[pytania) Budowa Okz32

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

wedle życzenia:
- mam gotowy ruchomy napęd (nakląłem się strasznie przy przeciwkorbie - przyklejałem ją z 5 razy, bo mi się ciągle obracała na osi - winowajcą była przeterminowana kropelka)
- składam kocioł - zrobione mam komin i 'garnki' ;-) na górze (zbieralnik pary poszpachlowałem, bo mi się popsuł - zbiorniki piasku wyszły OK)
- obniżyłem też ostatnią poprzecznicę w ostoi, żeby postawić kocioł równo i nie za wysoko (tutaj jeszcze będę kombinował)

co do zdjęć to ostatnio przekombinowałem i wyszły niedoświetlone, więc nic nie pokażę ;-)

nikdo
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Właśnie poprzecznica to jeden z problemów na który sie wczoraj natknąłem. Za cholere nie da sie ustawić kotła tak, aby to pasowalo.
gwiazdor
Posty: 50
Rejestracja: pn lut 09 2004, 9:17
Lokalizacja: Torun

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gwiazdor »

post do usunięcia
Ostatnio zmieniony czw lut 18 2010, 9:59 przez gwiazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Co do poprzecznicy to przynajmniej mi się wydaje że znalazłem błąd tzn. chyba je odwrotnie wkleiłem tylko nie wiem czy to z mojej winy czy numerki były odwrotnie(cz. 8 cz. 9). Bo wyższa powinna być z tyłu a niższa z przodu. Po przymiarce z kotłem wychodzi prawie idealnie i nie trzeba bedzie z przodu nic naddawać. Natomiast drugi problem, który u mnie powstał to mianowicie wyszło mi ze silniki mam za wysoko przyklejone, bo tulejka (cz. 16d) za cholere nie leżała w lini poziomej i nie dało by się jej w kleić na swoim miejscu na części 16b silnika( to było 3 mm różnicy!!!!) Więc odkleiłem, troche sie namęczyłem,ale obniżyłem. I po wstępnych przymiarkach to nie rozwiązuje problemu, ponieważ zbiorniki na wodę mają się opierać na pokrywach cylindrów parowych. I tu właśnie powstał problem, bo teraz tu brakuje te 3 mm. Nie wiem co będzie dalej,czy sie jeszcze coś nie pokomplikuje.

Wyszły komuś takie błędy???
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

- wygląda na to, że jednak Ty się pomyliłeś - ja np. mam wklejone dobrze ;-)

- co do silników to przykleiłem tak jak było narysowane z tyłu silnika - tłoczysko (16d?) wyszło mniej więcej na wysokości osi kół - nie wiem jak to dalej wyjdzie ze zbiornikami - będę myślał potem... (musiałem też zrobić wycięcie na poprzecznicę w części po której jeździ krzyżulec żeby była poziomo i całość wyglądała jakoś w porządku)

- wczoraj zgodnie z sugestą gwiazdora zabrałem się za skrzynię węglową - wyszło mi parę niedokładności (różnice o grubość elementu) ale poradziłem sobie. Mam nadzieję, że nie dziurkowałem na darmo i nity fajnie wyjdą po pomalowaniu :lol:

nikdo
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Zamieściłem fotkę w swojej galerii. Lepsza jakość i troche postępu w pracach od ostatniego postu. Bo nie wiedziałem jak ją tu wstawić. :(
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

a tą obłą część ściany kotła w budce szpachlowałeś? (bo normalnie to chyba się tego nie da skleić... ;-))

nikdo
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Ta szpachlowałem. Użyłem szpachli do ścian:).


ps. Wrzuce jeszcze do galerii 3 zdjęcia. Sklejony EP05, wagon towarowy 23K wg własnego projektu (1:87) i lepsza fotka SM03.
gwiazdor
Posty: 50
Rejestracja: pn lut 09 2004, 9:17
Lokalizacja: Torun

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gwiazdor »

post do usunięcia
Ostatnio zmieniony czw lut 18 2010, 9:59 przez gwiazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Po burzy, którą wywołałem Coś dla ostudzenia. Zdjęcie nie jest za ostre, ale lepsze takie niż żadne. Poszczególne części (budka, kocioł itp.) jeszcze nie są przyklejone. Elementy pomalowane czarną Pactrą
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ