PT-91 TWARDY (Erawa) vs T-72M1Z

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No to mam jedna wieze do d.... :( Cala nadzieja w Pawle , ze zalatwi mi ta konwersje a drugi model bede dlubal sam na podstawie pierwszego. Zapomnialem dodac , ze T-72M1Z od PT-91 mozna odroznic po innych kostkach pancerza reaktywnego na wiezy (potrojne bloki) ;-)

T-72M1Z
Obrazek

PT-91
Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Jak dla mnie to na obu zdjeciach jest Twardy.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

W NTW widzialem podobne zdiecie z podpisem " T-72M1Z czyli pojazd zmodernizowany do standartu PT-91 " a To sa fotki z czeskiej strony o czolgach :


PT-91
Obrazek

PT-91A
Obrazek

T-72M1Z
Obrazek

oraz ciekawostka - projektowany GORYL
Obrazek

Co jest dziwne :roll: czolgi dla Malezji bardziej przypominaja T-72M1Z :!:
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Pawelku to tak wygladaja te czesci do konwersji :( W sumie to chyba nic wielkiego :cool:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 21 2003, 23:17 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

A w moim Bumarze powstal drugi kadlub :lol:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 21 2003, 23:31 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Okonek ja CIe podziwiam. Ty jakies przerwy na jedzenie robisz?
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

pszyman pisze:Okonek ja CIe podziwiam. Ty jakies przerwy na jedzenie robisz?
Jasne :lol: A i tak mi moja Zoneczka nawija , ze jestem za gruby :(
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jak na razie prubuje tylko z jedna strona . Zobaczymy czy sie uda? A wiec zostaly usuniete gumowe oslony gasienic i zostana zastapione prostymi. W orginale sa chyba stalowe ? Na poczatku myslalem o przeszlifowaniu tych orginalnych i wyrownaniu szpachlowka. Jest to jednak niemozliwe :!: Guma faluje to w jedna strone to w druga. Grozi to przeszlifowaniem na wylot. Guma zostala odcieta co kosztowalo mnie nie malo czasu i zastapiona nowym elementem z przezroczystej plytki. Dostalem ja kiedys od wojka zegarmistrza i sluzy ponoc normalnie do wykonywania nowych szkielek w zegarkach :lol: Odcieta guma posluzyla jako szablon . Plytka jest strasznie lamliwa i to wlasnie przydarzylo sie mi :( ale na szczescie po sklejeniu to miejsce jest niewidoczne. Po przyklejeniu jej do blotnika musialem dodac jeszcze troche szpachlowki aby calosc wyrownac i oto wynik :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 21 2003, 23:32 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Calosc przykleilem do blotnikow i pomalowalem. Okazalo sie , ze za wczesnie :( Uwidocznily sie miejsca laczenia. A wiec kolejny raz szpachlowka i szlifowanie. Nie wiem , ktory raz juz to pisze na tym forum ale te dwie czynnosci ostatnio mnie nie opuszczaja :lol: Po zrobieniu tych fotek musialem calosc przeszlifowac raz jeszcze drobniejszym papierem aby zlikwidowac rysy , ktore wczesniej nie widzialem :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 21 2003, 23:33 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Prace strasznie powoli ida do przodu. A to dlatego , ze mam jeszcze pare innych modeli na warsztacie. :-? Postanowilem dokonczyc ta prawa strone . Czas na kostki pancerza reaktywnego .Jakos mi wyszlo , ze w tej skali powinny miec 5 x 5 mm. Caly blok wyciolem z tej samej plytki co poprzednio a przerwy pomiedzy kostkami wykonalem moja pomocna pilka :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 21 2003, 23:34 przez Okonek, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ