperaj po forum - znajdziesz odpowiedź.
Ostatnio zmieniony śr cze 15 2005, 20:35 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 3 razy.
Wpadka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wpadka »

jak dla mnie jest to rzymska katapulta obleznicza bo inaczej tego sobie nie wyobrazam
pifko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pifko »

balista ?? , jednak wpływów średniowiecza nie da sie ukryć, i nic starozytnego to nie będzie. Podczas oblężenia Konstantynopola przez Turków za pomocą podobnych wynalazków miotano do miasta trupy zmarłych na różne ciekawe choroby skrzętnie przechowywane w dzisiejszych wojskowych laboratoriach. Pierwsze próby z bronią biologiczną heheeh. Jeżeli to oczywiście to co myśle :D

Na nieszczęście większość jest przekonana że te maszyny miotały tylko kamienie, garnki ze smoła itp. Owszem, prawda - ale przykład konstantynopola pokazuje jak ludzie potrafią być nieludzcy.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Wpadka wpadła na forum i od razu wykapował. Roman Assault Catapult - w wolnym tłumaczeniu rzymska katapulta oblężnicza. Co prawda assault to "ofensywny", ale w nomenklaturze polskiej używa sie właśnie określenia, w tym przypadku, "oblężnicza". Brawo Wpadka. Musisz jednak przyznać, że gros roboty wykonał Szelmek. Jemu też należą się brawa.
Pifko wspomniał, że takie urządzenia miotały m.in. kamienie. No właśnie, moje Mers-el-Kebir będzie uzbrojone w kamienie z naszej pięknej mieleńskiej plaży - wyjaśniła się jedna z podpowiedzi.

Dla was uśmiech "brawowy",
pifko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pifko »

buuuuu, a dałbym sobie ręke uciąć że to średniowecze. Mam kilka książek z rekonstrukcjami starożytnych machin oblężniczych, i nigdzie nie spotkałem sie z ozdobieniami, jak w przypadku machiny którą nasz kolega popełnia. Zwracam honor i dalej będe sklelaj jedną reką :(
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Drogi Pifko,
dla Ciebie na pocieszenie pełna lodówka.

Z browarnianym usmiechem,
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Według mnie to będzie katapulta do przerzucania qrczaków na drugą stronę barykady, haha
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Nie mam czasu na jakieś przeżucanie :mrgreen:
Poza tym to co ja jestem, jakiś co się wałęsa :oczko:
Si vis pacem, para bellum.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Pulpetto, podpadłeś na cały gwizdek.
U mnie Qrchak jest pod ścisłą ochroną gatunkową i wszelkie jego przerzucanie gdziekolwiek jest zabronione. Pamiętaj o tym w przyszłości. Tym razem Ci odpuszczam.

Mimo to z uśmiechem,
ODPOWIEDZ