T34/85, M3A1 Scout Car. Diorama, 1/35.

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Dajesz jazzu Robert :spoko: Czy aby te bellki nie powinny byc czarne. Nie jestem specem ale chyba kiedys konserwowano je smola lub czyms podobnym :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Częściowo Okonku masz rację. Malowano je ksylamitem (środek konserwujący) i bezpośrednio po tym były przez jakiś czas czarne. Jednak w wyniku działania promieni słonecznych wcześniej, czy później rudziały i wyglądały tak, jak zrobił to Robert. Szybkość rudzienia(?!) zależała od stężenia środka konserwującego.

Uśmiech poobiedny,
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam ponownie :lol: Dzięki za uwagi, może faktycznie belki powinny być trochę ciemniejsze. Coś mi jednak w tym budynku nie pasowało i dzisiaj wpadlem na pomysł aby oprucz dachu dorobić skrzydło drzwi. I oto efekt mojej pracy widać na zdjęciach. :!: Drzwi wykonałem z balsy. Pociąłem deseczkę na mniejsze listewki i skleiłem. Zawias wykonałem z cienkiej blaszki oraz drutu . Całośc delikatnie pocieniowałem czarnym a następnie przetarłem kolorem A 17. Na murze zrobiłem jeszcze zacieki farbą olejną Brown Vandyke.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 26 2005, 8:23 przez Robert Karwan, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

I jeszcze dwie fotki. :lol:


Pozdro :D
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

echhh po co to człowie ogląda, tylko potem w kompleksy wpada :oops: ;-)

naprawde wielkie gratulacje!! Wyglada to wszystko niesamowicie :!:

Wielki brat jest pod wielkim wrażeniem! :lol:
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

WOW >>> niesamowite <<< aż mnie wzieło żeby coś takiego upiec do mojego Sd. Kfz. 252 >>> jakąś fajną makietkę >>> jutro jade do sklepu po niezbędne produkty i przyprawy >>> ale najpierw trza będzie skończyć modelik >>> hehehehe
....::::RASTAFARAJ::::....
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam ponownie. :) Skończyłem podstawkę, co widać na zdjęciach. Przy ścianach rozsypałem wcześniej przygotowany gruz i zrobione z gipsu fragmenty ścian. Gruz to roztłuczona młotkiem czerwona cegła oraz gips. Między gruz wcisnąłem połamane listewki z balsy. Całość zalałem delikatnie rozcieńczonym wikolem. Poczekalem aż wyschnie i zapuściłem na wszystko rozcieńczoną farbę olejną Brown Vandyke. I to wszystko jeżeli chodzi o podstawkę. Pewnie jeszcze z czasem coś na niej poprawię, ale będą to drobne korekty.
Można powiedzieć, że prace dobiegają końca. Na figurkach zrobiłem "skórę" farbami olejnymi i do pomalowania zostały mundury, oporządzenie oraz pobrudzenie T 34. I to już bedzie finał.
Dlatego, trzeba pomyśleć jaka diorama bedzie następna. ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 26 2005, 8:25 przez Robert Karwan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Piękna dioramka, tylko ciekawi mnie jedno, no może więcej niż jedno. Robiłeś ją z "głowy", czy miałeś jakieś fotki z tamtych lat?

gulus
Obrazek
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam :) Odpowiadając na Twoje pytanie Gulusku. Robiąc dioramki nie wzoruję się na konkretnych zdjęciach. Mogą one być tylko "iskrą" do pomysłu. Reszta to już wyobraźnia. Wydaje mi się że własny pomysł jest bardziej oryginalny.



Pozdro ;-)
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam ponownie po małej przerwie. :lol: Teraz krótko o figurkach. Piechociarze to zestaw Dragona Soviet Infantry Tank Riders 6197 - bardzo fajny, polecam. Gdy "skóra" już wyschła czas zabrać się za malowanie mundurów. Oczywiście przed malowaniem skórę pokryłem Maskolem. Wstępnie figurki pokryłem kolorem A 69, co ujawniło drobne niedoróbki przy klejeniu i szpachlowaniu. Po ich zlikwidowaniu papierem ściernym, za pomoca aerografu naniosłem kolor właściwy - w tym przypadku A 104. Chcę tu uzyskać kolor mocno startego materiału o zielonkawym odcieniu i ten kolorek Pactry najbardziej mi odpowiada. I teraz zaczyna się żmudna praca przy cieniowaniu. :( Użyłem do tego farby olejnej Raw Umber która mając zielony odcień chyba najbardziej się do tego nadaje. Rozcieńczoną farbę zapuściłem we wszystkie wgłębienia na figurce, jej nadmiar usunąłem palcem. Dodatkowo dla podkreślenia cieni za pomoca pędzelka naniosłem większe ilości farby - już nie rozcieńczonej - w większe wgłębienia munduru. Tak zrobiona figurka musi poczekać kilka godzin, aż farba lekko zaschnie. Wtedy robię dopiero lekkie przetarcie figurki. Jeżeli efekt cieni nie bedzie zadowalający, całą wcześniejszą operację można powtórzyć. Niestety jest to trochę pracochłonne i trzeba wykazać się cierpliwością.


Obrazek
W miarę postępu prac dalsze zdjątka. :D Pozdro.
Ostatnio zmieniony czw maja 26 2005, 8:27 przez Robert Karwan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ