Początkujący

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

markuss

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: markuss »

No to ładnie. Niedawno zamówilem sobie trzy modele Airfixa w 1:72
M4 Sherman
Churchill Mk.VII
Lee/Grant Tank
ale z tego co przeczytalem tu na forum, to chyba źle zrobiłem :( (dopiero zaczynam przygode z modelarstwem) Jeszcze ich nie dostałem, ale sie zobaczy. Następnym razem będe dokładniej przeglądał forum. :oops:
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Mam katalog Airfixa, sadzac po fryzurach :-) ludzi i jakosci to chyba z lat 60-tych, 70-tych (brak okladki, poniewaz znalazlem go u pewnego goscia w piwnicy). Sa w nim wszystkie przez was wymienione modele tego producenta. Wygladaja jak... :roll: A co do Granta, to nity ma jak okretowe ;-) Mam Tygrysa Airfiksa, i po pierwsze straszne przezycie przy klejeniu, a po drugie nie liczcie ze dobrze zalozycie gasienice (dla tej skali tworzywo jest tak twarde, ze posypaly mi sie kola napedowe). Jeszcze jedno (dla calkowitego zdolowania :twisted: ) u mnie te gasienice tak sie ulozyly, ze kola jezdne nie dotykaja ich, ani z gory ani z dolu i czolg unosi sie w powietrzu.
Gość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gość »

Uffffff - całe szczeście, że jednak posłuchałem waszch rad. Zamówiłem Challengera z Revella. Podobno "sam sie skleja". Mam nadzieję że sobie z nim poradzę - choć to bedzie mój pierwszy model. Dzięki wszystkim za rady a szczególnie GULUSOWI.
markuss

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: markuss »

Pare dni temu dostałem paczke z modelami. Niektóre części w Lee/Grant Tank były luzem. Na początek zaczne sklejać Shermana. Przygotowuje części, usuwam nadlewki. Mam zamiar założyć nowy temat w którym będe pokazywał postępy moich wypocin, ale to tylko narazie zamiary bo niestety nie mam aparatu cyfrowego.
Gość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gość »

No a ja już mam Challengera. Ale mam pytano. Mnie interesują czołgi naszej armii - zarówno współczesne jaki i popularrny "Rudy" oraz czołgi, które mająchoć mały związek z naszym krajem - tak jak Challenger. Dlatego jeżeli ktoś ma takie informacjie to prosze o nie.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Z pojazdami pancernymi naszej armii w skali 1/72 , w cenie i jakości Revella, mogą byc problemy. Revell robi jeszce T-34/85, Leoparda 2 A4 ( ale oznaczenia polskie, jak na razie, oddzielnie się nie ukazały), Biber, czyli most na podwoziu Leoparda 1, z bloku wschodniego to jeszcze T-80, w dwóch wersjach. Inne modele, to przeważnie wypraski typu short-run, albo żywica ( scud, skot, ASU-85, GAZ 69 i inne - cena od 60 zł). Nie miałem w rękach, ale ponoć nowe wypusty PST są co raz lepsze ( T-72 ), a ponoć także ACE sie poprawia.

gulus tak skrótowo, z głowy
Obrazek
Gość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gość »

No a u mnie nareszcie ryszyła produkcja Challengera. Jako, że jest to mój pierwszy model od bardzo dawna chciałbym przestrzeć innych początkujących. Instrukcja jest pomocna. Jednak NIE UFAJCIE jej ślepo i w 100%. Jak tak zrobiłem przy niektórych elementach a później miałem problemy z przyklejeniem innych cześci. Podsumowując - należy używać rozumu (co u mnie niestety nie miało miejsca) w oparciu o instrukcje. Ale podobno człowiek uczy sie na blędach.
pzl11
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 07 2005, 12:41
Lokalizacja: Lubin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pzl11 »

Na pewno lepiej jest kupić model Revella lub Italeri . Kiedys kupilem Brena z Airfixa i byl do d..y
Dyrdy
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 10 2005, 12:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dyrdy »

tak na marginesie, co do "nowych" forumowiczów" i modelarzy.

Sporo jest takich.

Ja na ten przykład. Aktualnie raczej kupuję niż sklejam, a to co skleiłem to przeszło wiele i do oglądania się nie nadaje.

Ale dzielnie czytam wasze forum i podziwiam wiedzę i zdolności. Bardzo ładnie to wszystko wygląda :)

pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ